Co wieloletnia rośliny (warzywa owoce ...) w przypadku szklarni?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 31/03/11, 22:00

Dziś na dworze jest 6C aw szklarni na słońcu mam 30C o 15:45, jest na tyle wysoko ale nie na tyle żeby podgrzać wodę kaloryferem który koniecznie schłodzi szklarnię .

Może uda mi się zrobić czujniki, które podgrzeją wodę na maksa!

Martwi mnie to, bo mógłbym wyprzedzić produkcję! : Idea:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6




przez cortejuan » 31/03/11, 22:27

Re,

To prawda, że ​​nagrzewnica ochłodzi szklarnię, ale jednocześnie zwiększy jej efektywność w zatrzymywaniu energii słonecznej. Im niższa temperatura w szklarni, gdy jest słonecznie, tym skuteczniejsze jest wychwytywanie (po prostu mniejsze straty na zewnątrz).

Tak, w twoim przypadku doładowanie zapewniane przez czujniki powinno zapewnić wystarczającą ilość energii do utrzymania temperatury w nocy.

kalkulacja jest prosta, jeśli zamiast 5 stopni różnicy przejdziesz do 10, odzyskasz 12 KWh! zaczyna być ciekawie. Dodam, że dobra izolacja folią bąbelkową jest konieczna, aby naprawdę ograniczyć zużycie.

Cordialement
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 01/04/11, 00:43

Wygląda na to, że Christophe nie rozwiązał problemu zamarzania zimą w swojej szklarni po przeczytaniu 3-stronicowych postów:
https://www.econologie.com/forums/maintien-h ... t3856.html
który pozostał nierozwiązany!!

Próbuję określić środki do osiągnięcia tego celu, które są prostą wersją magazynowania ciepła słonecznego w ziemi w celu odzyskania go w okresach zimnych.

Myślę więc, że w zimie są długie dni i tygodnie mrozów poniżej zera nawet w środku dnia na zewnątrz, co zapobiega nagrzewaniu się szklarni w pół dnia słonecznego rano, aby w nocy było dość ciepło.

Konieczna byłaby znajomość fluktuacji T obserwowanych w szklarni i na zewnątrz obok niej w okresie typowego ekstremalnego zimna, aby znaleźć rozwiązanie.
Czy w ciągu dnia przy bardzo mroźnej pogodzie powietrze w szklarni nagrzewa się do T>0°C na słońcu przy (+5°C??), czy nie osiąga >0°C??

Rzeczywiście, konieczne jest wykorzystanie ciepła zmagazynowanego w ziemi w temperaturze T>0°C, aby nie dopuścić do jej zamarznięcia w nocy.
Jeśli szklarnia nie nagrzewa się wystarczająco w samym słońcu, aby wytrzymać nocne chłodzenie, wtedy:
Konieczne jest lepsze magazynowanie ciepła słonecznego w okresach T>0°C w ziemi od rana do nocy, poprzez poprawę wymiany cieplnej między szklarnią a gruntem oraz lepszą izolację szklarni (folia bąbelkowa pod oknami w mroźną zimę) co zmniejsza straty o czynnik 2 do 3.
Umożliwia to cyrkulator między wymiennikami w szklarni a gruntem, z wystarczającą powierzchnią między nimi. Na przykład duża ilość EPDM w powietrzu w szklarni połączona z tą samą powierzchnią rur zakopanych w szklarni na możliwie najniższej głębokości co 20 do 30 cm w odległości określonej przez prędkość dyfuzji i niezbędny strumień ciepła.
Możesz nawet odzyskać letnie ciepło zmagazynowane głęboko w ziemi, aby ogrzać szklarnię za pomocą głębokiej kanadyjskiej studni (co najmniej 3 m)
Konieczne jest dogrzewanie go latem, ogrzewając tę ​​studnię nadmiarem ciepła ze szklarni latem lub jesienią (która jest w ten sposób klimatyzowana latem), aby znaleźć ją zimą.
Studnia kanadyjska może znajdować się daleko od szklarni (z izolowanymi rurami pomiędzy).
Głębokość odwiertu określa czas, przez który magazynuje ciepło, aby je przywrócić w tym samym czasie, a objętość ogrzanej ziemi pomnożona przez jej temperaturę i pojemność cieplną ustala ilość odzyskanego ciepła.
Dyfuzyjność waha się od 0,14 (wierzchnia warstwa gleby) do 1 mm/s2 (glina):
http://de.wikipedia.org/wiki/Temperatur ... %A4higkeit
co daje od 37 cm do 1 m w ciągu 1 miliona sekund transmisji lub 11,5 dnia.
W ciągu 1 dnia jest rac(11,5)=3,4 razy mniej gruby, tj. około 11 do 30 cm.
Ziemia jest najprostsza i najtańsza w dużej masie, o pojemności cieplnej około 3 do 4 razy mniejszej niż woda, ale bez konieczności stosowania pojemników i grubej izolacji, niewiele lepsza przez długi czas niż doniczkowa gleba uprawna izolowana dyfuzyjnie cieplnie, oraz znacznie więcej pracy, aby uszczelnić i zaizolować na tych samych grubościach.
Więc jeśli mróz nigdy nie trwa dłużej niż 12 dni, a gleba jest luźną glebą organiczną o niskiej dyfuzji termicznej (pełną materii organicznej), możemy zakopać tanie plastikowe rury wymiennika na głębokość 37 cm co 20 cm, aby wykorzystać ciepło zmagazynowane wcześniej przy łagodnej pogodzie i gorącej szklarni, aby ogrzać szklarnię w bardzo zimną pogodę. Wymiennik ciepła w szklarni musi mieć w przybliżeniu taką samą powierzchnię, a cyrkulator musi regulować przepływ do minimum za pomocą termostatu, aby utrzymać szklarnię nieco powyżej 1°C, aby uniknąć wyczerpania ciepła zmagazynowanego w ziemi.

Wreszcie szklarnia może być ogrzewana kolektorami słonecznymi typu EPDM pod szkłem lub dodatkową folią z tworzywa sztucznego na całej południu, które ogrzewają ziemię szklarni, zapobiegając jej zamarzaniu.

Jeśli ziemia pod szklarnią jest wystarczająco ciepła, szklarnia nie zamarznie, jeśli na zewnątrz nie jest zbyt zimno (nie zimniej przez długi czas niż ziemia jest gorąca przez długi czas, np. -10°C->+ 10°C dziennie na ziemi)
Grube rośliny na podłodze szklarni nie mogą izolować jej od podłoża.

Więc jeśli szklarnia i jej uzupełniające kolektory słoneczne (aby zrekompensować brak słońca po południu) są gorętsze niż ziemia, ogrzewają ziemię pod szklarnią (na głębokości 37 cm lub więcej), a jeśli szklarnia jest zbyt zimna, (blisko 1 do 2°C), następnie jest ogrzewany ciepłem gruntu w głąb (drugi cyrkulator i termostat w przeciwnym kierunku).

Dzięki niedrogim rurom (niskie ciśnienie o długości wystarczającej na 16 mm) oraz dwóm pompom cyrkulacyjnym, termostatom i zaworom system ten jest niedrogi i funkcjonalny.

Czas trwania znośnych ekstremalnych mrozów bez zamarzania jest określony przez głębokość, powierzchnię wymiany, która wraz z długością dyfuzji daje zmagazynowaną objętość, pod warunkiem, że straty cieplne szklarni są mniejsze niż wydajność grzewcza wymiennika, który w związku z tym musi mieć dobrą powierzchnię, porównywalną z powierzchnią chłodzącą szklarni (należy zważyć odpowiednią deltą T, jeśli na zewnątrz jest -18°C, a w głębi ziemi +10°C, wówczas powierzchnia grzewcza w szklarni musi wynosić co najmniej 18/10 razy więcej niż szkło w szklarni, pomniejszone o nieefektywność konwekcji termicznej w szklarni lub izolację z folii bąbelkowej, co tłumaczy nieefektywność pojemnika 70 l.)
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 01/04/11, 11:48

Witam,


Rozwiązanie przeciwko mrozowi otrzymało „hodowlę na gorącym łóżku”, prostą ekologiczną, skuteczną od Ludwika 16 we wszystkich przypadkach :) .

AlainG, jeśli będziesz uprawiał w nim dyniowate, nie będziesz miał problemu ze smakiem ;), a pomidory hodujesz je po usunięciu obornika (który będziesz miał w zupie na świeżym powietrzu) ​​i włożeniu ziemi z powrotem i wymieszaniu All .

http://users.skynet.be/cerclehorticolan ... ouche.html

ekologiczne ogrzewanie szklarni, w przeciwnym razie robisz ten sam system, ale w zbiorniku i cyrkulujesz rurami, aby żądlić ciepło wytwarzane wewnątrz i wyprowadzać je na zewnątrz, czy to nie powinno działać? :)

więcej

i gratulacje Cotejuan wspaniałej pracy
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 01/04/11, 12:54

W każdym razie rozwiązanie przeciwko mrozowi otrzymało „hodowlę na gorącym łóżku”, prostą ekologiczną, skuteczną od Ludwika 16

bardzo dobrze w Bretanii i regionie paryskim, niezbyt zimno przez długi czas, ale jeśli bardzo zimno przez długi czas, w klimacie kontynentalnym, będzie to niewystarczające, a Christophe wydaje się być zimniejszy na wysokości 400 m i dalej na północny wschód niż w Bretanii (gdzie jego szklarnia nie zamarzłaby), a hodowla niosek nie wystarczy, aby zapobiec mrozowi. W Rosji czy Kanadzie hodowla na nioskach nie wystarczy na dwa miesiące w temperaturze -18°C!
Tak więc, dopóki średnia roczna temperatura jest wystarczająco dodatnia, a ziemia nie jest głęboko zamarznięta, możemy ogrzewać głębokim ciepłem ziemi, które jest w rzeczywistości ciepłem letnim, zachowanym z lata na zimę, pod warunkiem, że wymienniki są wystarczającą powierzchnię w porównaniu z izolacją szklarni.

Poza tym nie wiem czy Christophe ma tyle świń jak w Bretanii, żeby zrobić potężną hodowlę na nioskach???
Głębokie ogrzanie gruntu, gdy słońce dostarcza wystarczająco dużo ciepła do ogrzania przy bardzo niskich temperaturach i zapobieganie zamarzaniu szklarni to rozwiązanie, które raz zainstalowane i sprawne nie wymaga już żadnych prac, ponieważ stało się trwałe i automatyczne, po ustalono maksymalne temperatury w gruncie i minimalne w szklarni.
Nie jest już konieczne mieszanie obornika na m3 świń, aby przygotować kulturę na nioskę, która zamarznie, jeśli będzie zbyt zimno.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 01/04/11, 14:21

cortejuan

Twoja folia bąbelkowa, zostawiasz ją w ogóle na słońcu czy zdejmujesz w ciągu dnia?
Jeśli światło dobrze przechodzi, zamierzam je wstawić, ponieważ mam już dostępne komponenty do kontroli temperatury.

Używam budowlanej folii polietylenowej, która jest trwalsza, folia szklarniowa jest znacznie droższa i trwa tylko 2 lata, podczas gdy folia budowlana trwa 5 lat, ponieważ zostawiam folię latem i zimą, wymaga to mniej pracy za jedną trzecią kosztów i jeśli bierzemy pod uwagę czas trwania jest wyraźnie lepszy w stosunku do jakości!


siekać

Dzięki za link, bardzo ciekawy!



Dede

Wysyłanie ciepła do gruntu jest nie do pomyślenia na małą skalę i na płytkich głębokościach. Mój problem leży w otaczającym powietrzu szklarni, które może zamrozić moje rośliny, w przeciwnym razie ziemia nie zamarznie, a ponadto folia, która pokrywa podłogę, zatrzymuje ciepło!

Dlatego uważam rozwiązanie Cortejuana za interesujące!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 01/04/11, 15:10

Folia bąbelkowa działa lepiej izolując i przepuszczając powietrze,
Ale dlaczego to stwierdzenie:
Wysyłanie ciepła do gruntu jest nie do pomyślenia na małą skalę i na płytkich głębokościach

bo jeśli ziemia nie zamarza w zimie przy -18°C w Kanadzie, to jest to jest zrobione spontanicznie aby utrzymać silne letnie ciepło na zimę w ziemi, który w ten sposób nie zamarza pod szklarnią i folią na ziemi.

Za pomocą prymitywnych kolektorów ciepła słonecznego możemy zwiększyć ilość ciepła słonecznego odzyskiwanego w gruncie, gdy tylko kolektory te wystarczająco się nagrzeją na słońcu, zarówno zimą, jak i latem.
Tak więc moc cieplna dostępna z gruntu do utrzymania powietrza w szklarni przed mrozem będzie znacznie wyższa przy cieplejszym gruncie.
Nie rozumiem, dlaczego nie używamy go więcej! !

Węże ogrodowe niskiego ciśnienia zakopane i pod czarne czujniki i folie plastikowe oraz 2 cyrkulatory na termostatach wystarczą.
O wiele łatwiej na płytkiej głębokości!!
Na większej głębokości można więc znaleźć letnie upały o godz
http://www.dlsc.ca/DLSC_Brochure_f.pdf
http://www.dlsc.ca

Ale nawet na płytkich głębokościach odzyskujemy ciepło dziennego słońca na noc, nawet przez jeden do dwóch tygodni (2 cm w wierzchniej warstwie gleby o niskiej dyfuzyjności cieplnej i dużej pojemności cieplnej, ponieważ jest wilgotna)!!

Nie rozumiem trudności w zrozumieniu tego i przeprowadzeniu, jeśli to konieczne, aby uniknąć zamarznięcia.

W każdym razie, jeśli ziemia nie zamarza, Kanada nie jest taka zimna.
.
W przeciwnym razie problem zamarzania powietrza w szklarni w zimie można znacznie zmniejszyć, instalując zimą pod oknami izolacyjną folię bąbelkową za 1,4 € za m2 w tym samym miejscu:
Folia bąbelkowa do izolacji
http://www.serre-jardin.com/equipement/chauffage.asp
co pomoże utrzymać upał dnia w szklarni.


Umieszcza się ją wewnątrz szklarni, z przeszkleniem, dzięki czemu można ją ocieplić i zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Skutecznie izoluje Twoją szklarnię przed zimnem
Instaluje się łatwo i szybko
Dobry stosunek jakości do ceny

Średnica bańki 18 mm
Szerokość 2 metry
Długość: za metr bieżący 2,8 €/m
Klipsy PVC (opakowanie 50 szt.): 15 € *
Mocowanie folii w pionie w rowkowanych profilach aluminiowych

Obraz
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 01/04/11, 16:13

Dede

Rozumiecie, że nie mogę mieć nadziei na uprawę moich roślin zimą tutaj, w Quebecu, mówiłem o wydłużeniu czasu dostępnego na wzrost!

W przypadku magazynowania ciepła w gruncie wyraźnie widać w Twoim linku, że jest to możliwe tylko na dużą skalę dla kilku mieszkań i mało wykonalne dla pojedynczego domu, ponieważ straty w gruncie będą zbyt duże, nie mówiąc już o koszt!

Obecnie ziemia w mojej szklarni jest całkowicie rozmrożona z powodu palącego słońca, ale ziemia wokół jest nadal głęboko zamarznięta, mróz może tu sięgać 1,5 metra, a ja mam jeszcze 40 cm śniegu na ziemi!

Tutaj zwykle sadzimy na początku maja, ale mogę być nawet miesiąc do przodu z systemem, który odzyskuje ciepło i izolację pęcherzykową, dlatego jestem zainteresowany systemem Cortejuan!

Folia bąbelkowa nie jest dostępna tutaj, ale mogę użyć dołączonej do opakowania!


Innym pomysłem byłoby odzyskanie ciepła z szamba lub grunt nad nim nie zamarza nawet w zimie ale niestety nie zmieni to terminu sadzenia!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 01/04/11, 16:55

Alain G.
Przyjmuję do wiadomości, że w normalnych warunkach grunt zamarza u ciebie na głębokości 1,5 m, co odpowiada co najmniej 2-3 miesiącom silnego ciągłego zamarzania powietrza w dzień iw nocy.
Ale pod ziemią utrzymuje się roczna dodatnia średnia temperatur, skrajności między latem a zimą.

Głębokie szambo wykorzystuje to bardzo głębokie ciepło bardziej niż silnie się nagrzewa, aby nie zamarznąć zimą i ciepło to wydostaje się na powierzchnię, ponieważ cieńszy grunt powyżej nie izoluje wystarczająco, mając wyższą przewodność cieplną.
Szambo wydziela energię około 50 do 200W na mieszkańca korzystającego ze zbiornika (około ciepła zużywanego do życia).

Innym pomysłem byłoby odzyskanie ciepła z szamba lub grunt nad nim nie zamarza nawet w zimie ale niestety nie zmieni to terminu sadzenia!


Możemy więc odzyskać to głębokie letnie ciepło, aby uniknąć zamarznięcia, tak jak w przypadku szamba zaprojektowanego tak, aby nie zamarzał w zimie, ponieważ jego dno ma grubo ponad 1m50 głębokości, które odzyskuje głębokie ciepło utrzymywane bez mrozu przez duże letnie upały, które kompensują ostry zimowy mróz.

Jeśli gleba jest luźna, aluwialna, wiercenie jest bardzo łatwe na głębokości od 3 do 6 m przy użyciu małego świdra (50 mm) często używanego do badań gleby.
Tak więc rury wymiennika włożone w te otwory przywracają głębokie ciepło, aby zapobiec zamarzaniu gruntu i szklarni, co robi szambo !! (nawet aluminiowe lub miedziane pręty, które są bardzo dobrymi przewodnikami (lub proste rurki cieplne o niskiej temperaturze topnienia, z prostym lotnym acetonem) mogą zapewnić taką wymianę ciepła między głębokością a powierzchnią, jaką osiąga szambo.

We Francji, która jest bardziej nadmorska, zimą ziemia rzadko zamarza (z nielicznymi wyjątkami, takimi jak w 1956 r.), znacznie łatwiej jest przeprowadzić ochronę szklarni przed mrozem.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 01/04/11, 17:10

Dede

Jama generuje więcej ciepła niż to co podałeś bo nie uwzględniasz temperatury wody zawierającej dużo kalorii która jest tam wysyłana jak prysznic woda do mycia naczyń i zmywania, bardziej temperatura wody jest podgrzewana przez dom przez wymiany rur z powietrzem otoczenia!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119