Okofen... W domu jest zimno :(

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez Pilpoill » 17/01/22, 20:03

bengal77 napisał:Jeśli sprawdzę zużycie gazu od momentu zakupu domu: 4100€ w ciągu pierwszego roku, czyli znacznie więcej niż zapowiedziałem.


Propan w zbiorniku jest zawyżony (2800 € za tonę dla mnie), czy miałbyś równoważną ilość zużytego gazu?

Sprawdź swoje prywatne wiadomości
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9886
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2698

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez sicetaitsimple » 17/01/22, 20:13

bengal77 napisał:Jeśli sprawdzę zużycie gazu od momentu zakupu domu: 4100€ w ciągu pierwszego roku, czyli znacznie więcej niż zapowiedziałem.

A w kWh? Taryfy zmieniają się z miesiąca na miesiąc, ważne z punktu widzenia analizy jest zużycie energii.

Edytuj po poście Pilpoill: Wycofuję wszystko, co powiedziałem o gazie, kompletnie strzeliłem w pierwszej wiadomości, że to gaz w zbiorniku, wszystko, co powiedziałem, odnosiło się do cen „sieciowego gazu ziemnego”.
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez Pilpoill » 17/01/22, 20:42

Cena do tej pory nie żałuję, że przestałem to paliwo! (Kontrakt na propan w A……Z w zbiorniku 1,1T)

8D68A7C3-DC97-444D-B03B-EDF2B098CCB1.jpeg
8D68A7C3-DC97-444D-B03B-EDF2B098CCB1.jpeg (114.32 Kio) Consulté 2561 fois
Ostatnio edytowane przez Pilpoill 17 / 01 / 22, 20: 51, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15039
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4398

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez GuyGadeboisTheBack » 17/01/22, 20:49

No cóż... NGV (gaz ziemny do pojazdów) kosztował we Francji około jednego euro za kilogram w zeszłym roku. W Niemczech 1.12 euro, w Szwajcarii 1.40, a ja płacę... 2.45 euro na dystrybutorze we Francji...
0 x
Bengal77
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/01/22, 08:42
x 2

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez Bengal77 » 17/01/22, 21:11

Pilpoill napisał:
bengal77 napisał:Jeśli sprawdzę zużycie gazu od momentu zakupu domu: 4100€ w ciągu pierwszego roku, czyli znacznie więcej niż zapowiedziałem.


Propan w zbiorniku jest zawyżony (2800 € za tonę dla mnie), czy miałbyś równoważną ilość zużytego gazu?

Sprawdź swoje prywatne wiadomości


Miałem 1400 euro/tonę. Ale nie śledź tak, jak ja, jeśli chodzi o zużycie energii elektrycznej.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9886
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2698

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez sicetaitsimple » 17/01/22, 21:25

GuyGadeboisLeRetour napisał:No cóż... NGV (gaz ziemny do pojazdów) kosztował we Francji około jednego euro za kilogram w zeszłym roku. W Niemczech 1.12 euro, w Szwajcarii 1.40, a ja płacę... 2.45 euro na dystrybutorze we Francji...


To jest absolutnie oburzające! A przecież zaopatrujesz się tylko w „biogaz”, prawda? Francuski biogaz, produkowany lokalnie z naszych siusiu i naszej kupy, który nie powinien podlegać ekscesom globalizacji.....Jest petycja? (tylko przypomnienie w pierwszym poście na ten temat forum......)
0 x
Bengal77
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 17/01/22, 08:42
x 2

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez Bengal77 » 18/01/22, 09:13

Witam,

FYI, moja eskalacja do Okofen France opłaciła się, instalator i sprzedawca przybyli dzisiaj, aby przeanalizować sytuację.

Wczoraj nadal otrzymałem e-mail, który tak naprawdę nie przemawiał do mnie, wskazujący na możliwe niewłaściwe postępowanie z mojej strony, aby oczyścić się z nadmiernego zużycia pelletu, o którym wspomniałem....

W pełnej przejrzystości moja odpowiedź:

„Zdaję sobie sprawę z różnych wiadomości e-mail, które wymienialiście w ostatnich dniach i jestem zaskoczony pewnymi uwagami i/lub pytaniami, które formułujecie na temat zużycia pelletu.
Podczas każdego „badania” po wizycie w projekcie, kalkulacja strat pozwala na dobór mocy kotła.
Znając tę ​​moc, można oszacować zużycie na rok.
Następnie do rzeczywistego zużycia wprowadzane są różne parametry.
Temperatura komfortowa, temperatura zewnętrzna, a zwłaszcza poziom izolacji domu.
W przypadku „tzw. nadmiernego” zużycia przez klienta końcowego możemy mieć nienormalnie niskie temperatury, co w tej chwili nie ma miejsca, nawet jeśli nie jest bardzo gorąco, lub straty bezpośrednio spowodowane izolacją Budynki).
Kocioł spala pelety tylko wtedy, gdy je spala, a spala je tylko wtedy, gdy jest zapotrzebowanie.
Z kadzią o mocy nominalnej 25kW, ogrzewaniem i ciepłą wodą pozwala to oszacować na około 9 ton/rok.

W zależności od czasów cyklu Twojej maszyny są one wystarczająco długie, aby stwierdzić, że maszyna o mocy 25 kW jest prawidłowa.

Ile pelletów faktycznie włożyłeś do silosu i kiedy?
6920 kg w dniu 03. Mam szczęście, że firma była w stanie dostarczyć mi dzisiaj dodatkowe 08 kg. (Szczelina o pojemności silosu odpowiadająca workom, które wkładałem ręcznie)

Czy w tym dniu kocioł ma od razu ciepłą wodę??
 Przeszliśmy na gorącą wodę, gdy tylko wszedłeś do służby, wydaje mi się, że również 03. Następnie oficjalne uruchomienie Okofen w dniu 08 i od 21, Kocioł w błędzie. Przyszedłeś 09 września i wykryłeś niesprawną część po interwencji osoby z Okofen, która rzekomo przepuściła przez nią ciecz. Wróciłeś 09, żeby zmienić część HS. Do pierwszej chłodnej pogody pod koniec listopada bez obaw. Potem zaczynam moją wspinaczkę od 21.

Czy korzystasz z zamknięcia sanitarnego, które pozostaje chciwym tematem?
Nie mam pojęcia, ale mam pudełko, które popycha gorącą wodę, kiedy o nią poproszę.

Czy nie macie rur, które krążą w ziemi w ogrodzie z... może przypadkową izolacją?
Tak, w ogrodzie jest rura doprowadzająca ciepłą wodę do kuchni. Reszta trafia bezpośrednio z kotłowni do domu.
Czy izolacja Twojego domu jest tak skuteczna, jak opisał ją poprzedni właściciel (patrz sprzedany!!)

Jest pewne, że izolacja nie jest na górze, to stary dom z odsłoniętymi kamieniami. Niemniej jednak nadal nie rozumiem, dlaczego nie mogę uzyskać przyjemnej temperatury. Jestem pewien, że istnieje strata; Że kocioł nie wie jak się zatrzymać to inny temat. Zwłaszcza, że ​​wcześniej nie miałem tego problemu z Gazem. I to nie tłumaczy nadmiernego zużycia pelletu w 2,5 miesiąca grzania + 2,5 miesiąca tylko na gorącą wodę. Jest też moje pytanie o ciągłe różnice temperatur na dopływie ciepłej wody. Jak dom może pozostać ciepły, jeśli temperatura ogrzewania znacznie spada kilka razy dziennie? Grzejniki zmieniają się od gorących (daleko od gorących) do letnich.

Krótko mówiąc, wiele parametrów, które zawsze są bardzo trudne do potwierdzenia lub potwierdzenia, ale które mogą wpływać na zużycie.
„Moja pierwsza sytuacja awaryjna to dobre samopoczucie mojej rodziny, a zatem uzyskanie pożądanej temperatury w domu. Wtedy trzeba będzie właściwie wyliczyć rzeczywiste zużycie pelletu VS straty energii mojego domu. Jednak to po prostu niemożliwe, aby zużycie 7 ton w ciągu kilku miesięcy było przyszłym standardem mojego domu. (Zwłaszcza, że ​​na odcinek było zimno tylko przez mniej niż 2 miesiące). Jesteśmy bardzo daleko od tego, co mi powiedziano, podczas gdy ty (i Ardente) wyjaśniłeś mi, że konfiguracja mojego domu wyjaśnia twoje „ważne” obliczenie maks. 8 ton/rok)

Inne możliwe tematy, czy nie "dotknąłeś" parametrów innych niż te zwykle zalecane i które mogą powodować problemy w prawidłowym funkcjonowaniu maszyny?
Nie, nie wprowadziłem żadnych innych zmian niż te, które wymieniliśmy e-mailem lub SMS-em. (tryb ręczny i stopy/nachylenie/limity temperatury)

Pozwolę ci przemyśleć te różne punkty, abym mógł o nich porozmawiać jutro”.
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez Pilpoill » 18/01/22, 09:31

Witam,

Czy masz czujnik pokojowy?

EDIT:
Do kotła nie jest podłączony czujnik pokojowy, więc kocioł zna tylko temperaturę zewnętrzną.
Dla mnie ten system klimatyczny jest niekompletny iw przypadku Twojego domu to aberracja!

Twój kocioł nie zna temperatury wewnętrznej, działa H24!
Konfiguracja skróconego zakresu nie ma znaczenia, w tym przypadku jest to bezużyteczne, ponieważ Twój kocioł jest częściowo zaślepiony...

Aktywowany jest priorytet zdrowotny, który nagle zaburza jeszcze bardziej równomierność temperatury w Twojej sieci kaloryferów.
Zgodnie z tym priorytetem, odcięcie cyrkulatora ogrzewania powoduje, że twój v3v do jo-jo za każdym razem, gdy zbiornik CWU nagrzewa się, a jego nastawa 47/52 powoduje tylko wielokrotne dolewki w ciągu dni...
Parametry (przynajmniej postcyrkulacja CWU) nie są zgodne z zaleceniami.

Bardzo dobra uwaga, Twój kocioł działa idealnie zgodnie z otrzymywanymi informacjami!
Na przykład zeszłej nocy moduluje od 60 do 70%, utrzymując nastawę 70 bez żadnego problemu, prawdziwy metronom.

F48D09DA-3B46-42F0-B5C3-6F829554A534.jpeg
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez Pilpoill » 18/01/22, 10:05

Dla informacji, we wspomnianym w kilku poprzednich postach nieocieplonym budynku pod Metz, z jego krzywymi, prawo wodne wynosi 2/37, a w Bengalu77 1,6/36.

Przy takiej samej temperaturze zewnętrznej w domu Bengale77 woda w kaloryferze jest o 6 stopni niższa niż w jego domu, co pozwala uzyskać taką samą temperaturę w pomieszczeniu.
Nadal masz miejsce : Wink:
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Okofen... W domu jest zimno :(




przez Pilpoill » 18/01/22, 11:30

W dniu 16 nastąpiło 01 przerw w pracy cyrkulatora grzewczego na czas od 18 do 4 minut!

Powód ? Priorytet zdrowotny, który prowadzi do zamknięcia v3v, a następnie jego ponownego otwarcia między 4 a 39 minutami później.
Im późniejsze ponowne otwarcie, tym więcej kalorii potrzebuje obieg grzewczy, tym bardziej powoduje spadek temperatury wewnętrznej kotła, która przez to spada poniżej minimum 60°C i sieje spustoszenie na kocim ogonie przez zbyt długie minuty!

Oprócz tej opcji, którą polecam dezaktywować jako priorytet, musisz sprawdzić:
- prawidłowa pozycja/prędkość pomp c.o. i c.w.u.
- prawidłowe umieszczenie/izolacja czujnika temperatury zasilania

Wtedy będą musieli Ci wytłumaczyć, że nie korzystasz z termostatu pokojowego, który jako jedyny (z czujnikiem zewnętrznym i lepiej dostosowanym prawem wodnym) pozwoli Ci utrzymać temperaturę w pomieszczeniu niemalże stałą niezależnie od przyjmowanych kalorii czy strata.
Zwłaszcza, że ​​wydaje mi się, że ten termostat jest obowiązkowy, aby skorzystać z jakiejkolwiek pomocy instalacyjnej i że kosztuje tylko około 120 € bez instalacji.

Kontynuując, czuję, że będę się denerwować ich zwykłymi odpowiedziami… Roll:
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 277