Kocioł pellematic compact firmy Okofen za gorący

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Kevin F.
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 25/10/20, 19:30
x 1

Kocioł pellematic compact firmy Okofen za gorący




przez Kevin F. » 25/10/20, 19:41

Bonjour à tous,

Utknąłem w regulacji mojego kompaktowego kotła okofen pellematic. Ustawiłem temperaturę na komfort 6:21 - 19:16 żądaną temperaturę 18 ° (wyzwalanie poniżej 14 ° zew.) I zredukowałem resztę czasu do XNUMX ° (wyzwalanie zewn. XNUMX °).
W moim domu jest o 22 ° zbyt gorąco i nie chcę, aby mój silos został opróżniony w ciągu dwóch miesięcy ...
Nie mogę opuścić stopy tak, jak wskazano w instrukcji, ponieważ jest ustawiona na 20 ° i nie możemy opuścić niżej.
Nie widzę sensu podwyższania krzywej grzania o 0,2, bo wtedy o każdy stopień mniej podgrzeje wodę jeszcze bardziej ... Czego oczywiście nie szukam.
Czy ktoś miał ten przypadek i co mogę zrobić?
Z góry dziękuję.
Z poważaniem.
1 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Okofen pellematic compact kocioł za gorący




przez Pilpoill » 28/10/20, 07:24

Witam,


Podaj nam więcej szczegółów;)

Jakie jest Twoje obecne nachylenie i podstawa krzywej?
Czy oprócz czujnika temperatury zewnętrznej masz termostat pokojowy?
Za gorąco, ale w jakim zakresie temperatury zewnętrznej? Kiedy jest 0, 5, 15?
1 x
Kevin F.
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 25/10/20, 19:30
x 1

Re: Okofen pellematic compact kocioł za gorący




przez Kevin F. » 30/10/20, 11:55

Cześć Pilpoill,

Obecnie nachylenie na 1,2 i stopa łuku na 20 °.
Tryb ograniczony od 21:9 do 18:13 w XNUMX stopniach. Wyzwalane, jeśli temperatura zewnętrzna jest niższa niż XNUMX stopni.
Tryb komfortowy od 9:21 do 19:16 przy XNUMX stopniach. Wyzwalane, gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej XNUMX stopni.
W tej chwili temperatura zewnętrzna waha się od 9 do 16 stopni. Niezależnie od temperatury zewnętrznej w domu wychodzę do 21-22 °, a potem znowu obniżam się po kilku godzinach, gdy spalanie kończy się na 19,5-20.
Nasz styl życia chcemy mieć średnio 19. Jest też kwestia budżetowa przegrzanego domu.
Brak czujnika wewnętrznego, niezalecanego przez naszego inżyniera ogrzewania, ponieważ powoduje zbyt częste włączanie / wyłączanie i jest ostatecznie mniej niezawodny niż czujnik zewnętrzny z dobrze wyregulowaną krzywą (czego oczywiście nie możemy zrobić).
Z poważaniem.
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Okofen pellematic compact kocioł za gorący




przez Pilpoill » 30/10/20, 13:53

Kevin F napisał:Cześć Pilpoill,

Obecnie nachylenie na 1,2 i stopa łuku na 20 °.
Tryb ograniczony od 21:9 do 18:13 w XNUMX stopniach. Wyzwalane, jeśli temperatura zewnętrzna jest niższa niż XNUMX stopni.
Tryb komfortowy od 9:21 do 19:16 przy XNUMX stopniach. Wyzwalane, gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej XNUMX stopni.
W tej chwili temperatura zewnętrzna waha się od 9 do 16 stopni. Niezależnie od temperatury zewnętrznej w domu wychodzę do 21-22 °, a potem znowu obniżam się po kilku godzinach, gdy spalanie kończy się na 19,5-20.
Nasz styl życia chcemy mieć średnio 19. Jest też kwestia budżetowa przegrzanego domu.
Brak czujnika wewnętrznego, niezalecanego przez naszego inżyniera ogrzewania, ponieważ powoduje zbyt częste włączanie / wyłączanie i jest ostatecznie mniej niezawodny niż czujnik zewnętrzny z dobrze wyregulowaną krzywą (czego oczywiście nie możemy zrobić).
Z poważaniem.


Witam,

Potrzebuję więcej informacji : Wink:
Czy Twój kocioł to model Pellematic Compact 10-18 kW?
Jaką powierzchnię ma Twój dom, jego poziom izolacji pochodzi z jakiego roku, w jakim regionie ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?
Jaką wartość ma twój cyrkulator?

Następnie historia czujnika wewnętrznego, który działałby tylko z włączaniem / wyłączaniem heuuuu, który ma Okofen (i niewątpliwie wiele innych marek), działa doskonale, o ile jest dobrze zlokalizowany i dostosowany zgodnie z potrzebami. klienta końcowego. Służy do korygowania wprowadzanego ciepła (gotowanie, przyjaciele, słońce), na przykład zbyt niskiej temperatury z powodu wiatru. Omówmy tę radę, którą miałeś i która wydaje mi się być przeciwieństwem komfortu, który chcesz szybko.

Aby uregulować prawo wodne, idealnie byłoby, gdybyś potrzebował kilka dni z rzędu przy łagodnej, pochmurnej i bezwietrznej pogodzie, a potem to samo przy bardzo zimnej pogodzie.
Nie przeszkadza nam słońce ani wiatr.

To, co napiszę, niekoniecznie ci się spodoba, ale aby ustalić prawo wodne, należy przestrzegać zasad:
Ogrzewanie musi znajdować się w pozycji komfortowej przez cały okres regulacji, w dzień iw nocy.
Dlatego nie ma potrzeby stosowania skróconego przedziału czasowego lub nawet wyłączenia, ponieważ została przekroczona zewnętrzna wartość zadana 16.
Wszystkie zawory termostatyczne muszą być maksymalnie otwarte.
Ustawienie dokonane o godzinie X rano nie może być natychmiastowe lub nawet skuteczne w ciągu kilku godzin. Wszystko musi się stabilizować przy każdej zmianie twojego prawa wodnego. Między każdą zmianą może wydawać się, że opóźnienie wynoszące 18/24 h może wydawać się duże, ale każda inna reakcja domu może zająć trochę więcej czasu.

Jeśli w zasadzie wszystko w porządku, będziesz musiał dokonać dokładniejszych odczytów niż te, które wskazałeś :|
Czas pomiaru, temp. Zewnętrzna, temp. Wewnętrzna
Ponieważ od 9 do 16 jesteśmy szerokie. To samo dotyczy wnętrza między 21 a 22 rokiem.
Gdzie znajduje się Twój termometr pokojowy i czy czujesz się komfortowo, gdy wskazuje 20?

Przepraszam, podobają mi się pytania i zdjęcia : Wink:

Trochę czytania, aby lepiej zrozumieć: https://blog.elyotherm.fr/2013/08/regla ... auffe.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 135