Termiczna turbina wiatrowa?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Odp: Turbina wiatrowa?




przez Ahmed » 17/06/23, 18:08

„Głupie” sprzęgło odśrodkowe przezwyciężyłoby w razie potrzeby trudność trudnego rozruchu.
Ale to nie tylko „pierwszy krok, który kosztuje”, konieczne jest również, aby szacunki naszego rozmówcy opierały się na rzeczach namacalnych, które nie ograniczają się do sytuacji regularnie wietrznej. Aby ogrzać płyn mieszając łopatkami, konieczne jest uchwycenie i przekazanie energii w stosunku do ilości tego, co chce się uzyskać, co nie ogranicza się do nonszalanckiego mieszania tego płynu, który w ten sposób podgrzałby się z czystej sympatii. . . To właśnie wydaje się umknąć naszemu domniemanemu innowatorowi (jeśli mogę tak powiedzieć).

Miałem okazję rozważyć (nie, nie spotkałem się!) możliwość odrestaurowania starego młyna wodnego, dobrze zaopatrzonego i stojącego u podnóża domu, a także myślałem o produkcji ciepła tym systemem. Jednak pomijając fakt, że projekt generalnie upadł (sic!), o ile pozyskiwanie energii w ten sposób jest proste, to nie jest to tak korzystne, ponieważ wymaga całej instalacji rur grzewczych i że to jest interesujące, z definicji tylko w zimnych porach roku. Produkcja energii elektrycznej, choć obarczona nieuniknionymi stratami, ma tę ogromną zaletę, że jest stale użyteczna, w razie potrzeby ogrzewana za pomocą bardzo prostych urządzeń i zapewnia nośnik energii do powszechnego użytku: lepiej jest rozumować egzergią niż ograniczać się do niewyraźne pojęcie energii.
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Odp: Turbina wiatrowa?




przez sicetaitsimple » 17/06/23, 18:21

Obamot napisał:
Składam więc tutaj propozycję, która zmierza w kierunku rozwiązania mojego własnego sprzeciwu:
— czy byłoby możliwe zamontowanie biegu, który rozbrajałby się od określonej prędkości, przy której na pewno skorzystałby z urządzenia, i który wyłączałby się w momencie i przy żądanej „startowej” prędkości obrotowej (umożliwiając start zaplanowanego procesu, szybciej i łatwiej), jeśli tak, co zniweczyłoby mój początkowy sprzeciw.
Więc zrób to samo z własnymi obiekcjami...

Powinieneś poświęcić trochę czasu na ponowne przeczytanie tego wątku, zanim powiesz „Więc zrób to samo z własnymi obiekcjami…”
Zdajesz sobie sprawę, że Remundo, ja i być może inni wielokrotnie podkreślaliśmy potrzebę możliwości regulacji mocy pochłanianej przez napędzaną maszynę, jakakolwiek by ona nie była.
A to po to, żeby część napędowa (turbina wiatrowa) działała najlepiej, z odpowiednią prędkością, stosownie do siły wiatru. Problem nie polega na tym, że zaczynasz kręcić maszyną, a twoje „rozwiązanie” niczego nie rozwiązuje.
Remundo wspomniał o przekładni o zmiennej prędkości lub po prostu o generatorze wiatrowym, ja zostałem przy generatorze wiatrowym.
Ale nie ma go w „pliku”, więc „nic nie jest wart”.
Który akt
1 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364

Odp: Turbina wiatrowa?




przez Forhorse » 17/06/23, 18:37

Ahmed napisał:jest to z definicji interesujące tylko w zimnych porach roku. Produkcja energii elektrycznej, choć obarczona nieuchronnymi stratami, ma tę ogromną zaletę, że jest stale użyteczna, w razie potrzeby ogrzewana za pomocą bardzo prostych urządzeń i zapewnia nośnik energii do powszechnego użytku: lepiej jest rozumować egzergią niż ograniczać się do niewyraźne pojęcie energii.


Mówiliśmy mu to od samego początku, ale monsieur nie chce tego słuchać.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Odp: Turbina wiatrowa?




przez Obamot » 17/06/23, 19:08

sicetaitsimple napisał:
Obamot napisał:
Składam więc tutaj propozycję, która zmierza w kierunku rozwiązania mojego własnego sprzeciwu:
— czy byłoby możliwe zamontowanie biegu, który rozbrajałby się od określonej prędkości, przy której na pewno skorzystałby z urządzenia, i który wyłączałby się w momencie i przy żądanej „startowej” prędkości obrotowej (umożliwiając start zaplanowanego procesu, szybciej i łatwiej), jeśli tak, co zniweczyłoby mój początkowy sprzeciw.
Więc zrób to samo z własnymi obiekcjami...

Powinieneś poświęcić trochę czasu na ponowne przeczytanie tego wątku, zanim powiesz „Więc zrób to samo z własnymi obiekcjami…”
Zdajesz sobie sprawę, że Remundo, ja i być może inni wielokrotnie podkreślaliśmy potrzebę możliwości regulacji mocy pochłanianej przez napędzaną maszynę, jakakolwiek by ona nie była.
A to po to, żeby część napędowa (turbina wiatrowa) działała najlepiej, z odpowiednią prędkością, stosownie do siły wiatru. Problem nie polega na tym, że zaczynasz kręcić maszyną, a twoje „rozwiązanie” niczego nie rozwiązuje.
Remundo wspomniał o przekładni o zmiennej prędkości lub po prostu o generatorze wiatrowym, ja zostałem przy generatorze wiatrowym
Wydaje mi się, że to przeczytałem. Tym lepiej, że o tym pomyślał.
Podjąłem wyzwanie, rozwiązując sprzeciw, który miałem. Jest wysiłek wynalazczy. Udowodniłem też, że można mieć inne podejście niż ciągłe strzelanie sobie w nogi... Mój cel został osiągnięty.

Jeśli to nie ma sensu? Musisz spróbować (lub obliczyć to w symulacji, aby się dowiedzieć ...). To nie jest moja praca.

Ten projekt również budzi we mnie sceptycyzm, ale nie jest wygórowany i dlatego jest interesujący. Nie ma nikogo, kto byłby naprawdę zainteresowany pomysłem podgrzewania wody za pomocą turbiny wiatrowej, gdybyśmy tylko mogli to zrobić "aby woda nie ochładzała się podczas potrząsania nią", dlaczego nie?

Już teraz może być konieczne rozpoczęcie od ograniczenia zbiornika na wodę, aby nie było strat. Przyznaję, że nie czytałem „akt”,Obraz czy są jakieś wady? To całkiem możliwe, ale nie uważam tego za chorobę.
Ostatnio edytowane przez Obamot 17 / 06 / 23, 19: 21, 1 edytowany raz.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Odp: Turbina wiatrowa?




przez sicetaitsimple » 17/06/23, 19:20

Obamot napisał:Przyznaję, że nie czytałem „pliku”


W tym przypadku, robiąc B. Labrique w znacznie bardziej wulgarny sposób, zamknij się! :D
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Odp: Turbina wiatrowa?




przez Obamot » 17/06/23, 19:26

Mam zobaczyć, czy nie zamknąłeś swojego? Obraz
To zabawne, że Pédro zarzucił mi, że jestem kimś, kto daje poczucie, że wszystko o wszystkim wie, a tam wyrzucił mi „że nie wiem…” CQFD

Dziękuję za udowodnienie, że Twoim celem jest zepsucie wszystkiego
Ostatnio edytowane przez Obamot 17 / 06 / 23, 19: 28, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14975
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Odp: Turbina wiatrowa?




przez GuyGadeboisTheBack » 17/06/23, 19:27

Obamot napisał:Mam zobaczyć, czy nie zamknąłeś swojego?

Tak, i więcej niż dwa razy, odkąd przeczytał akta.
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Odp: Turbina wiatrowa?




przez sicetaitsimple » 17/06/23, 19:30

Obamot napisał: Nie ma nikogo, kto byłby naprawdę zainteresowany pomysłem podgrzewania wody za pomocą turbiny wiatrowej, gdybyśmy tylko mogli to zrobić"aby woda nie ochładzała się podczas potrząsania nią", dlaczego nie?

Tam jest praca....
Zacznij od wyszukania hasła „maszyna Joule'a” w Wikipedii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Odp: Turbina wiatrowa?




przez Remundo » 17/06/23, 19:33

dla mnie to zła metoda

Wolę dobrze wyregulowaną turbinę wiatrową o dobrych osiągach.

I wprowadzić prąd do pompy ciepła.

To przyniesie 10 razy więcej ciepła niż maszyna Joule'a połączona z modnym Savoniusem „lowtech”

Myślę nawet, że będzie bardziej niezawodny.
2 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9841
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Odp: Turbina wiatrowa?




przez sicetaitsimple » 17/06/23, 20:09

Ach! Teraz Obamot „polubił” post Remundo, który mówi w wybranych słowach, że koncepcja „Labrique” zdefiniowana w słynnym „akcie” to bzdura…
Musiał przeczytać i przyswoić akta między 19:08 a 19:33 .....
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 221