Energia słoneczna fotowoltaiczna: wykup po zawarciu umowy?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/08/11, 11:53

W PORZĄDKU. Więc zgadzamy się.

Zawodowo jestem częścią zespołu, który jak powiedziałem na innym wątku zainstalował już 600 m², aw planach są dwa kolejne projekty na początek przyszłego roku (+ stacja biometanowa od ok. 150 kW elektryczna / 200 kW termiczny).

[Jeśli chodzi o prokrastynację polityczną, ogólnie zgadzam się z tobą, z jednym niuansem: ma sens, że dotowana cena spada wraz ze spadkiem ceny sprzętu - chociaż sposób postępowania i przedstawione argumenty nie były prawidłowe! - a po drugie, TAKŻE umieścił klucz pod drzwiami pewnej liczby czystych oportunistów, „dojarzy” ulg podatkowych, którzy zrobili z siebie złote kulki, wylewając ulgi podatkowe od osób fizycznych i sprzedając za zawyżone ceny instalacji pod klucz! a) Wszystkie wyjące wilki Z przyzwoitymi ludźmi niekoniecznie są bardziej uczciwe niż Proglios! b) chociaż „fotowoltaika”, to wszystko nie było „zrównoważonym rozwojem”!]

Ale znowu tutaj, po prostu zareagowałem na chatelot16, który mówi, że poczekaj, aż rynek stanie się „normalny”. Chociaż myślę, że jest to „econolo”, aby udać się tam teraz i dla osób, które nie są dojone, nadal opłacalne: z 20 latami po gwarantowanej cenie (skorygowanej w dół, ale za mniej niż 3 kWp zawsze korzystną), to cena rynkowa, która przez wtedy wybuchnie! Jest to zatem rozsądna inwestycja (i tylko inne komplikacje powodują, że nie podejmowałem działań w charakterze prywatnym). Nie chciałem wznowić debaty, dla której wydaje mi się, że są inne wątki ... (w szczególności ten, w którym wspominamy o strajku głodowym tego bretońskiego inwestora)
Ostatnio edytowane przez Did67 27 / 08 / 11, 11: 54, 1 edytowany raz.
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 27/08/11, 11:54

Witam Chatelot16

ale co powstrzymuje Cię przed wykonaniem własnej instalacji zgodnie z Twoimi możliwościami ... nawet jeśli oznacza to jej późniejszą rozbudowę ... i pochłonięcie produkcji? : Mrgreen: : Mrgreen: nie musisz nawet umieszczać go na dachu ... (lub masz wybór w zależności od sytuacji ...)

Twoje ubezpieczenie domu może już obejmować Twój dom na wypadek stłuczenia szkła / szkła .. klęsk żywiołowych ... oraz ryzyka pożaru i elektryczności .. instalacji na dachu .. bycie uważanym za „nieruchomość”
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 27/08/11, 11:57

aby ukończyć Did67

niestety to nie najwięcej rekinów włożyło klucz pod drzwi .. ci, którzy też zainicjowali projekty .. bo z moratorium .. skutkowało to 6 miesiącami bez pracy ... które mogą wytrzymać ... 6 miesięcy bez pracuję ... z anulowanymi umowami z powodu rozpadającego się pakietu finansowego ... i ceny, która nie jest już ustalona, ​​gdy chcesz wykonać projekt ... :płakać: :zaszokować:

we wszystkich przypadkach i niezależnie od pierwotnej motywacji… należy wspierać produkcję przy użyciu czystej energii i w miejscach jej konsumpcji… i rozwijać… a szkoda (lub nawet lepiej), jeśli EDF straci swój monopol na energię… ponieważ jest zwłaszcza tam, gdzie boli nietoperz. : Evil: : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/08/11, 12:03

Cóż, oto jest: w międzyczasie zadałeś pytanie, które zadałem inaczej.

Po co czekać, aż rynek się „zbierze”, skoro system dopłat pozwala na to teraz i myślę, że MUSISZ jechać, aby zmienić sytuację we Francji (i rozumiem, że nikt nie może tego zrobić ze stratą? Lub nie chce zrób to ze stratą).

Mam małe przeczucie (mam na myśli wrażenie! Mogę się mylić), że to system dotowany / ulga podatkowa stwarza problemy sumienia.

Ale co w tej chwili z posyłaniem dzieci do szkoły (opłacane podatkami), aby ich zawał leczył ubezpieczenie społeczne (a więc składkami wszystkich), aby jechać drogą opłacaną przez państwo i utrzymywaną przez Radę Generalną etc ???

Albo uważamy, że system nie jest dobry i rozumiem, że wstrzymujemy się od głosu.

Albo uważamy, że wręcz przeciwnie, musimy udać się tam, aby „zmusić” EdF (lub inne osoby) do pójścia w kierunku bardziej ekologicznej mieszanki, korzystając z obowiązujących przepisów i tekstów, i nie ma powodu, aby czekać. To jest mój punkt widzenia, nad którym jestem gotów przedyskutować (nie kolejna powtórka brzydkiej polityki rządu i nikczemnego Proglio Copian'a Sarko ... W oczekiwaniu na wybory nic się nie zmieni ... Realizacja naszych projektów lub ich porzucanie z drugiej strony zależy tylko od nas io czym jesteśmy przekonani)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/08/11, 12:09

Regismu napisał:
niestety to nie najwięcej rekinów wkładamy pod drzwi.:


Żeby było jasne:

- Powiedziałem, że to nie zostało zrobione poprawnie

- Powiedziałem (i skapitalizowałem), że wśród tych, którzy wyją, są też rekiny - krótko mówiąc, samo wycie mnie nie przekonuje! [patrz VAT w gastronomii; jak tylko mówimy o dotykaniu, krzyczy; że pokazują mi, że jest skuteczny i że dają mi stosunek kosztów do korzyści; chcę tylko powiedzieć, że nie przestaję wyć]; Wcale nie sugerowałem czegoś przeciwnego: że wszyscy, którzy wyją, są rekinami - absolutnie nie sądzę, żeby dobrze znać jedną z firm, które rozpoczęły w Alzacji produkcję paneli po wprawieniu w ruch instalacji ...]
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 27/08/11, 14:49

Did67 napisał:W PORZĄDKU. Więc zgadzamy się.

[Jeśli chodzi o prokrastynację polityczną, ogólnie zgadzam się z tobą, z jednym niuansem: ma sens, że dotowana cena spada wraz ze spadkiem ceny sprzętu - chociaż sposób postępowania i przedstawione argumenty nie były prawidłowe! - a po drugie, TAKŻE umieścił klucz pod drzwiami pewnej liczby czystych oportunistów, „dojarzy” ulg podatkowych, którzy zrobili z siebie złote kulki, wylewając ulgi podatkowe od osób fizycznych i sprzedając za zawyżone ceny instalacji pod klucz! a) Wszystkie wyjące wilki Z przyzwoitymi ludźmi niekoniecznie są bardziej uczciwe niż Proglios! b) chociaż „fotowoltaika”, to wszystko nie było „zrównoważonym rozwojem”!]

Tak, całkowicie się zgadzam.
Problem z rozpoczęciem dzisiaj wynika ze słabej widoczności cen zakupu; np. było możliwe, że cena zakupu zmieni się 1 lipca, potwierdzenie otrzymaliśmy dopiero około 20 lipca i dopiero wtedy poznaliśmy nową cenę zakupu, która ma się zmieniać co kwartał, oczywiście w dół, w zależności od na wielkość zainstalowanego KWc, którą może zweryfikować tylko EFRR. Pozostały więc tylko 2 miesiące i 10 dni na ponowne sporządzenie bilansu amortyzacji i skonfigurowanie pliku, mając nadzieję, że wszystko jest kompletne.

I myślę o tych francuskich producentach, takich jak Systovi w Nantes, Voltec Solar w Alzacji czy Sillia w Bretanii, którzy z pewnością musieli źle się bawić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/09/11, 11:20

Znam trochę menedżerów jednej z firm: potwierdzam, że w pewnym momencie ta firma surfowała po wykładniczym wzroście rynku.

To nie było zrównoważone ... nawet jeśli skłoniło ich to do rozpoczęcia produkcji.

Nie umniejsza to zalet.

Ale powiedzmy, że system, czy też „biznesplan”, był niewątpliwie zbyt optymistyczny ... i nieopłacalny w dłuższej perspektywie (mówię o poprzednich taryfach, przed zamrożeniem) ...

Potwierdzam również, że cena spadła prawie o połowę. Dlatego nie jest szokujące, że cena spadła o połowę ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 93