Monitorowanie zużycia gazu Cumulus

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez phil59 » 02/11/22, 00:43

zużycie cumulusu 2022.JPG
zużycie cumulusów 2022.JPG (14.17 KiB) Oglądane 2873 razy


Mam cumulus gazowy, nie mam już na myśli pojemności, ale to ponad 110L, a mniej niż 150L.

Zostało nas tylko dwoje w domu, z wyjątkiem bardzo często małych dziewczynek w środy i kilka weekendów, kiedy jeden z moich znajomych, który mieszka 2 km od domu, wraca do domu.

Zużycie gazu to około 300 kWh, a wiedząc, że lipiec-sierpień nas tam nie było, możemy powiedzieć średnio 1 dzień na dwa, a że od 24 do 29 października mnie też nie było, wygląda na to, że obecność w domu niewiele się zmienia.

Zmywarka jest podłączona bezpośrednio do ciepłej wody, ale gdy Cię nie ma, nie ma naczyń.

Mój kocioł zepsuł się pod koniec kwietnia lub na początku maja, to rzeczywiście jest zużycie tylko na ciepłą wodę.

Kocioł, który próbowałem naprawiać na początku września nie działa, a mam inny, który muszę zmontować, który ma produkcję ciepłej wody....

To naprawdę dziwne, że pozostaje tak stabilna pod względem konsumpcji, z miesiąca na miesiąc, czy jest różnica 15%... I nadal...

Czy to oznacza, że ​​cumulus „zjada” około 250 kWh tylko po to, by utrzymać wodę w TP?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13704
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1518
Kontakt :

Re: Zużycie gazu Cumulus




przez izentrop » 02/11/22, 01:12

phil59 napisał:Czy to oznacza, że ​​cumulus „zjada” około 250 kWh tylko po to, by utrzymać wodę w TP?
Standardowy cumulus elektryczny o pojemności 150 l zużywa 1.794 kWh dziennie, aby utrzymać temperaturę 65° bez pobierania wody.
Wydajesz się spożywać 5 razy więcej :? :zaszokować: https://www.apper-solaire.org/Pages/Fic ... /index.pdf

Zmierzyłem balonem o pojemności 200 l, odmierzam 2 kWh dziennie bez pobierania wody przy 20°.
Od tego czasu zaizolowałem go 6 cm poliuretanem, ale nie miałem jeszcze okazji zrobić pomiaru (ze świata do domu).

A jaka jest kWh gazu, bo w elektryczności jest to stawka nocna?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Zużycie gazu Cumulus




przez phil59 » 02/11/22, 01:57

Brak taryfy nocnej, teraz kWh gazu to trochę mniej niż 9 ct wydaje mi się, zanim było więcej w 6 ct, wydaje mi się.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13704
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1518
Kontakt :

Re: Zużycie gazu Cumulus




przez izentrop » 02/11/22, 08:18

Dziwne, że ta konsumpcja nie jest używana...
Na przykład dokładne zużycie twojego pilota gazowego w ciągu jednego roku wynosi 100 m3. Odpowiednik tej liczby w kWh wynosi: 100 m3 x 9,9 kWh/m3 = 990 kWh. Następnie należy pomnożyć tę liczbę przez stawkę wskazaną w umowie (na przykład 0,06 EUR/kWh), tj.: 990 kWh x 0,06 EUR/kWh = 59,4 EUR. Ta ostateczna liczba reprezentuje zatem koszt zużycia pilota.
https://www.happ-e.fr/actualites/commen ... t-son-cout To mniej niż 100 kWh/miesiąc, czy warto szukać gdzie indziej?
Znacząca część stała?
Źle izolowany zbiornik na wodę?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Zużycie gazu Cumulus




przez Christophe » 02/11/22, 10:16

izentrop napisał:
phil59 napisał:Czy to oznacza, że ​​cumulus „zjada” około 250 kWh tylko po to, by utrzymać wodę w TP?
Standardowy cumulus elektryczny o pojemności 150 l zużywa 1.794 kWh dziennie, aby utrzymać temperaturę 65° bez pobierania wody.
Wydajesz się spożywać 5 razy więcej :? :zaszokować: https://www.apper-solaire.org/Pages/Fic ... /index.pdf

Zmierzyłem balonem o pojemności 200 l, odmierzam 2 kWh dziennie bez pobierania wody przy 20°.
Od tego czasu zaizolowałem go 6 cm poliuretanem, ale nie miałem jeszcze okazji zrobić pomiaru (ze świata do domu).

A jaka jest kWh gazu, bo w elektryczności jest to stawka nocna?


"Bez czerpania wody"... zużycie zależy od tego, co z niej czerpasz!

Nastolatek zjada 5 kWh na prysznic (kiedy bierze jeden... : Mrgreen: )
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13704
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1518
Kontakt :

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez izentrop » 02/11/22, 10:28

Christophe napisał:"Bez czerpania wody"... zużycie zależy od tego, co z niej czerpasz!
Nastolatek zjada 5 kWh na prysznic (kiedy bierze jeden...)
ale także straty ciepła izolacji między 2 „doładowaniami”.
To było podczas naszej nieobecności w jeden weekend, mierzone licznikiem energii.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez Christophe » 02/11/22, 10:42

Oczywiście straty cieplne to nieściśliwe zużycie „hałasu tła”, sporo o tym rozmawialiśmy na ten temat: filtracja-pompowania-wody/przekształcenie-zbiornika-solarnego-CWU-na-termodynamiczny-podgrzewacz-wodny-z-małym-basenem-t17035.html

Przypominam, że w zeszłym roku z pompą ciepła miałem około 1 kWh prądu netto dziennie (z prądem podprądowym) według watomierza na wtyczce... dla zbiornika 300L...

Wkrótce będę miał dokładniejsze dane o dziennym zużyciu, zobacz ostatnią wiadomość, którą przed chwilą opublikowałem.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13704
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1518
Kontakt :

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez izentrop » 02/11/22, 10:50

Christophe napisał:Oczywiście straty cieplne to nieściśliwe zużycie „szumów w tle”.
Chyba że istnieje możliwość zwiększenia grubości izolacji.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Monitorowanie zużycia gazu Cumulus




przez Christophe » 02/11/22, 10:53

Tak, oczywiście, ale 99% ludzi nie.

Obliczyłem i wykonałem bilans cieplny starej kopalni 300L, pamiętasz?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2214
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 506

Re: Zużycie gazu Cumulus




przez phil59 » 02/11/22, 10:55

Christophe napisał:
"Bez czerpania wody"... zużycie zależy od tego, co z niej czerpasz!

Nastolatek zjada 5 kWh na prysznic (kiedy bierze jeden... : Mrgreen: )


Gdy mówię bez czerpania wody, wyjeżdżaliśmy bardzo dużo w lipcu w sierpniu, na okres 3-7 dni, a można powiedzieć, że nie byliśmy w domu więcej niż 15 dni z trzydziestu w lipcu.

W czerwcu prawie w każdy weekend wyjeżdżaliśmy, a we wrześniu nie, może weekend.... A październik nie weekend, ale wyjeżdżaliśmy między 24 a 29.

Cumulusy znajdują się w piwnicy, 2 pod zlewem kuchennym, 5 z prysznica na parterze i 3 z umywalki na dole w łazience.

W łazience na górze jest dużo długości, ale na górze jest wanna i mało używana w porównaniu z prysznicem.

Dawno temu odciąłem zawór spustowy do cumulusa, ponieważ stwierdziłem, że "nos był gorący", ale zbiornik "rurki" nie był dłuższy niż pierwotnie.

Do gotowania jest elektryczny, więc zużycie gazu, jestem pewien, to tylko zasobnik ciepłej wody od czerwca do września, ponieważ nie ma już zainstalowanych bojlerów, a 2-dniowy test w październiku z bojlerem, który się nie uruchomił. ...i tam czekam na 2 pary ramion, które naprawią mi "nowy" kocioł....
„Nowy” kocioł ma produkcję ciepłej wody, ale bez realnej rezerwy.

Jestem w bardzo wapiennym regionie....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 441