Olej napędowy + olej w supermarkecie?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
YVV
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/04/05, 18:45
x 1

Olej napędowy + olej w supermarkecie?




przez YVV » 30/03/06, 18:33

Widziałem filmy, na których faceci mieszają do 25% oleju z supermarketu z olejem napędowym w zbiorniku. więc jest to możliwe. problem polega na tym, że najwyraźniej dobrze wlali olej przed przyjazdem na stację paliw. tak więc od tego miejsca zatankowania np. 10l oleju rzepakowego lub słonecznikowego z supermarketu do stacji obsługi w celu zatankowania reszty baku 30l oleju napędowego zdarza się pewna ilość km lub obecność tam jest dużo oleju w zbiorniku. czy to nie jest trochę ryzyko? Czy nie lepiej przenieść bezpośrednio do pompy, aby następnie za pomocą pistoletu dozującego olej napędowy wszystko było dobrze wymieszane, a zatem wymieszane?
Om
Yv
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 30/03/06, 18:38

Możesz spokojnie jeździć na 100% oleju!!

Aby dowiedzieć się wszystkiego, przejdź do strony partnera ekonologicznego, oto zalety HVB:
www.oliomobile.org
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 30/03/06, 19:19

Podoba mi się "nie ma problemu" :zaszokować:
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 30/03/06, 21:07

Powiedzmy, że zależy to od technologii silnika (wtrysk pośredni typu stary peugeot GRD SRD silniki, SDI w VW lub skoda,... lub wtrysk bezpośredni najnowsze silniki DCI, TDCI, HDI) pompy wtryskowej (Bosch trzyma lepiej niż Lucas czy Rotodiésel).

Wtryskiwacze muszą zostać ponownie skalibrowane, aby zwiększyć ciśnienie wtrysku, ponieważ olej jest bardziej lepki niż olej napędowy.

Na 100% należy wprowadzić pewne modyfikacje, aby móc odpalać na oleju napędowym, a następnie przełączyć na olej, gdy silnik jest ciepły.

Krótko mówiąc, wszystkie mody są niedrogie, mniej niż 1500 euro, zgodnie z tym, co przeczytałem na oliomobile.

Z drugiej strony kupowanie oleju w supermarketach wiąże się z problemem butelek. Kupując litr po litrze trzeba liczyć się z zanieczyszczeniem plastikowymi butelkami. Lepiej jest znaleźć olej w puszkach o pojemności 5 litrów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 31/03/06, 10:01

ex-oceano, czy są jacyś marynarze, którzy na swoich łodziach jeżdżą na oleju?
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 31/03/06, 10:26

Nie wiem. Ponadto, ponieważ łodzie zużywają duże ilości oleju opałowego, potrzebowałyby dużych ilości oleju, co nie pozostałoby niezauważone.

Poza tym marynarze, których spotkałem, nie jeździli na oleju : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 31/03/06, 10:45

Lau napisał:ex-oceano, czy są jacyś marynarze, którzy na swoich łodziach jeżdżą na oleju?


cześć Lau i inni

Tak ja jak we WSZYSTKICH moich pojazdach (od 1984); pompy rotacyjne 75/100; pompa rzędowa 100/100 przefiltrowanego zużytego oleju frytkowniczego.

Dzięki pantone poprawia moment obrotowy i ciszę pracy.

Jak jestem pewny swoich zapasów oleju to zwiększam kalibrację wtryskiwaczy o 30 bar inaczej nic nie ruszam ale tracę trochę mocy.
Jeśli zwiększysz ustawienia, nie możesz już bez ryzyka mechanicznego jeździć czystym GO.
@+
zac

PS: mój indénor z 1967 roku na łodzi „pantonizowany”, zanim Pantone złożyło wniosek patentowy : Lol: (okolo 1975/78 nie wiem dokladnie zrobil to moj dziadek) na 27000H :P a jednak zjadł wszystko (olej silnikowy, aceton itp...... a ja nie wiem wszystkiego o testach dziadka)
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 31/03/06, 16:29

Ale żeby jeździć na 100%, musi być ci łatwiej, Zac, w domu jest średnio około 25°C. Tutaj zimą spada do 0°C, ale poza tym latem z wtryskiem pośrednim i wysokim PI może pomieścić ponad 30% (czysty olej). Ale overtaring jest jeszcze lepszy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
YVV
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 04/04/05, 18:45
x 1




przez YVV » 31/03/06, 17:40

gratulacje chłopaki, szczególnie zac.... chciałbym cię poznać przy okazji, abyś mógł mi to wszystko pokazać z pierwszej ręki. Mam diesla renault traffic i ja z kolei będę musiał go pantomimować... i tak trochę przestraszony rozmiarem plamy. nie wiem co ty wiesz...
Ale hej, to tak naprawdę nie odpowiada na moje pierwotne pytanie.
Czy mogę dyskretnie wlać moje dziesięć litrów oleju z supermarketu (2x5l) do mojego prawie pustego baku, powiedzmy 1 lub 2 terminale przed stacją benzynową. następnie podjechać na stację (a więc z dużą ilością oleju w zbiorniku) i zatankować olej napędowy, który wszystko dobrze wymiesza z ciśnieniem na pistolecie?
bo wyobrażam sobie, że lepiej unikać manipulacji bezpośrednio na dziedzińcu stacji paliw?
Om
Yv
0 x
Wszyscy jesteśmy braćmi. Niektórzy bardziej niż inni ....
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 31/03/06, 23:24

: Mrgreen:
Ja się nie wstydzę, nie tankuję oleju na stacji benzynowej, tylko na parkingu supermarketu, albo na mojej ulicy i nie obchodzi mnie to, jestem prowokatorem, chcę pokazać, że to działa.

W każdym razie na poziomie europejskim mamy prawo używać oleju roślinnego.
Tylko we Francji nam się to nudzi.
: Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 114