Projekt dachu garażu fotowoltaicznego

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Exnihiloest » 19/09/22, 14:50

Makro napisał:... odmówiono mi ... wycinki 2 lip z każdej strony mojego wejścia ...

Istnieją ekologiczne, naturalne rozwiązania, które mogą być „zrównoważone”, jeśli drzewo pęknie. Metoda :
1) "przypadkowa" infekcja przez Tetranychus urticae lub Eotetranychus tilianum
2) zasada ostrożności: konieczny ubój aby uniknąć ryzyka upadku i rozprzestrzeniania się epidemii

Praca !
Cóż, nic nie powiedziałem, nie chcę żadnych kłopotów :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6534
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Macro » 20/09/22, 07:27

Remundo napisał:ponieważ twoja historia samokonsumpcji jest błędna. Jak bardzo często dla wszystkich „samokonsumentów”.

Kiedy chodzi tylko o wymazanie „szumów w tle”, jak mówi Phil59, to może przejść.

Ale jeśli chcesz pokryć duże zapotrzebowanie na własne zużycie, nie będąc tam, aby konsumować w miarę upływu słońca, musisz zainwestować w falowniki hybrydowe + baterie. I tutaj jestem bardziej ostrożny.


A jeśli przy okazji robi laron to mogę znaleźć paczki ogniw litowych.... Powiedzmy na przykład 4 lub 6 paczek po 6 Kwh nominalnie na w sumie około trzydziestu KWh magazynowania... Inwerter hybrydowy by je oddał do ładowania mojego Czero w nocy? Potem nie powinieneś marzyć o 4kwc paneli nie powinieneś spodziewać się cudów w zakresie produkcji w zimie, nawet jeśli zoptymalizuję nachylenie przy 65° Przyjeżdżam do 7kwh dziennie w styczniu, ale od lutego przekraczam miesięczne 200kwh, więc teoretycznie zużycie 10Kwh x20 dni mojego auta...
Z takim akumulatorem, nawet latem, mogę przechowywać dwa razy moją dzienną produkcję. Ale nawet jeśli oznacza to podwojenie ceny instalacji.... Aż na początku jest to magazynowanie i konsumowanie mojej produkcji, a nie produkowanie i wstrzykiwanie do sieci dla quedalle...

Po pakietach, które mi zaoferowano... Oczywiście nie mam zintegrowanego BMS... tam zaczyna mi się komplikować... Muszę zobaczyć czy robią osobne bmsy dla baterii litowych, które komunikują się z inwerterami. ...Zou...A więcej
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez phil59 » 20/09/22, 10:39

Musiałeś widzieć pakiety tesli, 9 dostępnych, prawda?

Ja też zyeuter, ale obecnie dobrze blokują budżet!

Nie jestem pewien, czy ładowanie C0 to dobry pomysł, albo gdy jest bardzo duża produkcja i nie będziesz w stanie wszystkiego przechować...

Tam bardziej szukam kompletnej instalacji w 2000Wc z podstawowym falownikiem, za 600€, może mniej, falownik, który nie był używany, też nie bestia, ale 600€ to "peuchre", prawdopodobnie za dużo na mój użytek , a może mam kilka dodatkowych paneli, które bym sprzedał w części lub nie.....
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6534
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Macro » 20/09/22, 12:02

Złożyli mi propozycję baterii litowych. Nie powiem ceny ani pochodzenia.
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez phil59 » 20/09/22, 12:07

„Zalewamy” środki, abyś mówił! : Lol: Rumunia?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6534
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Macro » 20/09/22, 12:50

Pozostanę grobem... Żadnych przyjaciół, rodziny... Nic...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez phil59 » 20/09/22, 12:53

Makro napisał:Pozostanę grobem... Żadnych przyjaciół, rodziny... Nic...


: Lol:

I nie możesz zaprzeczyć lub... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6534
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1648

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez Macro » 20/09/22, 21:21

zróbmy to krótko: to nie to...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez phil59 » 20/09/22, 21:24

: Lol:

Dużo lepiej dla Ciebie!
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15025
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4391

Re: Projekt dachu garażu fotowoltaicznego




przez GuyGadeboisTheBack » 20/09/22, 21:34

Obraz Pochwalam i podziwiam niezmierzoną skromność JR Makro, który nie chce się popisywać tym, że zna Elona (bez imienia), który tego lata był w domu incognito na imprezie merguezowej w butach do stepowania, skarpetkach i szortach bez majtek . 8) : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128