Pompa ciepła ze ścianą geotermalną (Géomur)

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
pranie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/07/22, 14:17
x 6

Re: Pompa ciepła ze ścianą geotermalną (Géomur)




przez pranie » 31/07/22, 11:36

sicetaitsimple napisał:
Laverdarie napisał:Dzięki moim panelom słonecznym Solisart są one umieszczone na podłodze. Tak więc, gdy tylko jest słonecznie, nawet przy 0°C na zewnątrz, temperatura wzrasta do 20/30°, która schodzi na podłogę. A nadwyżka trafia do 400-litrowego zbiornika ciepłej wody użytkowej i rezerwy na ogrzewanie. Istnieje elektroniczna regulacja, która umożliwia zarządzanie wszystkim i w razie potrzeby uruchamia aktualny kocioł.


Ryzykując żarty, to trochę problem! Twoja instalacja do ogrzewania słonecznego wydaje się działać tak dobrze, przy 50% zmniejszeniu zużycia paliwa, że ​​„następny krok” jest naprawdę skomplikowany!
Czy oprócz paneli termicznych posiadasz fotowoltaikę?


Zmniejszenie zużycia paliwa wynosi około 40%, ponieważ ostatnie zimy nie były zbyt mroźne. Ale to jest dobre ! Wynika to z systemu Solisart, który przesyła ciepłą wodę bezpośrednio z paneli na podłogę.
Jeśli dodam dwa panele termiczne i balon, moja autonomia wzrośnie do 60%. Ale to nie rozwiązuje mojego problemu, tylko jeszcze jeden wydatek.
Panele fotowoltaiczne mam od grudnia 2021 roku. Żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej!
1 x
pranie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/07/22, 14:17
x 6

Re: Pompa ciepła ze ścianą geotermalną (Géomur)




przez pranie » 31/07/22, 11:42

Remundo napisał:Na pierwszy rzut oka powiedziałbym, że dobre zaaranżowanie kominka z drewnem byłoby najtańsze, ale przyniesienie drewna jest ograniczeniem.

Ciekawe jest też rozwiązanie z pompą ciepła, które, jeśli jest odwracalne, pozwoliłoby na klimatyzację latem. W tej chwili instalacja niektórych paneli słonecznych wydaje się inteligentnym uzupełnieniem. Więcej pieniędzy postawiłbym na teledysk niż na „ścianę geotermalną”, co nie wydaje mi się uzasadnione w klimacie waszego regionu.


W przypadku drewna zrobiłem to, gdy byłem młodszy! Nawet zamierzam wyciąć drzewa. Ale nie chcę tego dotykać, jestem za stara!
Panele fotowoltaiczne są wykonywane od grudnia 2021, 3 kwh. To jest bardzo dobre.
Przyjrzę się również z boku pomp ciepła powietrze-woda, jak mi radzisz. W przypadku klimatyzacji wydaje się, że regulacja paneli termicznych Solisart również jest odpowiednia.
Idea geotermii jest początkowo zasadą, którą lubię przy COP 4 lub 5, która nie zmienia się, gdy jest zimno. Ale dopóki nie mam pojęcia o kosztach (czekam na info) wolę o niczym nie decydować.
Dziękujemy!
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9891
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2699

Re: Pompa ciepła ze ścianą geotermalną (Géomur)




przez sicetaitsimple » 31/07/22, 12:37

Laverdarie napisał:Idea geotermii jest początkowo zasadą, którą lubię przy COP 4 lub 5, która nie zmienia się, gdy jest zimno. Ale dopóki nie mam pojęcia o kosztach (czekam na info) wolę o niczym nie decydować.

Uważaj, COP nie powinien się nadmiernie zmieniać z dnia na dzień, ale wyobrażam sobie, że znacznie się pogarsza między początkiem a końcem sezonu grzewczego, ponieważ „ściana” chłodzi geotermię” i jej najbliższe otoczenie. Upewnij się, że występy, które zostaną Ci zaprezentowane, uwzględniają to i nie są oparte wyłącznie na przypadku „wczesnej jesieni”.
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Pompa ciepła ze ścianą geotermalną (Géomur)




przez phil59 » 31/07/22, 15:25

MOIJE nie rozstałoby się z systemem szybkiego ogrzewania zapasowego.

Popraw istniejące tak, ale jest czas, kiedy skubanie kilku kW staje się bardzo kosztowne.

Części, w OCCAZ znajdziemy.

Wymiana palnika kotła olejowego nie jest skomplikowana, a kielichy i rury są generalnie takie same.

Na oko robimy już ustawienie, które nie jest takie złe, ale z umiarem jest optymalne.

Ale to tylko moja opinia.
2 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
pranie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/07/22, 14:17
x 6

Re: Pompa ciepła ze ścianą geotermalną (Géomur)




przez pranie » 31/07/22, 17:49

phil59 napisał:MOIJE nie rozstałoby się z systemem szybkiego ogrzewania zapasowego.

Popraw istniejące tak, ale jest czas, kiedy skubanie kilku kW staje się bardzo kosztowne.

Części, w OCCAZ znajdziemy.

Wymiana palnika kotła olejowego nie jest skomplikowana, a kielichy i rury są generalnie takie same.

Na oko robimy już ustawienie, które nie jest takie złe, ale z umiarem jest optymalne.

Ale to tylko moja opinia.


Dziękujemy za przesłaną ocenę.
To rzeczywiście rozsądne rozwiązanie.
Poprawiając autonomię paneli termicznych, jeśli dodam dwa, może.
Czy istnieje „rynek” na używane części? Bo mam tylko opinię ciepłownika, który robi mi konserwację i mówi mi, że będzie to trudne.
Z poważaniem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28751
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5550

Re: Pompa ciepła ze ścianą geotermalną (Géomur)




przez Obamot » 31/07/22, 19:50

Aby w pełni zrozumieć, dobrze byłoby wiedzieć:
— implantacja? (zdjęcia, plany?)
- Wysokość? (200m w porządku)
— miejsce (Tarn ok, już dobrze na południu...)
— kubatura domu, liczba pięter/s (140 m² ok, ale rozłożone jak?)
— otoczenie, czy dom opiera się o ścianę skalną (nie do końca rozumiałem pojęcie „ściany geotermalne”)?
— rodzaj gruntu i podglebia?
— czy w tym domu jest piwnica?
— z czego zrobione są ściany? Konstrukcje nośne i dach?
— czy są strychy mieszkalne? Czy są wykorzystywane?
— możliwość zainstalowania studni kanadyjskiej?
— jaki masz rodzaj izolacji termicznej? Dach? Ściany? ITE czy ITI...?

Brakuje w nim elementów do wymyślenia pomysłu.
Nie może być lepsza niż pompa ciepła, cena energii elektrycznej prawdopodobnie osiągnie szczyty...
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15045
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4401

Re: Pompa ciepła ze ścianą geotermalną (Géomur)




przez GuyGadeboisTheBack » 31/07/22, 19:56

Ściana geotermalna

Zasada ściany geotermalnej

Ściana geotermalna to geotermalny wymiennik ciepła „płytkiej głębokości”, który jest instalowany w ziemi w wykopie wykopanym przez minikoparkę.

To pozwala

Ochłodź lato bez pomocy jakiejkolwiek maszyny, odświeżając wodę z klimatyzacji zimną ziemią z piwnicy
Ogrzewanie zimą za pomocą pompy ciepła o 50 do 100% wyższej sprawności niż pompa ciepła powietrze-woda, niezależnie od temperatury zewnętrznej

Posiadanie zalet


Znajduje się na wystarczającej głębokości, aby uzyskać bardzo dobry plon
Bardzo szybki montaż za pomocą koparki lub nawet minikoparki
Cena znacznie bardziej przystępna niż pionowa energia geotermalna, a nawet tańsza niż kosze
Głębsza niż pozioma energia geotermalna dla lepszej wydajności zimą i latem
Niezależność od konstrukcji takich jak fundamenty
Może być zainstalowany wystarczająco głęboko, aby zainstalować nawet pod drzewami
https://www.plancher-chauffant-caleosol ... que#chap-1
1 x
pranie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/07/22, 14:17
x 6

Re: Pompa ciepła ze ścianą geotermalną (Géomur)




przez pranie » 31/07/22, 20:27

To, co nazywam ścianą geotermalną, to:
https://www.plancher-chauffant-caleosol ... othermique
Zasadniczo „ściana” to 100 metrów rury o podstawie 1.8 metra wysokości i 7,7 metra długości, zainstalowanej na co najmniej 1 metr głębokości (od 1,2 do 3.2 m) z wykopem o szerokości 20 cm.
Gotowy do montażu zestaw jest sprzedawany w cenie 599 euro.
Możesz umieścić kilka z 4 metrami odstępu między ścianami lub kopać głębiej, aby umieścić 2 nałożone na siebie.
Czytałem, że dla pompy ciepła o mocy 8 lub 9 kW zajęłoby to 3.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28751
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5550

Re: Pompa ciepła ze ścianą geotermalną (Géomur)




przez Obamot » 31/07/22, 20:34

Nie zwracajcie uwagi na zakłócacze, moje pytanie do piwnicy też dotyczy radonu, ale nie tylko...
Laverdarie napisał:To, co nazywam ścianą geotermalną, to:
https://www.plancher-chauffant-caleosol ... othermique
Zasadniczo „ściana” to 100 metrów rury o podstawie 1.8 metra wysokości i 7,7 metra długości, zainstalowanej na co najmniej 1 metr głębokości (od 1,2 do 3.2 m) z wykopem o szerokości 20 cm.
Gotowy do montażu zestaw jest sprzedawany w cenie 599 euro.
Możesz umieścić kilka z 4 metrami odstępu między ścianami lub kopać głębiej, aby umieścić 2 nałożone na siebie.
Czytałem, że dla pompy ciepła o mocy 8 lub 9 kW zajęłoby to 3.

Więc dobrze zrobiłem, że zadałem ci pytanie.
Ponieważ pojawia się pytanie o rozplanowanie przestrzeni wewnętrznej, czy oznacza to, że miałbyś wystarczająco dużo wolnego miejsca na zbudowanie... ściany...?

A co do reszty moich pytań?
Ostatnio edytowane przez Obamot 31 / 07 / 22, 20: 46, 3 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15045
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4401

Re: Pompa ciepła ze ścianą geotermalną (Géomur)




przez GuyGadeboisTheBack » 31/07/22, 20:37

Uważaj na radon. Mapa Francji:
Obraz
Poznaj potencjał radonu w swojej gminie: https://www.irsn.fr/FR/connaissances/En ... mmune.aspx
Tarno:
Radon Tarn.JPG
Radon Tarn.JPG (79.78 KiB) Obejrzano 1225 razy
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 198