Olej napędowy + olej w supermarkecie?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 31/03/06, 23:26

hmm ... a jeśli podlejemy wodę, będzie gorzej :? :? :? : Mrgreen:
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 01/04/06, 05:49

Yvv napisał:Mogę wrzucić moje dziesięć litrów oleju z supermarketu (2x5l) do mojego prawie pustego zbiornika, dyskretnie, powiedzmy 1 lub 2 terminale przed stacją paliw. następnie jedź do stacji (więc z dużą ilością oleju w zbiorniku) i napełnij


powitanie
Jeśli ruch uliczny jest stary, przegrzewasz filtr (sprawdź), rozgrzewasz tuleję silnika; aby nie zamarzł w filtrze; i nie będziesz miał problemu (unikaj o -30 °).
Jeśli chcesz go spanonizować, idź po niego, jest to jeden z najłatwiejszych pojazdów do napełnienia wodą, z którą się spotkałem.
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 01/04/06, 11:08

Zac ... proszę, postaraj się poczynić wysiłek, robiąc Cytaty ... albo zapomnisz zamknąć, albo zamkniesz się za bardzo, a tagi będą widoczne.

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 01/04/06, 12:16

powitanie
przepraszam :płakać: Jestem inżynierem komputerowym!
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 01/04/06, 21:30

to poważna sprawa, kiedy widzę problemy z wyświetlaniem, ponownie próbuję poprawić BBCode, aby komunikat był bardziej czytelny.
0 x
Choban
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 14/02/06, 01:39
Lokalizacja: Belgique

Co?




przez Choban » 02/04/06, 01:06

Czy istnieje koneser, który może mi powiedzieć, co zrobić z Mazdą 626 (silnik wysokoprężny 2000 cm1991 od 208 r.) I pickupem Mercedes Sprinter 2200 (silnik wysokoprężny 1999 cmXNUMX od XNUMX r.), Aby zamieniają się w ropę i jakie jest ryzyko pęknięcia? Z góry dzięki!

Choban Ardeny!
Biedny to ten, który nie chce o nic prosić!
0 x
Avatar de l'utilisateur
YVV
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/04/05, 18:45
x 1




przez YVV » 03/04/06, 16:07

Do was wszystkich.

Noc spędziłem od soboty do niedzieli, przeglądając Internet forum, Oczywiście nie wszystko…
Dowiedziałem się więc, że ważne jest, aby nie umieszczać oleju na pierwszym miejscu w zbiorniku oleju napędowego. Gwarancja złamania PI.
W moim ruchu Renault D mam roto diesel PI. A priori nie mogę przekroczyć poziomu 30% ropy.
Nie mam stałego miejsca zamieszkania. Mój dom to moja ciężarówka. Więc nie mogę lubić przechowywania, filtrowania lub mieszania oleju i oleju napędowego w osobnym pojemniku, bardzo mankietowym w domu. Jestem w drodze
Tam opuszczam (poniedziałek 10 kwietnia) z sezonu zimowego w Andaluzji, aby wrócić na wyspę Oleron. Mam więc od 1500 do 2000 km przede mną w ciągu kilku dni.
Po zapoznaniu się z twoją radą byłoby zatem rozsądnie, aby wlać puszkę 5 l oleju słonecznikowego lub oleju rzepakowego z supermarketu do 30 l oleju napędowego na pierwszy pełny zbiornik. Następnie do następnych pełnych 5l oleju w 30l. Następnie 7,5l w 30l. I wreszcie na 4 pełne 10l oleju w 30l oleju napędowego, co da mi 25%. Wszystko to, zwracając uwagę na hałas silnika itp.

Ale proszę pozostać pytaniami:

1 - gorący silnik, zatrzymuję się na stacji paliw, wlewam 30l oleju napędowego, wracam do terminalu, zatrzymuję się w dyskretnym kącie i wyrównuję olej bezpośredni w zbiorniku. Następnie odejdź natychmiast, aby się wymieszał i zrobił co najmniej 50 km więcej przed możliwym przystankiem, siusiu lub dodo. (należy zauważyć, że nie mogę zrobić szaleńca, machając ciężarówką na zakrętach, jak to polecasz. Jestem bardzo obciążony i mam dwa motocykle na przyczepie przymocowanej do tyłka). Czy możesz potwierdzić, że w ten sposób mój silnik jest bezpieczny i że mieszanie zostanie wykonane poprawnie? Absolutnie nie mogę pozwolić sobie na problemy z silnikiem, byłbym w poważnym gównie z powodu braku chłodu. W razie wątpliwości wolę nie dodawać oleju. Jak to robisz, wlewasz olej bezpośrednio do zbiornika? Tym, którzy to lubią, proszę o potwierdzenie i referencje!

2 - Aby przejść do poziomu 100% oleju, muszę albo dokonać instalacji z podwójnym zbiornikiem z systemem grzewczym itp.… Albo zmienić pompę na bosch, ponieważ będąc w wtrysku pośrednim, z boschiem, mogę przejść do 100%. Czy to prawda? Czy potwierdzasz Najwyraźniej zestaw z dwoma czołgami jest wart co najmniej 550 €, więcej, więcej instalacji itp.… Może warto znaleźć używanego boscha? Tak, ale tutaj, z drugiej ręki bosch dla mojego ruchu, czy istnieje?
Ref. Ruchu: Renault traffic diesel - rok 1994 - CG ref: TBX 305 - 2068cm3 - ładowność 1400 kg (T1400) - renault ref TB23 (TB63) - 153700 km.

3 - Idę tunelem Bielsa lub Somport, a następnie Pau, Bordeaux, Île d'Oléron. Czy jest ktoś z was, kto mieszkałby na tej trasie? A kto by zgodził się, że przyjdę ich zobaczyć, aby zobaczyć ich rozwiązania z pierwszej ręki? Zintegrowany silnik wodny, Pantome i podwójny olej opałowy. Mam ciężarówkę i motocykl do przekształcenia. Nie wiem jeszcze jak i jakie rozwiązania? Jeśli niektóre są w porządku, powiadom mnie prywatną wiadomością, odpowiem ci. Należy jednak pamiętać, że należy koniecznie skontaktować się ze mną przed piątkiem 7 kwietnia na początku popołudnia, w dniu mojego ostatniego dostępu do sieci przed upływem dużo czasu.

4 - wreszcie we wrześniu po tych wszystkich podróżach przechowuję moją ciężarówkę w osłoniętej stodole na zimę. Tej zimy doprowadzam go do niewierności i odlatuję samolotem na 6 miesięcy do roku. Zamierzam zostawić ciężarówkę z mieszanką 25% oleju, 75% oleju napędowego. W dniu forum mówisz, że te dwa składniki już się nie mieszają. Jesteś pewien? Mógłbym na przykład zrestartować moją ciężarówkę rok później bez obaw? Proszę potwierdzić czy zaprzeczyć?

Zac
Nie, jak powiedziano powyżej, pochodzi z 1994 roku, więc nie ma podgrzewania filtra. mówisz, że pantoflowanie to fastoch? Czy masz posty na ten temat, aby mnie zakręcić? lub adresy facetów, którzy już to zrobili? (na przykład adresy e-mail. jeśli nie chcesz, aby były widoczne w forum, możesz przesuwać je przez MP). istnieją sprzeczności dotyczące pantomizacji. niektórzy twierdzą, że obniża to zużycie o 25 do 30%. inni podają 80% danych, ale wydaje się, że nigdy nie zostało to potwierdzone. na stronie Olomomobile mówi trochę o wszystkim i na odwrót w tym temacie. masz jakieś informacje? posty? rada?

W każdym razie dziękuję wszystkim i gratuluję stronie. Aby jak najlepiej poinformować, jak najszybciej wydostać się z oleju. I czekając na darmową energię, musimy przejść przez etapy pośrednie, takie jak te oferowane na tej stronie i na oliomobile.

Om
Yv
0 x
Wszyscy jesteśmy braćmi. Niektórzy bardziej niż inni ....
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 03/04/06, 22:51

Cześć yvv, niestety nie jestem w drodze, chętnie z tobą porozmawiam. Jesteś prawdziwym kłusakiem na świecie!
Pantone, tabela między 15 a 20%, nawet do 30% dla niektórych izolowanych przypadków w stanie autostrady .. i znowu proszę o sprawdzenie.
Ten system ewoluuje i nie mam wątpliwości, że niedługo niektórzy z nas pierdną ten procent!
Ja też chciałbym poznać facetów wyposażonych w „Zintegrowany silnik wodny”
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Biomat
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 22/02/05, 10:51




przez Biomat » 04/04/06, 14:40

Wszystkie informacje na temat oliomobile ...

Spróbuj znaleźć dostawcę zamiast oleju z supermarketów !!!! każdy litr to plastikowa butelka, to przemysłowiec !!!! to transport, przeładunek itp ... za nic !!!!

Na OLIOMOBILE.org znajdziesz mapa z kontaktami, aby zapewnić ci olej roślinny bezpośrednio od rolnika !!!




W przypadku modyfikacji znajdziesz wszystkie niezbędne informacje!
@ więcej
0 x
<a href='http://www.oliomobile.org/forum'target =' _ blank '>forum oliomobile
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 04/04/06, 15:54

Lau napisał:Pantone, tabela między 15 a 20%, nawet do 30% dla niektórych izolowanych przypadków w stanie autostrady .. i znowu proszę o sprawdzenie.
Ten system ewoluuje i nie mam wątpliwości, że niedługo niektórzy z nas pierdną ten procent!
Ja też chciałbym poznać facetów wyposażonych w „Zintegrowany silnik wodny”


Cześć Lau i inni

Po pewnym dopingu z zamontowaną wodą, zmieniam między 5 a 35/100 ekonomii.

5/100 mały nowoczesny samochód ze zoptymalizowanym silnikiem i brutalnym kierowcą, np. 106 zamontowany na dzieciaku, który chce się pochwalić.

35/100 silnik starej generacji i sterownik, który uwzględnia wzrost momentu obrotowego i który działa odpowiednio. Np: mój stary 207 mercedes 14 litrów przed 9.5 litra po !!!

Między nimi jest wszystko !!!

Pewne jest, że reaktor jest wydajny tylko od 3 do 5 km, więc dla kogoś, kto robi tylko krótkie podróże, wnętrze kontroluje zanieczyszczenie, ale nie zużycie.

dla floty 100/100, nad którą pracowałem od 20 lat, nie udało mi się (ale kontynuuję); Chambrin też nie był daleko, mój dziadek; ale niestety nie mam dostępu do ich pracy.

Bardzo podoba mi się koncepcja perriera, ale przeraża mnie kompresja i magazynowanie wodoru.

@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118