Codziennie jeżdżę samochodem elektrycznym

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6586
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1674

Re: Jazda samochodem elektrycznym na co dzień




przez Macro » 22/03/24, 11:07

Prowadzi do najbliższego lotniska lub stacji kolejowej.
: Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6586
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1674

Re: Jazda samochodem elektrycznym na co dzień




przez Macro » 22/03/24, 11:10

Oto fajny pojazd elektryczny na wakacje...

https://www.frandroid.com/marques/byd/1 ... angwang-u8


1200 KM 3.45 T pusty : Chichot: : Chichot:
2 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Re: Jazda samochodem elektrycznym na co dzień




przez Christophe » 22/03/24, 12:03

Remundo napisał:wyjaśnij mi, jak podróżujesz z żoną i dzieckiem Luménéo lub elektrycznym Twizy...

Roll:


Nie rozumiesz, co jest w drugim samochodzie? :zaszokować:

Problem w tym, że żyjemy w społeczeństwie hipermobilności… ale cóż, nie będziemy tu powtarzać debaty na temat samochodu przyszłości, którą zainicjował znakomity Michel Kieffer, obecnie profesor na Uniwersytecie w Nanterre: nowy-transport/samochód-przyszłości-t6803.html

Oto jeden z jego filmów z fragmentem o samochodach elektrycznych:

1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Re: Jazda samochodem elektrycznym na co dzień




przez Christophe » 22/03/24, 12:04

Makro napisał:Prowadzi do najbliższego lotniska lub stacji kolejowej.
: Chichot:


I to w 2 lub 3 podróżach! : Mrgreen: Lub postaw box dachowy dla dzieci! : Mrgreen:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16318
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5297

Re: Jazda samochodem elektrycznym na co dzień




przez Remundo » 22/03/24, 14:49

posiadanie 2 samochodów niekoniecznie jest ekologiczne.

W każdym samochodzie jest mnóstwo ucieleśnionej energii.

Luméneo Smera, czyli małe aerodynamiczne rowerki trójkołowe Michela, są urocze dla samotnej osoby z miasta, a nawet dla małej pary bez dzieci.

Ale to nie dotyczy większości Francuzów. Myślę, że Renault 5, AX itp. lat 80. były dobrym kompromisem, z drugiej strony należy teraz ponownie przemyśleć ich układ napędowy. Możemy je oczywiście wsadzić do EV, ale myślę, że 20 kWh akumulatora + 20 KM silnika cieplnego byłoby mile widziane.
2 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Re: Jazda samochodem elektrycznym na co dzień




przez Christophe » 22/03/24, 15:33

Jasne, ale prawie większość rodzin z 2 pracującymi rodzicami ma 2 lub więcej samochodów... zapytaj Makro!!! : Mrgreen:

Poza tym większość ludzi, którzy przeszli na prąd, trzymała grzejnik „jako zapasowy”…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Re: Jazda samochodem elektrycznym na co dzień




przez Christophe » 22/03/24, 15:35

Remundo napisał:ale myślę, że 20 kWh akumulatora + 20 KM silnika cieplnego byłoby mile widziane.


Samochód hybrydowy...nic nowego...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16318
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5297

Re: Jazda samochodem elektrycznym na co dzień




przez Remundo » 23/03/24, 08:23

w zasadzie nie.

Rozmiar, jak sugeruję, tak.

Z drugiej strony, nie proponuję tego dzisiaj.

Po prostu zaobserwowałem, że:
1) 100 km zasięgu elektrycznego pokrywają w wystarczającym stopniu codzienne potrzeby
2) Żądana średnia moc przez samochód prowadzony we Francji wynosi około 15 kW <=> 20 KM

Więc:
1) elektryczny GMP może na przykład mieć moc szczytową 100 KM, oprócz 100 km autonomii
2) w trybie termicznym generator włącza się i stale ładuje akumulatory w trybie stacjonarnym o wysokiej wydajności
3) akumulator pełni rolę bufora energii w trybie termicznym, silnik cieplny nie musi się zatrzymywać, uruchamiać ponownie itp...
4) grupa, która pcha 15 kW, ładuje połowę pakietu 20 kWh w 40 minut, krótka „przerwa na siusiu”

Z CATHI uświadomiłem sobie nawet (bardzo skromnie) tę zasadę; Mój Elektryczny van ze zintegrowaną potrójną hybrydyzacją.



Tyle że mój generator zapewniał tylko 2500 W, a więc 6 razy mniej niż to konieczne, i że w przypadku pojazdu nadającego się do sprzedaży konieczny byłby kompletny projekt/przeprojektowanie.


Źródło: strona jaworowa CATHI

Pojazd podobny do tego, który proponuję, był przez krótki czas sprzedawany przez firmę Renault na początku XXI wieku, Kangoo Elect’Road
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Jazda samochodem elektrycznym na co dzień




przez Forhorse » 23/03/24, 08:47

W większości (ale nie wszystkich) oferowanych obecnie modelach jest to po prostu hybryda szeregowa, a nie hybryda równoległa.
Uważam, że Nissan epowers to hybrydy szeregowe.
Było też BMW i3-rex
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16318
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5297

Re: Jazda samochodem elektrycznym na co dzień




przez Remundo » 23/03/24, 09:09

BMW i3-rex w dodatku porzucony, choć to był dobry samochód (choć trochę drogi, BMW zobowiązuje)

e Moc od Nissana to gadżet, niestety z baterią 2 kWh, czyli 10 razy mniejszą niż to konieczne. To raczej mały system pozwalający zyskać kilka% na zużyciu paliwa.
0 x
Obraz

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138