Które szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają ekwiwalent 0.5 do 1 stera drewna rocznie?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez plasmanu » 08/12/23, 17:44

sicetaitsimple napisał:Krótko mówiąc, odpowiednia ochrona indywidualna (w tym kask + przyłbica) podczas cięcia


To nawet nie wystarczy.
Miałem kask crossowy i próbny, jechałem spokojnie po starym torze kolejowym pełnym paskudnych kamieni i nie widziałem brudnej gałęzi, która uderzyła mnie prosto w twarz. Mój nos do dziś to pamięta. To dżungla 500 m dalej.
A jeśli wybuchnie duże opony. Żadne rękawiczki na świecie nie oprzeją się przebiciu tych przeklętych cierni
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14980
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez GuyGadeboisTheBack » 08/12/23, 17:48

plasmanu napisał:Winne jest prawo Murphy’ego.

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez plasmanu » 08/12/23, 17:55

: Mrgreen: Nie wiem.
Wolałbym pomyśleć: „Masakra piłą mechaniczną (elektryczną)”
Jestem profesjonalistką w popiołach, chociaż pokazuję maluchowi, jak przełamać suchy pień na pół w pozycji leżącej, od uderzenia kopnięcia połamały mi się żebra: wyglądałam sprytnie.
Akacji unikam jak zarazy, ale rośnie wszędzie i jak tylko znudzi mi się slalomowanie po podwórku, wyciągam wszystkie ograniczniki i kończy się to wypaleniem początku odrostów, ale to tylko opóźnia następne
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Ahmed » 08/12/23, 18:14

Jeśli chcesz przyciąć sąsiednie gałęzie od dołu (i to stopniowo!), poprawi to kształt pnia i jego objętość. Będziesz jednak musiał poczekać „chwilę”, zanim zbierzesz przyzwoite kłody.
Brutalny? Zabieg ten nazywany jest „prostym wyrębem zagajników”, a jego wielką zaletę wyraża przymiotnik opisujący ten proces wyrębu. : Wink: Zdolność wydzielania napięcia z tej esencji jest niezwykła...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez sicetaitsimple » 08/12/23, 18:24

Ahmed napisał: Będziesz jednak musiał poczekać „chwilę”, zanim zbierzesz przyzwoite kłody.

„chwilę”, defetysta!
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Ahmed » 08/12/23, 20:09

Nie, po prostu realistyczny! 8)
Przycinanie, o którym mowa powyżej, pozwala na uregulowanie kształtu pnia, który w przekroju zmniejsza się mniej gwałtownie, ale oczywiście konieczne jest zachowanie maksimum korony (górnych gałęzi), ponieważ tylko dzięki czujnikom to wspomaga. drzewo może zwiększyć swoją masę węgla.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez sicetaitsimple » 08/12/23, 21:25

Ahmed napisał:Nie, po prostu realistyczny! 8)

OK, przed przycięciem drzewa musisz dać mu trochę czasu na wzrost i wzrost.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 11/12/23, 08:39

sicetaitsimple napisał:
Ahmed napisał:Nie, po prostu realistyczny! 8)

OK, przed przycięciem drzewa musisz dać mu trochę czasu na wzrost i wzrost.


Z pewnością, z tą różnicą, że pewne inteligentne rozmiary (= dostosowane do benzyny) mogą pomóc Ci szybciej rosnąć lub produkować więcej...

Zobacz mój przykład na smakoszy pomidorów...

Co więc zrobię w tym roku z tymi Robiniami? Lekki rozmiar? Na jakich gałęziach?

Dziękujemy!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Ahmed » 11/12/23, 18:04

Obcięcie dolnych gałęzi pachowych pomoże uregulować kształt łodygi, która będzie mniej opadająca.
Możliwe jest również usunięcie niektórych pędów, które są zbyt blisko siebie, aby zmniejszyć efekt konkurencji (wytworzona objętość będzie w obu przypadkach taka sama, ale poprzez przerzedzenie skupi się na mniejszej liczbie pędów).
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Jakie szybko rosnące gatunki drzew w ogrodzie mają równowartość 0.5 do 1 stery drewna rocznie?




przez Christophe » 11/12/23, 19:19

Ok, dziękuję Ahmed, w zasadzie jak drzewa owocowe...

Mam zamiar to zrobić tej zimy.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 83