Wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez phil59 » 25/04/22, 20:01

Dobry czy zły pomysł ?

Trochę o tym czytałem forum, a gdzieś jest powiedziane, że nawet przy regeneracji może być 100-1000 razy mniej mocny niż prawdziwy generator ....

Moim pomysłem jest wykonanie małej turbiny wiatrowej z wentylatorem rekuperacyjnym na pompie ciepła i wykorzystanie jak największej rekuperacji.

Nie mam posta z tym na początku.

Przeczytałem też, że wentylator nie ma nic wspólnego z prawdziwym śmigłem turbiny wiatrowej.

Ale… pomysł polegałby na zbudowaniu małej turbiny wiatrowej, nawet jeśli przy prawidłowym wietrze wytwarza ona tylko około dwudziestu watów, a nie mini.

Co myślisz?

Mam pac HS, odzyskuję wszystkie karty, bo zastępuje je ta sama.

Przeczytałem też, że "tylko w jednym miejscu gdzie przepływa powietrze jest lepsze", więc zachowam ramkę wokół wentylatora, nawet jeśli będzie to oznaczało "zablokowanie wentylacji"...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez izentrop » 26/04/22, 02:06

Mniej podmuchów wiatru >>>> wygięte łopaty.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez phil59 » 26/04/22, 12:21

izentrop napisał:Mniej podmuchów wiatru >>>> wygięte łopaty.



Do tego stopnia ?
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez izentrop » 26/04/22, 15:50

phil59 napisał:
izentrop napisał:Mniej podmuchów wiatru >>>> wygięte łopaty.
Do tego stopnia ?
Śmigło do wytwarzania wiatru nie jest zaprojektowane tak samo, jak śmigło zaprojektowane do powodowania przez wiatr obrotu.
Obraz https://heliciel.com/helice/calcul-heli ... trices.htm

Mam wrażenie, że przy najmniejszym podmuchu wiatru wasze śmigło z wytłoczonej blachy będzie się uginać zamiast obracać. :(
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez phil59 » 26/04/22, 16:47

Niestety, to śmigło sprawi mi najwięcej kłopotów... no cóż, z resztą chyba sobie poradzę.

Właściwie byłoby to pierwsze ogniwo, które zrobiłoby nieco większe, które napędzałoby alternator samochodowy.

Tak, wiem, to nie jest najlepszy sposób, zwłaszcza jeśli nie chcę go przewijać....

Myślę sobie, że jeśli mała turbina wiatrowa może dostarczyć 20W to myślę, że mogłaby zasilić 2A alternatora samochodowego i w tym momencie mały silnik sterowany przekaźnikiem napędzałby większe śmigło, od tak długiego śmigło produkuje np. dłużej niż 2 minuty...

Czekam, aż mały anemometr zrobi jakieś pomiary... moja działka 2000m2 jest o 2m wyższa niż grunt pod domem.
W sumie działka ma prawie 3000m2 ..

Zobaczymy więc, czy 20-100 W często jest bardziej opłacalne niż 1000 W nieczęsto...

Przy 100W byłoby fajnie, poniżej, nie super.

Nie panikuj, to odległy projekt.

Mówię sobie, że być może mógłbym to zrobić, odzyskując silnik krokowy i arduino w Wi-Fi, aby śledzić minutę po minucie, przez kilka miesięcy, prędkość wiatru ... i skalibrować go anemometrem ...
Nie szukam czegoś super konkretnego, o ile mieści się to w granicach 10% tolerancji, powinno to dać dobry pomysł.

Jeszcze nie sprawdziłem, czy nie było już zestawu do rejestrowania prędkości wiatru... niedrogo!
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez Christophe » 26/04/22, 16:53

izentrop napisał:
phil59 napisał:
izentrop napisał:Mniej podmuchów wiatru >>>> wygięte łopaty.
Do tego stopnia ?
Śmigło do wytwarzania wiatru nie jest zaprojektowane tak samo, jak śmigło zaprojektowane do powodowania przez wiatr obrotu.
Obraz https://heliciel.com/helice/calcul-heli ... trices.htm

Mam wrażenie, że przy najmniejszym podmuchu wiatru wasze śmigło z wytłoczonej blachy będzie się uginać zamiast obracać. :(


Ah ah ah, mam licencję Héliciel od 2017 roku :)

Kto chce symulacji? : Lol:

Odpowiadając na pytanie w temacie: zły pomysł...
0 x
Elman46
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 16/02/22, 11:26
x 55

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez Elman46 » 26/04/22, 17:30

Witam W rzeczywistości chcesz przetwarzać i tworzyć z nim energię?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez phil59 » 27/04/22, 14:16

Planuje zrobić śmigło ok, ale wydaje mi się trochę skomplikowane, aby wszystkie łopaty były poprawnie i identyczne....

Reszta, jak powiedziałem, powinna być prostsza.

Może rozwiązanie kupić ostrza na ali lub inne...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79127
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez Christophe » 27/04/22, 14:34

phil59 napisał:Zobaczymy więc, czy 20-100 W często jest bardziej opłacalne niż 1000 W nieczęsto...

Przy 100W byłoby fajnie, poniżej, nie super.


To bardzo proste, w najlepszym przypadku odwracalne...

Ile zużywa silnik i jaką prędkość wiatru wytwarza?

Chcesz poznać produkcję?

Teoretycznie jest to to samo, co zużycie przy tej samej prędkości wiatru... a mniej w rzeczywistości, ponieważ śmigło nie jest śmigłem wentylatora nie jest zoptymalizowane do przechwytywania energii... więc możesz usunąć dobre 50%...

Mam w domu pompę ciepła...prędkość na pierwszy rzut oka to 25 do 30 km/h...jestem za leniwy, żeby zmierzyć! : Lol:
0 x
Elman46
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 194
Rejestracja: 16/02/22, 11:26
x 55

Re: wentylator PAC do budowy turbiny wiatrowej?




przez Elman46 » 27/04/22, 17:23

phil59 napisał:Planuje zrobić śmigło ok, ale wydaje mi się trochę skomplikowane, aby wszystkie łopaty były poprawnie i identyczne....

Reszta, jak powiedziałem, powinna być prostsza.

Może rozwiązanie kupić ostrza na ali lub inne...


Wypróbuj w trybie wibracyjnym, czyli nowej technologii wykorzystującej wiatr, która ma same zalety i niewiele wad i zajmuje mniej miejsca.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 268