Hybrid Power Projekt w lesie (z pre)

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
tonisebantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 11/08/13, 13:23
Lokalizacja: Perigord Noir

Hybrid Power Projekt w lesie (z pre)




przez tonisebantes » 11/08/13, 13:50

Halo

Chcielibyśmy być autonomiczni na należących do nas działkach w lesie (lasy + łąki).
Celem jest dostarczenie sprzętu, takiego jak lodówka, laptop, kompaktowe żarówki fluorescencyjne ...
Szacowane potrzeby wynoszą około 1.5 kWh / d. minimalny.

Omówiłem w tym wiele tematów forum, który nauczył mnie wielu rzeczy, równolegle przeprowadziłem własne dochodzenia, w szczególności analizując różne zestawy dostępne w Internecie ...

Utrzymują się pytania i niepewności ...

1) obliczenie potencjału fotowoltaicznego miejsca, w którym jesteśmy, daje mi w styczniu średnią dzienną 1.66 kWh (JRC / PVGIS): czy to oznacza, że ​​przy ekwiwalencie 1 kWp w panelach fotowoltaicznych mogę policzyć na tym oszacowaniu?

2) co z bateriami ....? jaka pojemność jest potrzebna na 3 dni (4.5 kWh?) bez ich nadmiernego rozładowania?

3) w przypadku instalacji hybrydowej wydaje się, że konieczne jest zainstalowanie regulatora przez system ...? czy regulatory wiatru są specyficzne dla energii wiatrowej?

I inne pytania, które na pewno przyjdą później ...

Z góry dziękuję za cenną pomoc! ;-)
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 11/08/13, 14:58

Jeśli baterie są pod niskim napięciem (12 lub 24 V), oświetlenie LED będzie bardziej wydajne i mniej konsumenckie niż świetlówki kompaktowe.

To samo dotyczy laptopa z adapterem samochodowym, dzięki czemu unikniesz podwójnej konwersji, więc mniej strat.

Istnieją lodówki 12/24 V.

Musisz więc zdecydować, jakie napięcie zastosujesz dla akumulatorów i paneli, czy będziesz miał duży czy mały falownik, który ładuje kontroler itp.

Na przykład do lodówki. Jeśli włożysz zapas płynu zmieniającego fazę około 3 ° C, a panele słoneczne wytwarzają wystarczająco dużo, aby zamrozić płyn w ciągu dnia, nie będziesz już musiał go dostarczać w nocy ... więc obliczenia robić na cenie baterii itp.
0 x
tonisebantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 11/08/13, 13:23
Lokalizacja: Perigord Noir




przez tonisebantes » 11/08/13, 15:07

To prawda!

Twoja rada jest mądra! Ale ponieważ już (prawie) obejrzałem to pytanie (niskie napięcie lub 230 V), mój wybór zdecydowanie dotyczy 230 V, z kilku powodów.

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/08/13, 17:27

Bardzo delikatny, problem pojemności.

Zgadzam się na twoje 1,5 KWh / dzień.
Problem polega na obliczeniu szczytowej mocy PV, aby mieć wystarczającą moc w zimie.
Pewnego dnia byłem z klientem w „ponury zimowy dzień” wczesnym popołudniem (a taka sytuacja może trwać od 3 do 10 dni z rzędu). Jego dach
z 10 KWp wyprodukowanych po królewsku .... 180 Wh / godz., zatem wielki maksimum 1 KWh / dzień.
W ciągu 10 dni dałoby to deficyt 5 kWh, nie wspominając o tym, że Twoje żądanie „oświetlenia” byłoby bardziej intensywne, ponieważ musisz zacząć świecić około 16:30.
Lub 21 A / h poniżej 240 woltów, ale dość rzadko przechowujemy pod wysokim napięciem: generalnie przechowujemy poniżej 24 lub 48 woltów, konwerter nie jest tym, co jest najdroższe (nie zapomnij, że nie więcej niż baterie są prądem stałym, a większość urządzeń jest zaprojektowana jako alternatywa.
Do przechowywania 5 kWh przy 24 V, tj. Około 200 Ah akumulatorów.

Teraz może być konieczne skorygowanie obliczeń zużycia: dobra domowa lodówka faktycznie zużywa około 1 KW / h / 24h, ale czy jest to stałe miejsce życia czy miejsce na wakacje? W jakim regionie
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
tonisebantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 11/08/13, 13:23
Lokalizacja: Perigord Noir




przez tonisebantes » 11/08/13, 17:47

Słoń dziękuję

„Do przechowywania 5 kWh przy 24 V lub około 200 Ah akumulatorów”.

Wydaje mi się to raczej mało ... czy masz na myśli, że pojedyncza bateria 200 Ah wystarczyłaby na moje potrzeby, jak podano w temacie?

„Teraz może być konieczne dokonanie przeglądu obliczeń zużycia: dobra lodówka domowa faktycznie zużywa około 1 kW / h / 24h, ale czy jest to stałe miejsce do zamieszkania czy miejsce na wakacje? region? ”

komercyjnie znalazłem lodówkę 248 l, która zużywa 175 kWh rocznie + zamrażarkę 215 l, która zużywa 120 kWh / rok ... znana i stosunkowo niezawodna marka ... co daje w sumie 295 kWh rocznie lub około 0.81 kWh / dzień!
Chcemy, aby strona była w stanie pomieścić minimum 3 osoby na stałe, jeśli to konieczne ... i jesteśmy około 45 ° na północ i 1 ° na wschód z kadzią ... lub w Périgord Noir ;-)
0 x
tonisebantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 11/08/13, 13:23
Lokalizacja: Perigord Noir




przez tonisebantes » 11/08/13, 18:52

W bazie danych Fotowoltaicznego Systemu Informacji Geograficznej w Oszacowaniu PV znajduje się modyfikowalne kryterium: Szacowane straty systemowe [0; 100] .... automatycznie ustawia się na 14% .... ktoś wie- co to odpowiada?

dziękuję
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 12/08/13, 11:02

Witam,

Parametry do poznania:
Miesięczne zwroty z regionu Poitou-Charentes na istniejących instalacjach:
Styczeń => 45 Wh / Wc Lipiec => 170 Wh / Wc zainstalowane

Wydajność baterii: przywrócono około 80% lub 800 Wh dla dostarczonego 1000 Wh

Sprawność falownika: maksymalnie 95%

W przykładzie mamy do czynienia z:
1.5 kWh / dzień => / 0.95 / 0.80 = 1.97 kWh / dzień na rysowanie paneli
Lub około 60 kWh na miesiąc
W styczniu wymagane jest 1.333 Wp paneli, w lipcu wystarcza 355 Wp.
W przypadku akumulatorów 400 Ah 24 V zapewni wystarczającą autonomię (około 5 dni)

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
tonisebantes
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 11/08/13, 13:23
Lokalizacja: Perigord Noir




przez tonisebantes » 12/08/13, 13:05

Witam i dziękuję!

Nie jesteśmy w Poitou Charente! Ale wyobrażam sobie, że prawie tak samo jest z nami ... Muszę to wykopać!

Podsumowując, na potrzeby około 1.5 kWh / dzień:

1) dla autonomii od 3 do 5 dni wystarczy 400 Ah akumulatorów w 24V!?!?

2) do produkcji: 540 Wp w PV + 500 W turbina wiatrowa ...! ???? (1 regulator na system?)

3) co z regulatorami: MPPT? Natężenie prądu?

4) co z przetwornikami czysto sinusoidalnymi: jak obliczyć wymaganą moc (W)?

Dziękuję bardzo za poświęcenie mi czasu!
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 12/08/13, 15:36

Witam,

Myliłem się co do regionu!
To Akwitania, więc zmienia się trochę i lepiej!
Grudzień i styczeń => 55 Wh / Wc i lipiec => 155 Wh / Wc i to dla orientacji standardowej.
Istnieje rysa dla stałej instalacji, maksymalizująca wydajność w dwóch miesiącach zimowych.

W przeciwnym razie dla:
1) ok
2) Nigdy nie miałem dobrych zysków z turbiną wiatrową. Inwestycja nie jest opłacalna nawet w dłuższej perspektywie.
W panelach oznacza to: 1000 Wp do zainstalowania. To jest grywalne!
3) Niezbędne regulatory MPPT, jeśli chcesz niezawodnej i wydajnej instalacji o dobrej wydajności.
Natężenie: panele zasilające 1000 Wp napięcie akumulatora 24 V, co daje 50 A.
4) wszystko zależy od tego, co zasila ten konwerter.
Jeśli jest trochę elektroniki, jest to czysty sinus, w przeciwnym razie jest to mądry wybór, który pozwala uniknąć wielu problemów. Jego maksymalna moc to zużycie w modelu 220 „podczas jazdy”!
(moim zdaniem w granicach 1000 W)

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 13/08/13, 10:14

Halo

Możesz oglądać produkcje na żywo w swoim regionie na BDPV: http://www.bdpv.fr/index.php

wiedząc, że będziesz działać lepiej, jeśli nie zostanie zintegrowany.

uważaj, aby nie przekroczyć rezerwy na rozładowanie akumulatorów, aby ich nie wystrzelić. Zobacz też, że warte są powolnego rozładowania (żelowe) akumulatory

Zgadzam się co do pozycji Obelixa na wietrze. W przeciwnym razie nie musi być na maszcie na ziemi po badaniu wiatru. W przeciwnym razie nie warto o tym myśleć.

i nie wahaj się zainwestować w wiarygodne / znane od samego początku.

uwaga na termin „hybrydowy”, który w energii słonecznej dotyczy modułów mieszanych (woda / prąd), czy to prawda?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 190