Okofen... W domu jest zimno :(

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Hercut
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/02/22, 15:10

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez Hercut » 28/02/22, 16:11

Dziękuję za odpowiedź.

Nie sądzę, że to od kaloryferów, mają dopiero 4 lata, ale hej, może. Ale są gorące, więc wyobrażam sobie, że się kręci.
Być może były zaplanowane zbyt ciasno pod względem wielkości...

W piątek ustawiłem ogrzewanie na tryb pośredni zamiast eko jako tryb, jest trochę lepiej ale nadal mam dobre półtora stopnia różnicy z resztą domu.
A przede wszystkim uczucie świeżości, przy 20° mam niezbyt przyjemne uczucie chłodu...
0 x
Bengal77
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/01/22, 08:42
x 2

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez Bengal77 » 01/03/22, 10:20

Cześć,

Spróbuj odpowietrzyć kaloryfery, może jest kilka bąbelków, które uniemożliwiają prawidłowe krążenie. I sprawdź ciśnienie wody, które powinno wynosić mini 1,5 bara.
0 x
Hercut
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/02/22, 15:10

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez Hercut » 07/03/22, 17:03

Sprawdziłem wszystko jest dobrze w chłodnicach.

Podniosłem temperaturę do 22, nadal wydaje się dużo :/
Chłodnia jest o 21, a uczucie zimna wciąż…

Nie rozumiem, może trzeba przejrzeć ustawienie kotła i czas grzania na dzień?
0 x
Benyb
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 17/03/23, 20:53
x 1

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez Benyb » 27/10/23, 00:12

Witam wszystkich, mam trochę ten sam problem z moim pelematic condens 41, który działa nieco wolno, odkąd uruchomiłem go ponownie 2 tygodnie temu. Prośby są dobrze przestrzegane, ale temperatura nigdy nie osiąga 19 stopni, w najlepszym razie miałem 18,9! Ponieważ zapotrzebowanie na nie jest wciąż dość niskie, trochę martwię się nadchodzącą zimą!

Dom jest duży 350m2, świeżo po instalacji (druga zima). Nachylenie 1,5 / stopa zakrzywiona 32 / średni punkt palnika 18min / CWU rano i wieczorem / KOMFORT 19 / ZREDUKOWANY 17. Podaję moje krzywizny, inspirowałem się tymi, które tu widziałem przy wyborze danych.

W ustawieniach bawiłem się ze stokiem, ale na razie bez powodzenia....

Dzięki za pomoc !!!
załączniki
IMG_5681.jpg
1 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez Pilpoill » 27/10/23, 05:46

Witaj Benybie,

Na tym wykresie poza powolnym grzaniem, krótkimi cyklami i być może pracą cyrkulatora CWU, która po codziennym ogrzewaniu niekoniecznie jest przydatna, nie widzę nic szczególnie niepokojącego.

350m2 do ogrzania potworem o mocy 41kW, co na papierze nie powinno stanowić problemu chyba, że ​​kupiłeś zamek w ruinie : Wink:
Czy jako inicjator tego tematu zgodzisz się, abym bardziej szczegółowo zapoznał się z danymi z Twojego kotła, aby lepiej zrozumieć cały Twój problem?
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 216