Nowy 4 suwowy silnik (w języku angielskim)

Tematy na ten temat forum i ekonologia w języku angielskim dla osób, które nie są zrozumiałe w języku francuskim.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16179
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5262




przez Remundo » 17/04/15, 10:43

Witaj Wynalazco,

Nadal w efekcie Venturiego :D
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82




przez wynalazca » 26/04/15, 09:08

Oto jeden z możliwych typów silnika próżniowego.. Może napędzać generatory, lub bezpośrednio napędzać łódź lub koła pojazdu.. lub rower..lub śmigło

Obraz

Andrew :D
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82




przez wynalazca » 26/04/15, 09:09

W innych forum ;
Zacytować:
Pierwotnie wysłane przez Brutus1967 Zobacz post
Wydajność silnika próżniowego jest przerażająco niska: pierwsze liniowce oceaniczne miały tak zwane „atmosferyczne silniki parowe”, w których faktyczną pracę wykonywało ciśnienie atmosferyczne działające po jednej stronie tłoka roboczego oraz próżnia wytwarzana przez skraplanie się pary po drugiej stronie tłoka roboczego.

Sprawność była mniejsza niż 5%, a pierwsze statki przepływające przez Atlantyk na samym silniku były znane z tego, że musiały spalić drewniane krzesła i inne meble, parapety okienne i deski pokładowe, aby przedostać się na drugą stronę stawu, ponieważ paliwo węglowe się skończyło...

Brawo, Bert


No nie dobrze z tą wydajnością.. Mieszasz dwa zupełnie różne pojęcia, sprawność silnika parowego, spalanie węgla, ze sprawnością turbiny wiatrowej (w skrzydle podciśnienia profl NACA - FELIKS).

Kiedy energia pochodzi ze spalania, bardzo ważna jest efektywność z jaką to się dzieje. Ponieważ mamy ograniczoną ilość paliwa, które właśnie jest dostępne. a potem 5% to w rzeczywistości niewielka wartość… i statek ma problemy z pływaniem.
Ale statek o napędzie żaglowym, nawet jak ma sprawność 2%, to ciągle może swobodnie żeglować po całym globie dookoła, do tego energii wiatru na morzu brakuje i NIGDY się nie wyczerpuje, dlaczego osiągów w tym przypadku energii wtórnej znaczenie, jeśli mamy nieskończoną ilość darmowej energii do wykorzystania.. Tylko na samym początku, że konstrukcja, musimy zbudować większy silnik.. Otóż np. w tym przypadku, jeśli chcemy mieć 100 % sprawności Taki jak silnik atmosferyczny musiałby być 20 razy większy. Żebyś mógł sobie wyobrazić..Wtedy cała dostarczona energia będzie mogła swobodnie poruszać silnikiem, a jest to na pewno kilkukrotnie wyższa sprawność takiego silnika niż normalnego wentylatora śmigłowego tej samej wielkości..
Ten silnik wystarcza na kilkadziesiąt milibarów podciśnienia, aby zaczął pracować bardzo wydajnie.. Takie różnice ciśnień obserwowane w Naturze, podczas huraganów, czy tornad..No i wydajność co to jest tornado?? Duży, na pewno duży...

Napisz lub zrozum problemy z wydajnością, które tradycyjna koncepcja jest tutaj całkowicie zaplanowana, ponieważ wykorzystuje nieskończoną ilość energii wiatrowej i na pewno będziemy ją mieć przez następne tysiąc lat. . Co najwyżej możemy poprawić efektywność jego użytkowania, stosując nowoczesne metody testowania i optymalizacji tych zupełnie nowych systemów wywołanych wiatrem Red Baron Windmill.

Andrew :D
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82




przez wynalazca » 26/04/15, 09:10

Takie doświadczenie istniejące w Muzeum Lotnictwa, pokazujące wielkość oporów różnych płatów, poprzez wymianę i włożenie pręta, profili o różnej grubości.. Wykorzystałem to do pokazania ogromnych rozmiarów podciśnienia pomiędzy dwoma profilami linii lotniczych, skierowanymi sobie "żołądki" .. Tak poszło moje doświadczenie: najpierw zawieszone zważyłem na wadze elektronicznej, która jest wielkości kilogramów z siłą potrzebną do podniesienia pojedynczego skrzydła przesuniętego na pręty.. Okazało się, że około 300 gramów. to znaczy, aby podnieść wszystkie pręty, a siły skrzydeł potrzebują 300 gramów próżni. Nakładając na to drugi podobny profil, "brzuch", w czasie wiejącego "wiatru" z prędkością około 10 km/h. efekty widać na filmie.. Siła podciśnienia, powodująca tak szybki wzrost wagi tego w górę, musi mieć wartość około 1000 Gramów (1KG).. Skrzydło ma długość około 30 cm, na tej podstawie ja przedstawić pierwsze oszacowanie sił działających na świecie.. Mianowicie, przy długości około metra, takich skrzydeł, siła ta miałaby wartość około 3 KG ... a nawet gdyby tylko 30% siły można było wykorzystać w Wiatrak Red Baron, jego wielkość wynosiłaby około 1 KG ze skrzydłami 1 metr.. Teraz można pokusić się o obliczenia znacznie większych projektów, szacowanych co najmniej..

https://www.youtube.com/watch?v=-kH6sdSjTrc

Andrew :D :D
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82




przez wynalazca » 26/04/15, 09:11

gruntguru, w dniu 24 - 2015:00, napisał:
Twoja „olbrzymia próżnia” (przyjmując liczbę 1 kg na powierzchni 300 mm x 300 mm) wynosi około 110 Pa, 0.11 kPa lub 1/1000 atmosfery. To duża różnica ciśnień, jeśli chcesz, aby samolot latał, ale bardzo mała, jeśli chcesz włączyć generator.

O nie , nie , nie .. Przepraszam , ale twój argument jest trochę zawiły ..

Po pokazie otwieram samolot, który przy takiej powierzchni skrzydeł 30 cm X 30 cm, przy wadze 1 KG może latać z prędkością 10 km/h…
Minimalna prędkość minimalna to 100 km/h.

Teraz to: Co to jest wiatr?
Wiatr powstaje, gdy występuje różnica ciśnień powietrza (tzn. z jednej strony musi być próżnia)
Powiedz mi teraz jaka jest różnica ciśnień między tymi punktami: 2 km przed wiatrakiem i 1 kilometry za nim.. na pewno tam dużo mniejszy ode mnie, a więcej niż jeden megawatowy generator napędza nieliczne, różnica ciśnień , która może wynosić nawet tylko 100000/XNUMX…jednej atmosfery. Mimo ogromnej ilości wentylatorów dostawcy dostarczają darmową energię.
Takie samoloty jak ekranoplan mają tylko 1/10 normalnej powierzchni skrzydła samolotu, a nawet kilkaset ton latania nad wodą., Czy nadciśnienie.. Dla mnie to samo duże (lub i większe) ale próżnia.. I to na pewno wystarczy do napędzania generatora.. Robię taki układ żelbetowy, 10 razy większy od Boeinga 747 nie ma technicznie żadnych problemów.. A już na pewno w porównaniu do wielkości normalnego wentylatora może o kilkadziesiąt razy więcej energii w generatorze. niż tradycyjny wiatrak.
No i na koniec pokazuję wiatrak, który przy średnicy 30 cm i prędkości wiatru 10 km/h da nam moc swojej osi 1 KG obrotową lub ciągnącą.. no cóż......
Więc moja jest naprawdę ogromna w porównaniu z tym, co znałeś do tej pory.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ground_effect_vehicle


Andrew
:D
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82




przez wynalazca » 17/05/15, 18:25

Taka wiadomość odnośnie moich dwóch skrzydeł. Kiedy jesteś w takiej pozycji, pod kątem około 60 stopni, kiedy zmierzyłeś dokładną prędkość wiatru 4 m/s od wentylatora, mały wiatrak rusza z dużą prędkością.
cztery metry na sekundę to 14.4 km/h, to znaczy, że możemy eksperymentować jadąc na rowerze....

Andrew

[QUOTE=jetman150;11374847]Czy możesz go użyć do usunięcia wiatru z obszarów ciśnieniowych? Powiedz, gdzie występują zakłócenia lub gdzie możesz użyć niskiego ciśnienia, aby uzyskać korzystne różnice?[/QUOTE]

Więc jakoś tak się szczęśliwie złożyło, że mamy takie animacje... Nie musiałem dużo szukać

[YT]z1QOp_9IWLc[/YT]
https://www.youtube.com/watch?v=z1QOp_9IWLc

Obraz

Skrzydełka to szczeliny o wysokości 2 mm i długości 600 mm. czyli pęknięcia powierzchniowe przez które dostaje się podciśnienie do wnętrza skrzydła to 1200 mm^2 Jarobic pierwszy model tego skrzydła, chciałem go jakoś bardzo prosto i tanio wykonać. Aby uzyskać tę próżnię, użyłem jednorazowej strzykawki o pojemności 20 cm22. Jego średnica wewnętrzna 380 mm .. czyli jego powierzchnia to 2 mm^1200. Jak widać jest to najwęższy odcinek, który musi pokonać opór aerodynamiczny próżni. Ten przekrój jest bardzo niekorzystny, bo jest aż 380/3.15 = 36 niższy od szczeliny wlotowej.. Powinien być co najmniej równy powierzchni szczeliny, czyli trzech takich wężyków ze strzykawki. A my mieć tylko jedno skrzydło. Mimo to wentylator, który ma na celu ułatwienie przejścia na większe średnice, tj. D=1017 mm lub 2 mm powierzchni^4, czyli ponad dwukrotnie większej niż rura wlotowa, obraca się już z prędkością XNUMX m/sek..i Myślę, że to wszystko jest bardzo dobre, pomimo prymitywnego pierwowzoru, ale na pierwszy rzut oka.. Ale okazało się, że tak trzeba postępować..

Andrzej: D
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82




przez wynalazca » 03/07/15, 10:12

Więc jeszcze raz wracamy do sprawności termodynamicznej new4stroke.. Tutaj przesłuchanie wykresów sprawności wykonanych dla tradycyjnego silnika.
https://www.mhi.co.jp/technology/review/pdf/e451/e451021.pdf

Na wykresie widać, że najwyższą sprawnością charakteryzuje się silnik niskoobrotowy morski, który wynosi 47%.
Mój silnik, jak podano powyżej, pobiera około 360 cm600 więcej niż stary konwencjonalny silnik, który wykonał prototyp, czyli 360 cm90… Ale ta dodatkowa pojemność skokowa jest realizowana przez system tłoków, które obracają się dwa razy wolniej, tj. Siła bezwładności są cztery razy mniejsze, ponieważ zależą od kwadratu obrotu. to znaczy, możemy po prostu dalej policzyć siły bezwładności względem zasysanego powietrza. 90 ccm podzielone przez cztery da nam 360 ccm. Te 90 ccm pokonają dodatkowe siły bezwładności (tj. całkowite tarcie). Ale teraz mamy zysk netto w wysokości 270 cm600 minus 47 cm12 = 76 cm1. Jest to czysty dolot powietrza zasysanego, bez żadnych strat mechanicznych już na swojej budowie..to jest całkowicie teoretyczna sprawność eksploatacyjna silnika tak to wygląda..tradycyjny silnik 270cc to 270% czyli 12,76ccm to 21% plus dopłata 47 cm21, czyli 68 podzielone przez 7 = 68% dodatkowej wydajności. Tak więc całkowity wzrost wydajności w odniesieniu do pojemności skokowej powinien wynosić 7 + 75 = XNUMX%. dodatkowo możemy jeszcze zarobić energię przestając napędzać podobne układy zaworów grzybkowych i sprężyn które będą miały co najmniej XNUMX% sprawności więcej.. Czyli łączna sprawność fizyczna takiego silnika XNUMX% + XNUMX% = ~XNUMX%.

czyli ma zwiększać efektywność, co nie podlega dyskusji.

Jeśli dodamy do tego wszystkie wyżej wymienione zalety, brak tak niskiej temperatury w komorze spalania, prędkość spalania i inne, które mogą przyczynić się do jeszcze większej sprawności o około 5%, otrzymamy ostateczną liczbę sprawności na poziomie 80 % .....
Andrzej :fala:
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82




przez wynalazca » 23/07/15, 03:11

Wiatraki są dobre, ale do ich pracy potrzebny jest wiatr...
Ale tutaj w ten sposób możemy nawet w zamkniętym pomieszczeniu, no cóż, np. w piwnicy domu, „wytworzyć wiatr”. Wystarczy, że uruchomimy urządzenie ręcznie, do prędkości 18 m/s.. jest ich niewiele, jest to 1 obrót na sekundę.
Byłem na tych wszystkich skrzydłach Wiatrak Czerwony Baron, będzie operował wiatrem, z prędkością 18 m/sek..
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w symulatorze NASA i efekt „łyżki” jest teoretycznie otrzymasz siłę oporu na „siłę nośną” (próżnia). i jest około 15 razy mniej ..
Więc siła oporu, to tylko około 6% otrzymanej „siły nośnej”
Myślę, że nawet przy bardzo niedbałym i niegospodarnym wykonaniu takiej maszyny, po pierwszym uruchomieniu sama się rozkręci.. A jeszcze powinniśmy dostać trochę prądu.. Case, odrzutowiec tylko ile..

Obraz


opis:

Obraz

Napęd łopatkowy:

Obraz




http://www.new4stroke.com/treadmill.mp4

or https://www.youtube.com/watch?v=mt1DEHlZ0Kc


Pozdrawiam Andrzej :D :D
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82




przez wynalazca » 26/07/15, 18:48

Musimy zadbać o to, aby szkodliwe opory aerodynamiczne były jak najniższe.
Bo przecież i dwa obroty na sekundę potrafią obrócić skrzydła.. Jest 120 km/h.. Ładnie na wietrze.
Ta okładka powinna być dobra.

Obraz

Może się przydać..

http://enu.kz/repository/2010/AIAA-2010-1007.pdf

Andrew :D
0 x
Andrzej Feliks
Avatar de l'utilisateur
wynalazca
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 570
Rejestracja: 02/03/05, 11:51
Lokalizacja: Kraków, Polska
x 82




przez wynalazca » 31/07/15, 04:11

Jeśli próżnia wygląda jak skrzydła łyżki animacji, widać, że ma zasięg przed skrzydłami profilu. Być może próżnia zasysa nowe powietrze między skrzydłami, a tym samym wyraźny spadek ich oporu czołowego.

https://www.youtube.com/watch?v=z1QOp_9 ... e=youtu.be


Tu wersja z dużymi silnikami łopatkowymi.. Jeszcze nie wiem jakie to ma mieć wymiary.. Może nawet duże i wtedy będzie dostosowane do ilości i ciśnienia jakie tworzą skrzydła

https://www.youtube.com/watch?v=Q_So_SOZUlI

Andrew : Mrgreen:
0 x
Andrzej Feliks

Powrót do "Econology forum w języku angielskim »

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 40