Monitorowanie zużycia gazu Cumulus

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez Macro » 27/11/22, 11:33

Christophe napisał:Tak... więc może równie dobrze zostawić otwarte okno, skoro reszta to i tak sito?


W tym domu często tak było...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez phil59 » 27/11/22, 17:35

Brak pętli zwrotnej.

A jeśli chodzi o ciepłą wodę gazową, w rzeczywistości nie jest to szalone, gdy widzę niektóre przy 400 kWh na ciepłą wodę.

Ale to za dużo, zgadzamy się.

W przyszłym tygodniu cumulus gazowy zostanie zatrzymany, ale kocioł się włączy....

Na to lato prawdopodobnie będę szukał balonu elektrycznego 50-80L.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez sicetaitsimple » 27/11/22, 18:35

phil59 napisał:Na to lato prawdopodobnie będę szukał balonu elektrycznego 50-80L.


Tak, w porządku, lepiej byłoby najpierw zidentyfikować przyczynę tego nadmiernego zużycia, zwłaszcza że wydaje się prawie stałe, niezależnie od obecności i używania lub nie. Jeśli rzeczywiście i na pewno chodzi o wydajność podgrzewacza wody, nie będziesz żałować jego wymiany.

W przeciwnym razie zmiana na elektryczny podgrzewacz wody może być gorsza niż szkoda.

Co więcej, 50-80l, nawet dla dwóch osób, wydaje mi się trochę lekkie, gdyby nie grzanie, kiedy chce, co byłoby wstydem, biorąc pod uwagę „nocne” stawki abonamentu Tempo.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez phil59 » 27/11/22, 19:02

sicetaitsimple napisał:Tak, w porządku, lepiej byłoby najpierw zidentyfikować przyczynę tego nadmiernego zużycia, zwłaszcza że wydaje się prawie stałe, niezależnie od obecności i używania lub nie. Jeśli rzeczywiście i na pewno chodzi o wydajność podgrzewacza wody, nie będziesz żałować jego wymiany.

W przeciwnym razie zmiana na elektryczny podgrzewacz wody może być gorsza niż szkoda.

Co więcej, 50-80l, nawet dla dwóch osób, wydaje mi się trochę lekkie, gdyby nie grzanie, kiedy chce, co byłoby wstydem, biorąc pod uwagę „nocne” stawki abonamentu Tempo.


To nie jest nadmierna konsumpcja, jak na taką „maszynę” to całkiem normalne, tak już jest, nie jest wydajna, chyba że masz w domu około dziesięciu lat.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby cumulus nagrzewał się głównie nocą, a w ciągu dnia pobierał kilka watów, z moją nadwyżką słoneczną.

Czerwone dni, bardzo drogie za dnia, to zima, kiedy kocioł będzie pracował na minimum.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez sicetaitsimple » 27/11/22, 19:12

Postawmy sprawę jasno, robisz absolutnie to, co chcesz!
Ale to nadal ty zainicjowałeś wątek "monitorowanie zużycia gazu cumulus", wydaje mi się?
Czemu?
„Nas” (czytelników tego wątku) to nie obchodzi. Mówimy sobie po prostu, że może czekasz na propozycje, my ci je robimy, potem wyrzucasz je do kosza i wszystko jest w porządku. To jest twój problem.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez phil59 » 27/11/22, 20:06

sicetaitsimple napisał:Postawmy sprawę jasno, robisz absolutnie to, co chcesz!
Ale to nadal ty zainicjowałeś wątek "monitorowanie zużycia gazu cumulus", wydaje mi się?
Czemu?
„Nas” (czytelników tego wątku) to nie obchodzi. Mówimy sobie po prostu, że może czekasz na propozycje, my ci je robimy, potem wyrzucasz je do kosza i wszystko jest w porządku. To jest twój problem.


Założyłem ten wątek, ponieważ odkryłem, że mam zużycie gazu, tylko na ciepłą wodę, które jest prawie stałe, niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, czy nie.

Gdybym miał miesiące na 200, a inne na 400, wydawałoby się to mniej szokujące, kiedy średnio to jest ogromne, tylko na ciepłą wodę.

Szczególnie stała konsumpcja zaalarmowała mnie, że mogę sprawdzić zużycie gazu online, według miesięcy, z okresami, kiedy nas tam nie było.

A priori, dla tego typu ciepłej wody, nie jest to odbiegające od normy zużycie, ale bardziej „normalne”, nie możemy spodziewać się znacznie lepszego.

Zaletą tego urządzenia jest to, że gdy zrobiłeś już kilka imprez w domu i znajdujesz się o 20 rano, nie ma problemu z ciepłą wodą, wtedy nie mówiliśmy, że możemy na nim zrobić 7 kąpieli na godzinę .

Dla naszego codziennego użytku jest to aberracja.

Zimą kocioł zapewni ciepłą wodę, nie ma prawdziwego zbiornika, tylko 1-3L prowiantu i przepływowy podgrzewacz wody.

Wydaje mi się, że w niektórych krajach, takich jak Niemcy, twoja subskrypcja jest systematycznie trójfazowa przy 12 kVA (nie jestem pewien).

Mają więc elektryczne przepływowe podgrzewacze wody.

Cumulus elektryczny dla 2 osób o pojemności 50-80 l może wystarczyć dla 2 osób, jeśli nie kąpiesz się, z lekkim ogrzewaniem w ciągu dnia, oprócz zintegrowanego ogrzewania w nocy. Z drugiej strony, jeśli jest wanna, nic nie stoi na przeszkodzie, aby kocioł był uruchamiany okazjonalnie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby albo postawić cumulus elektryczny na wylocie bojlera z bojlera gazowego, a wyjątkowo go włączyć.

Stworzyć system taki jak Christophe, jeden, nie jestem pewien, czy wiem, jak to zrobić, i dwa, aby w niego zainwestować.

Ale myślę, że dla Ciebie rozwiązanie nie będzie do końca optymalne... Co wybrałeś?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez sicetaitsimple » 27/11/22, 20:37

phil59 napisał:To nie jest nadmierna konsumpcja, jak na taką "maszynę" to prawie normalne, tak jest, c


No to w tym przypadku temat do zamknięcia bo to prawie normalne, tak już jest.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez phil59 » 27/11/22, 21:21

pffffffffffffffffffffffffffffff...........
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez phil59 » 27/11/22, 23:00

FYI, dla zainteresowanych, balon gazowy, który pozostaje włączony 24/24, zużywa średnio nieco ponad 5 kWh dziennie.

Izolacja balonu będzie ograniczona przez „komin”, przez który ulatniają się kalorie, ale a priori może dojść do kondensacji.

Gaz kosztuje obecnie mniej niż 10 centów za kWh, a prąd za kWh w podstawowym abonamencie kosztuje mniej niż 20 centów.

Zaletą gazu jest to, że mamy pod dostatkiem ciepłej wody, nawet jeśli mieszkamy pod jednym dachem w 10 lub więcej osób.

Kupując ten dom miałem wspomnienia z poprzedniego z cumulusem elektrycznym i 4 dzieci w domu i przy 200-250 litrach to było bardzo uczciwie jak na tamte czasy.

Dziś dwa w domu, cumulus elektryczny byłby znacznie bardziej opłacalny, przy pomocy kotła gazowego, jeśli są ludzie, a zima bez pb.

Ale to jest rozwiązanie dla mojego przypadku.

W pewnym momencie wpadłem na pomysł, żeby zacząć robić mieszkania w moim domu, a za kilka lat każde mieszkanie i wyjedziemy.

Do zlokalizowania poddasze to ponad 100m2 prawa Carreza. Wpadłem na pomysł zrobienia w sumie 6-8 mieszkań (w rzeczywistości różne projekty od 4 do 10), od 30 do 65m2. Dla więcej niż 10 osób czas czuwania balonu gazowego na poziomie 5 kWh jest mniej przerażający niż dla 2 osób.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez Macro » 28/11/22, 10:25

Łooo... Powiedzmy, że 8 mieszkań szybko znajdziesz u ponad 15 osób... Co więcej lokatorzy, którzy powiedzą sobie, że to kolektyw... Nie obchodzi nas to... Idź Idź pod prysznice 1/2 godzina...Twoja akumulacja gazów.... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: Zachód przed nami...

Tak długo, jak zmienisz się w handlarza snu… Każdy jego wodomierz, każdy swój cumulus, każdy swój licznik elektryczny… Jeśli natkniesz się na casosse, który nie płaci… To edf i usługa wodna, która bierze na siebie straty i który przychodzi do cięcia...
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot], Remundo i goście 221