Woda prysznicowa do zaopatrzenia toalety

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez olivierdu33 » 19/09/23, 17:44

dziękuję za te informacje,
Zobaczę zatem jak uda mi się wykonać ten projekt...ale nie będę przed Wami ukrywał, że argumenty to zapachy, bakterie, niedogodności.... :( :( : Oops:
które zaproponowałeś coraz bardziej mnie ochładzają, właśnie wziąłem pod uwagę fakt, że woda po filtracji była mydlana i bez włosów....
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez sicetaitsimple » 19/09/23, 18:20

Właściwie sądzę, że poza aspektami czysto hydraulicznymi, w tego typu systemie z pewnością kryje się więcej okrutnych pułapek, nawet jeśli jego „ekologiczny” cel nie budzi wątpliwości.
Musiałbyś znaleźć witrynę zawierającą osoby, które już ją wdrożyły, co nie wydaje się mieć miejsca w tym przypadku.
Powodzenia w każdym razie.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez Forhorse » 19/09/23, 18:51

Aby zrobić to prawidłowo, konieczne byłoby zmierzenie zmętnienia i/lub przewodności wody opuszczającej prysznic i zatrzymanie tylko najmniej brudnej wody przez zawór obejściowy.
1 x
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez olivierdu33 » 20/09/23, 19:10

Forhorse napisał:Aby zrobić to prawidłowo, konieczne byłoby zmierzenie zmętnienia i/lub przewodności wody opuszczającej prysznic i zatrzymanie tylko najmniej brudnej wody przez zawór obejściowy.


jeśli zacznę to robić, złożę wniosek o dołączenie do ISS.... : Idea:
dziękuję za odpowiedzi, niestety zrecenzuję swój egzemplarz..... i prawdopodobnie będę karmić tylko wodą deszczową

jeśli postawię na zewnątrz 2 puszki 220 l połączone szeregowo na rurze miedzianej D20 na długości 20 m, wówczas filtry, moja pompa 12 V i wyłącznik ciśnieniowy na wlocie zbiornika wody 2WC... powinno działać.
ale druga sieć jest wymagana w okresach, gdy zbiorniki są puste
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez sicetaitsimple » 20/09/23, 20:16

olivierdu33 napisał:ale druga sieć jest wymagana w okresach, gdy zbiorniki są puste


Tak, należy zachować ostrożność, należy przeprowadzić małe badanie, korzystając z danych o opadach dostępnych w najbliższej stacji pogodowej i powierzchni dachu zbierającego, aby ocenić racjonalnie możliwy do odzyskania potencjał.

Około 400l to nie jest dużo na 4 osoby, nawet jeśli używane jest tylko do spłukiwania toalet. A opady są niestety często bardzo nieregularne.
Przepraszam, że przeszkadzam...
Ale przez długi czas miałem około 700 l schowka i 80 m2 powierzchni na dachu, tylko do podlewania małego ogródka warzywnego, ale wciąż zdarza się, że jest pusty lub przepełniony! Ale tak naprawdę zastosowanie było inne, nie podlewamy cały czas, podczas gdy do toalety chodzimy normalnie przez cały rok!
Moim zdaniem pierwszą rzeczą do zrobienia byłoby określenie dziennego zapotrzebowania na wodę do spłukiwania dla waszej czwórki.
Łupek i kreda przy drzwiach każdej toalety! :D
0 x
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez olivierdu33 » 21/09/23, 14:22

Bardzo podoba mi się pomysł z łupkiem i kredą : Lol: : Lol:
Przemyślę projekt i sposób jego wykonania, a potem wrócę, żeby porozmawiać o nowym projekcie

dziękuję wszystkim za pomoc i rady
0 x
olivierdu33
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/09/23, 17:30
x 2

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez olivierdu33 » 26/09/23, 20:52

Właśnie widziałem na AliExpress filtry nanomembranowe o natężeniu przepływu 2000L/H
https://fr.aliexpress.com/item/10050046 ... pt=glo2fra
Czy myślisz, że to jest rozwiązanie dla mojego projektu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez Forhorse » 26/09/23, 22:55

Biorąc pod uwagę żywotność membrany ultrafiltracyjnej i biorąc pod uwagę jej cenę (nawet na AliExpress) myślę, że nigdy nie będzie to opłacalne.
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez sicetaitsimple » 27/09/23, 12:19

olivierdu33 napisał:Czy myślisz, że to jest rozwiązanie dla mojego projektu?


Ja też uważam, że to się nie nadaje.
Wpisz w Google „filtr wody deszczowej”, a na pewno znajdziesz prostsze rozwiązania przeznaczone do tego celu.
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Woda pod prysznicem do zasilania toalety




przez phil59 » 02/10/23, 20:16

Tym bardziej, że obecnie, zgodnie z dekretami, prawie zabroniona jest nawet woda deszczowa! Wiem, że to przykre, ale zdarza się...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 91