Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do spożycia VE...

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez phil59 » 08/06/23, 22:39

„Ja, ja” znam ludzi z minimalną pensją, którzy zaczynają jeździć EV, ze względów ekonomicznych.

A im znacznie lepiej radzą sobie ludzie, którzy dojeżdżając do pracy dojeżdżają dziennie ok. 40 lm.

Nie rozumiem twojego argumentu, trochę sprzecznego, ponieważ nie potrzebujemy bardziej centralnego, nawet przy 50% VE:

Dopóki VE nie przeniknie dobrze do domów, jak powiedział Remundo lub Christophe, wiemy więcej, mamy czas.

Zawsze mówimy „mamy czas”, jeśli chodzi o globalne ocieplenie, niedobór słodkiej wody itp.… chociaż ogłoszono to już w połowie XX wieku. Ale jeśli, a to się coraz bardziej potwierdza, niedobór wody niezbędnej do chłodzenia elektrowni doprowadzi w dłuższej perspektywie do redukcji lub nawet zamknięcia tych elektrowni... nie mam czasu!
.

Jeśli chodzi o „niski koniec”, są nie mniej wygodne niż VT.

Cieszę się, że nie zrozumiałeś mojego prowokacyjnego „JA”!
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez phil59 » 08/06/23, 22:44

Chciałbym, żebyśmy przynieśli prawdziwe raporty liczbowe, które mówią, że nie można jeździć EV, przy 20% EV we Francji….

Nikt nie mówi, tak a tak powiedział, liczby, źródła...

Zapomniałem, że wziąłem VE dla żony, w czasie gdy miałem 2 moich dzieci w FAC… Aby między innymi obniżyć koszty drogowe…
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14980
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez GuyGadeboisTheBack » 08/06/23, 23:41

phil59 napisał:„Ja ja” ...
Zawsze mówimy „mamy czas”, jeśli chodzi o globalne ocieplenie, niedostatek świeżej wody, itp… choć ogłoszono to już w połowie XX wieku. Ale jeśli, a to jest coraz bardziej potwierdzone, niedobór wody potrzebnej do chłodzenia elektrowni ostatecznie doprowadzi do redukcji, a nawet zamknięcia tych elektrowni... a my nie mamy na to czasu!
... „JA ja”

Naprawdę mnie rozśmieszasz, na dłuższą metę!
Ślad węglowy konstrukcji baterii jest bardzo duży. Trzeba wydobywać kobalt i lit, transportować. Lit jest produkowany głównie przez Chile, Argentynę i Boliwię (60% na świecie). To katastrofa ekologiczna:wyjść tonę litu, milion litrów wody są konieczne. Do wyprodukowania baterii elektrycznej potrzebny jest zatem ekwiwalent zużycia wody przez 500 osób w ciągu jednego roku.
https://www.tf1info.fr/transports/tout- ... 35799.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez Obamot » 09/06/23, 08:00

A gdzie miałby powiedzieć, że ten problem go nie martwi? Wręcz przeciwnie, skoro o tym mówi!
... przez widzenie zła wszędzie : Oops:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez Remundo » 09/06/23, 09:52

jest wyraźnie duży problem z EV, ładuje się na stacji, która jest zbyt wolna.

Daję wam moje analizy, które nie są z wczoraj... Mówiłem o tym prawie 10 lat temu, ale fizyka się nie zmieniła...

Przepływ energii, energia elektryczna odpowiadająca zmagazynowaniu 50 litrów benzyny w ciągu 3 minut.

„Weźmiemy” 36 000 kJ/L = 36 MJ/L, bo łatwo podzielić przez 3 600 000 J, żeby mieć w kWh: 10 kWh/L

Zatem 50 L pozwoli zgromadzić 500 kWh w ciągu 3 minut... Moc = Energia / czas.

Jak 3 min, to 3/60 = 0.05 h; Moc = 500 kWh / 0.05 h = 10 000 kW.

Więc powiesz mi, że te 10 000 kW to ciepło i będziesz miał rację. Tak więc termodynamicy przyznają, że aby zamienić ciepło na energię elektryczną, mamy sprawność zaledwie 0.33, i to nawet w dobrych warunkach.

Oznacza to, że kiedy Madame Michu napełni swój 50-litrowy zbiornik w ciągu 3 minut, uzyska moc ładowania elektrycznego 3 kW = 300 MW

TAK, praktycznie elektryczny MEGAWAT!!! Roll:

Dla porównania abonament 220V/15A to 3,3 kW, czyli 1000 razy mniej!

Supercharger ma około 100 kW, już z zalewem miedzi, ogromnym pakietem litowym i innymi hojnymi połączeniami EDF... I strzeż się go, jeśli chce naładować kilka samochodów w tym samym czasie!... Co więcej, żaden pakiet 85 kWh Lithium nie może obsłużyć mocy ładowania 3,3 MW...

Doładowanie jest tylko 33 razy gorsze niż głupia pompa benzynowa pod względem równoważnej mocy ładowania…

Kiedy to wiesz, rozumiesz, że wielkie letnie migracje do węglowodorów nie są zrównoważone w EV.
2 x
Obraz
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 416
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 63

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez pogmatwać » 09/06/23, 09:58

Albo potrzeba 1 miliona litrów wody, ale czy ta woda jest na pewno stracona?
Kolejne pytanie, po globalnym ociepleniu, czy na świecie nie paruje więcej wody?
Gdzie podziały się tony chleba, który jadłem od urodzenia?
: Mrgreen:
1 x
Świat jest doskonały !!!
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez Remundo » 09/06/23, 10:06

zniknęły z wodą toaletową :P
1 x
Obraz
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez Janic » 09/06/23, 10:08

09/06/23, 09:58
Albo potrzeba 1 miliona litrów wody, ale czy ta woda jest na pewno stracona?
milion za tonę; ani miliona punktów, to ty uciekniesz lub pozostaniesz w stagnacji, a tym samym zanieczyścisz glebę, zanim skończysz zanieczyszczając wodę pitną wód podziemnych, które będą spożywane przez lokalną ludność, aby umożliwić USA prowadzenie VE
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez sicetaitsimple » 09/06/23, 10:41

GuyGadeboisLeRetour napisał::wyjść tonę litu, milion litrów wody są konieczne. Do wyprodukowania baterii elektrycznej potrzebny jest zatem ekwiwalent zużycia wody przez 500 osób w ciągu jednego roku.
[/ Quote]

Nie wiem, jaka jest właściwa liczba, ale nie wydają mi się spójne.
Powiedzmy milion l/t, czyli 1m3/kg.
O ile mi wiadomo, w dużym akumulatorze EV znajduje się mniej niż 10 kg litu. Powiedzmy 10. To wymagałoby 10m3 wody.
500 osób rocznie, które łącznie zużyłyby tylko 10m3 wody?
Krótko mówiąc, albo nie zrozumiałem, albo jedna z dwóch liczb jest błędna, albo jedno i drugie.
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez izentrop » 09/06/23, 13:20

sicetaitsimple napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał::wyjść tonę litu, milion litrów wody są konieczne. Do wyprodukowania baterii elektrycznej potrzebny jest zatem ekwiwalent zużycia wody przez 500 osób w ciągu jednego roku.
Nie wiem, jaka jest właściwa liczba, ale nie wydają mi się spójne.
Powiedzmy milion l/t, czyli 1m3/kg.
O ile mi wiadomo, w dużym akumulatorze EV znajduje się mniej niż 10 kg litu. Powiedzmy 10. To wymagałoby 10m3 wody.
500 osób rocznie, które łącznie zużyłyby tylko 10m3 wody?
Krótko mówiąc, albo nie zrozumiałem, albo jedna z dwóch liczb jest błędna, albo jedno i drugie.
Do przechowywania 1 kWh pojemności baterii potrzebne jest 113 gramów litu
https://www.automobile-propre.com/le-li ... %20Lithium).

10 kg litu na akumulator 88 kWh, jesteś w kropce : Wink:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 186