Nowy VAE Pipop STEE...bez baterii z super kondensatorem

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Nowy VAE Pipop STEE... bez baterii z super kondensatorem




przez Christophe » 15/02/22, 15:51

Więc to są orzeszki ziemne… Myślę, że przechowywanych jest maksymalnie 40 lub 50 Wh…

Widzimy jedno z mieszkań używanych na filmie, szacując głośność i/lub napięcie serwisowe, musimy być w stanie oszacować jego Wh i całkowitą Wh... dokładniej...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Nowy VAE Pipop STEE... bez baterii z super kondensatorem




przez Ahmed » 15/02/22, 17:15

To niewiele, ale nie jest to porównywalne z typem pracy VAE, który jest na czystej pamięci, podczas gdy tutaj chodzi o dynamiczne wygładzanie, które można zaspokoić znacznie mniejszą rezerwą, ponieważ dość szybko się regeneruje.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Nowy VAE Pipop STEE... bez baterii z super kondensatorem




przez Christophe » 15/02/22, 17:51

Masz rower elektryczny? 250 W są już czasami ograniczone ...

Argument o wygładzaniu jest trochę pipo amha… jeśli ma pedałować dużo mocniej przed pedałowaniem trochę mniej mocno później (biorąc pod uwagę straty)… Mam problem z uchwyceniem „interesu…

Bez energii, bez mocy, bez pomocy....

Czy odbyły się procesy dziennikarzy w terenie?
.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Nowy VAE Pipop STEE... bez baterii z super kondensatorem




przez phil59 » 15/02/22, 18:25

Na długiej wspinaczce nie powinno to zająć dużo czasu....

Możesz potrzebować kombinacji tych dwóch.

Zobacz też dla kogo jest ten VAE, specjalista, nowicjusz ???
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13726
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Nowy VAE Pipop STEE... bez baterii z super kondensatorem




przez izentrop » 15/02/22, 19:28

Christophe napisał:Więc to są orzeszki ziemne… Myślę, że przechowywanych jest maksymalnie 40 lub 50 Wh…

Widzimy jedno z mieszkań używanych na filmie, szacując głośność i/lub napięcie serwisowe, musimy być w stanie oszacować jego Wh i całkowitą Wh... dokładniej...
Może mniej...
Widzimy, że mapa ma 20 mieszkań oznaczonych jako Ls Mtron. Odkopałem ich katalog https://www.lsmaterials.co.kr/upload/22 ... n_high.pdf

Na pierwszy rzut oka 35 mm to prawidłowa średnica, a stosunek L/H wynosi 0.52.
Jeśli policzymy wysokość 71 mm, z powodu błędu paralaksy: uzyskamy co najwyżej 0.65 * 20 = 13 Wh maksimum...

Więc 1 do 2 km autonomii i licząc utratę osiągów, lepiej postawić tę samą cenę na ultralekki rower, prawda? : Wink:
załączniki
supermieszkanie.jpg
supercondo.jpg (17.81 KiB) Wyświetlono 6488 razy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Nowy VAE Pipop STEE... bez baterii z super kondensatorem




przez Macro » 15/02/22, 20:39

Wiem tylko, że im wolniej pedałuję, tym szybciej jadę...

Nie byłem w Brukseli : Chichot:
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Nowy VAE Pipop STEE... bez baterii z super kondensatorem




przez Ahmed » 15/02/22, 21:14

Zasada wydaje się interesująca, ale czym tak naprawdę jest? Tylko test mógł to stwierdzić.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Nowy VAE Pipop STEE... bez baterii z super kondensatorem




przez sicetaitsimple » 15/02/22, 21:59

Również jestem dość sceptycznie nastawiony do tej koncepcji roweru. Jeśli dobrze zrozumiałem, to nie zmienia energii mięśniowej potrzebnej do pokonania danej trasy, tylko ją wygładza, jak Ahmed zwraca uwagę np. w rankingach.
Ale wydaje mi się, że użytkownik VAE (którym nie jestem), jego celem jest właśnie zmniejszenie energii mięśniowej niezbędnej do wykonania danej trasy, po prostu nie srać, czy iść do pracy bez spocenia się, albo że zaczyna się trochę starzeć i zmęczyć, ale lubi jeździć na rowerze.....etc,...
Dobra, zobaczymy co dalej.

Rzeczą, która nadal wydaje mi się technicznie interesująca, jest oddzielenie funkcji „wytwarzania energii” (pedały i generator) od funkcji „napędu” za pośrednictwem kondensatorów. Czy dla specjalistów elektrotechniki jest to możliwe i efektywne dzięki zastosowaniu kondensatorów, czy też można to zastosować również do klasycznego schematu „akumulatora”?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Nowy VAE Pipop STEE... bez baterii z super kondensatorem




przez Ahmed » 15/02/22, 22:14

Nie wydaje mi się, żeby to wskazywało na oddzielenie… Pedałowanie napędza rower i ostatecznie ładuje kondensatory, a kiedy staje się to trudniejsze, mieszkania są rozładowywane do silnika elektrycznego w celu wsparcia wysiłku rowerzysty.

Edit: byłyby dwa rowery, w tym model tylko elektryczny, ale tak nie jest w przypadku prezentowanego.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Nowy VAE Pipop STEE... bez baterii z super kondensatorem




przez sicetaitsimple » 15/02/22, 22:48

Ja tylko czytam.... Jeśli coś jest nie tak, to nie moja wina!
Drugi link z pierwszego postu tego wątku:

„W tym rowerze nie ma już mechanicznej przyczepności, więc nie ma łańcucha ani przegubu uniwersalnego”, wyjaśnia Adrien Lelièvre, dyrektor generalny STEE. Pedałując, użytkownik generuje energię elektryczną, która jest albo magazynowana w superkondensatorach podłączonych do generatora, albo używany do poruszania się do przodu, zwłaszcza pod górę... Nie ma już potrzeby ładowania. W przeciwieństwie do konwencjonalnych rowerów ze wspomaganiem elektrycznym, zarządzamy energią dostarczaną przez użytkownika, a nie dodawaniem energii.


https://www.francebleu.fr/infos/economi ... 1538585125
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131