Projekt dachu garażu fotowoltaicznego

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Macro » 21/09/22, 03:07

GuyGadeboisLeRetour napisał:Obraz Pochwalam i podziwiam niezmierzoną skromność JR Makro, który nie chce się popisywać tym, że zna Elona (bez imienia), który tego lata był w domu incognito na imprezie merguezowej w butach do stepowania, skarpetkach i szortach bez majtek . 8) : Mrgreen:

Tak, to wszystko stary..
A po wypaleniu 3 łóżek poszliśmy zwiedzać piwnice Touraine, wyciągając farsz on modelem S, a ja w C zero...

W ten sposób są tacy, którzy będą mieli pszenicę do zmielenia
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Macro » 21/09/22, 05:36

Ok, wróćmy do poważniejszych spraw....

Dlatego najprawdopodobniej zacznę produkować moją uchylną ramę na zestaw od 8 do 9 paneli o mocy 405 Wp ... Bardzo źle grałem, że zrobiliśmy trochę rozbiórki w mojej pracy i że mogłem odzyskać dużo materiału, który trafił do recykling prawie quedalle...

Oczywiście zgodnie z moim azymutem nachylenia są optymalne pomiędzy 35° latem a 65° zimą... Całkowity ciężar paneli wyniesie około 200kg... Z drugiej strony będzie uderzał w powierzchnię 16m²... To robi piękny żagiel... Jak będzie wystawiony na działanie żywiołów chciałem uniknąć stali (nie chcąc przemalowywać co 10 lat konstrukcji, która będzie skomplikowana i z ukrytymi licami) więc pozostaje stal nierdzewna (trudna do wywiercenia ale tig spawalny) i aluminium łatwe do wiercenia, ale nawet jeśli mogę spawać to nie jestem do tego przyzwyczajony i obawiam się, że moje spoiny są piękniejsze niż solidne....
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Macro » 21/09/22, 07:09

Biorąc pod uwagę powierzchnię żagla... Czy uważasz, że w przypadku silnego wiatru konieczne jest złożenie go całkowicie do ściany? Nie mieszkam na wybrzeżu Morza Śródziemnego ani na wybrzeżu bretońskim, ale dom jest nadal bardzo narażony na wiatry.W nadchodzących dziesięcioleciach panele przechowywane w pozycji pionowej będą moim zdaniem znacznie mniejsze niż gdyby pozostały w 30 lub 60 °
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Christophe » 21/09/22, 08:23

Macro i Phil, Święty Mikołaj trafił we właściwe miejsce: https://www.leboncoin.fr/vi/2128665868.htm

(o nie, ceny w opisie nie są takie same jak w tytule...pfff)
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez phil59 » 21/09/22, 08:49

Jestem już w trasie, korzystam z przerwy na pisanie! : Lol: : Arrow: ,

No nie

W wersji podstawowej jestem na odłożonym i nie podłączonym sprzęcie za około 600 euro, około 2000Wp i niecałe 300 km od domu...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9842
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez sicetaitsimple » 21/09/22, 13:28

Makro napisał:Biorąc pod uwagę powierzchnię żagla... Czy uważasz, że w przypadku silnego wiatru konieczne jest złożenie go całkowicie do ściany? Nie mieszkam na wybrzeżu Morza Śródziemnego ani na wybrzeżu bretońskim, ale dom jest nadal bardzo narażony na wiatry.W nadchodzących dziesięcioleciach panele przechowywane w pozycji pionowej będą moim zdaniem znacznie mniejsze niż gdyby pozostały w 30 lub 60 °


W porządku, zaczynam… nawet jeśli moja odpowiedź prawdopodobnie nie pomoże.
Powiedziałbym, że wszystko zależy od tego, jak łatwo i szybko wykonasz manewr. Mówisz o „żaglu”, jeśli masz „wyciągarki”, które pozwalają na szybkie manewrowanie i również szybki powrót do punktu nominalnego, tam nie zawahasz się w razie ogłoszonego wiatru lub gradu, grad jest rzadko.

Jeśli wdrożenie jest trochę kłopotliwe, ryzykujesz pominięcie tego, mówiąc sobie „to minie”, ryzykując, że nie przejdzie, myślę zwłaszcza o gradzie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Christophe » 21/09/22, 13:35

Makro napisał:pozostaje stal nierdzewna (trudna do wiercenia, ale spawalna tig) i aluminium łatwe do wiercenia, ale nawet jeśli mogę to spawać, nie jestem do tego przyzwyczajony i obawiam się, że moje spoiny nie są piękniejsze niż solidne....


Uh, stal nierdzewna może być spawana za pomocą mig bez obaw, ale oczywiście tracisz jakość stali nierdzewnej na spoinie, jeśli użyjesz drutu nierdzewnego, spawałem rury ze stali nierdzewnej o grubości 1 mm przy użyciu mojego ogólnego standardu mig i drutu rdzeniowego. .. konstrukcja stoi w ogrodzie w deszczu i wilgoci od 3 lat ... tylko spawy zardzewiały! : Mrgreen:

Wystarczy przemalować spawy co 10 lat! 8)

Oprócz bezpieczeństwa pogodowego, zwróć uwagę na zasady planowania urbanistycznego, jeśli budujesz mobilną konstrukcję... jeśli masz głupich sąsiadów lub głupich ludzi w ratuszu... mogą cię wkurzyć... :? :? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Macro » 21/09/22, 18:00

Powiedzmy, że z ratuszem jest trochę napięty... Moja żona zrezygnowała ze stanowiska w wiejskiej szkole, którego nikt nie chciał odebrać... Więc teraz, gdy kosztuje to prawie dwukrotnie, narzeka do rady miejskiej.. .
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Macro » 21/09/22, 18:05

Będę musiał wrócić do lekcji mechaniki... Aby obliczyć siłę cylindrów potrzebną do podniesienia żagla...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Remundo » 21/09/22, 18:20

to zależy gdzie je przymocujesz...
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201