Świat bez pieniędzy?

filozoficzne debaty i firm.
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Świat bez pieniędzy?




przez Exnihiloest » 15/03/21, 22:11

Obamot napisał:Byłem w "łóżko i śniadanie " na przedmieściach, może źle upadłem, ale nienawidziłem : Mrgreen:
Kiedyś było lepiej, w budynku, w którym schody przecinały piętra przez mieszkania bez zamkniętych drzwi wejściowych ... i przy moim łamanym wtedy angielskim ... pomyliłem się ”na górę"Z"na dół" : Chichot: Wpadłem na grupę dziewczyn (wielki śmiech), każda ładniejsza niż następna ... Zamieszanie po zakończeniu i prezentacjach, nie powiem, jak to się skończyło : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Ale gastronomia w Londynie ... Odwaga ... Uciekajmy ... : Chichot:

Gastronomia, prawie wszędzie, to katastrofa. To nie jest przyjęty pomysł (zresztą, gdy jesteś w towarzystwie, nie możesz sobie pozwolić na próbowanie lokalnych specjałów, nawet tych słodkich :( , z wyjątkiem samotnego zakończenia podróży).
Bardzo jednak przypadł mi do gustu mój plamiak na śniadanie, podawany z jakimś sosem z białego masła, ale lżejszy, do dziś go pamiętam, nigdy bym nie pomyślała, że ​​będzie tak dobrze smakował. Jednak ogólnie rzecz biorąc, nawet w większości krajów europejskich, Francuzi cierpią. Chodzi przede wszystkim o brak różnorodności, ciągle wraca to samo, często jest ciężko (Niemcy), a w supermarketach nie da się nawet znaleźć pudełka cassoulet, żeby tylko zregenerować zdrowie. : Lol: Może w Londynie? Nie rozumiem, dlaczego nie mogliśmy eksportować tak prostych, praktycznych i niezłych rzeczy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14980
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Świat bez pieniędzy?




przez GuyGadeboisTheBack » 15/03/21, 22:17

Exnihiloest napisał:
GuyGadeboisLeRetour napisał:Nie. Kolejny dramat zamiłowania do zysku.

Widzimy, że nigdy nie podróżowałeś do Wielkiej Brytanii. Wyposażenie i utrzymywanie pokoju gościnnego to życie i działalność zwykłych ludzi. W ten sposób mogłem odważyć się na plamiaka na śniadanie, B & B należał do żony szkockiego rybaka.
„Taste of Lucre” Roll: cholera, to głupie.

Cytat: „wszyscy ci biedni ludzie, którzy postawili na przyjęcie uchodźców klimatycznych w pokojach gościnnych”.
Tylko o nich mówiłem. Nie mam nic przeciwko „bed and breakfast”, wręcz przeciwnie, nawet dobrze się tam bawiłem, oczywiście, ale nie jako uchodźca klimatyczny. Cholera, to naprawdę głupie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Świat bez pieniędzy?




przez Obamot » 16/03/21, 03:01

Exnihiloest napisał:
Obamot napisał:...
Dla Exnihilo:
Nie jest masowa, ale nadal istnieje.


To nie ocean się podnosi, nie ma to nic wspólnego z klimatem, to plaża daje obóz. Specjaliści od wybrzeża twierdzą, że te plaże „stają się coraz cieńsze”. To są zjawiska lokalne. W innych miejscach jest odwrotnie, zamulanie wzrasta (plaże znane jako „akrecyjne”), jak zatoka Aiguillon w Vendée od co najmniej lat sześćdziesiątych, która prawdopodobnie zostanie całkowicie wypełniona. A więcej lub mniej odległa przyszłość, umożliwiająca dostęp do La Rochelle.
W Bretganii, według badania z 2018 r .: „37% piaszczystych brzegów morskich obszarów chronionych ulega erozji, podczas gdy 32% z nich ulega akrecji” (źródło: „linia brzegowa” w „Aktach środowiska w Bretanii”). Jest więc mniej więcej wyważone.
Prawdą jest również, że można do tego dodać urbanizację wybrzeża i zezwolenia na budowę w strefach zalewowych (co dotyczy wybrzeża narażonego na pływy).

Niemniej jednak „wzrost poziomu morza” występuje o 2 mm rocznie i ma stałą wartość od XIX wieku. Jest to jeden z elementów, który ma dowodzić, że przyczyna nie jest antropogeniczna, ale cykliczna (praca Milankovitcha)

Wikipedia napisała:
173D5114-C654-4477-83AD-2C94CCDC5740.png


Pomiary poziomu morza z 23 zapisów mierników pływów w środowiskach stabilnych geologicznie wskazują na wzrost o około 2 mm rocznie.


Szczerze mówiąc, jest to stabilna tendencja wzrostowa, która nie odzwierciedla tak naprawdę wpływu epoki przemysłowej jako efektu antropogenicznego, który byłby dominujący i spowodowałby zmiany klimatyczne w takim stopniu, jaki znamy (ale nie przeczę, że tam stanowi niewchłoniętą część antropogeniczną wynoszącą 0,33% (emisja Co2)
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Świat bez pieniędzy?




przez eclectron » 16/03/21, 08:35

ABC2019 napisał:
eclectron napisał:
ABC2019 napisał: chodziło o to, w jaki sposób RCA może zabijać dziesiątki milionów ludzi rocznie

tak a jak jesteśmy na dole to nic się nie dzieje, więc RCA to żaden problem ?!
Zawsze masz karykaturalny (dziecinny, żeby nie powiedzieć głupi) sposób stawiania problemów, bez żadnej globalnej perspektywy.
Więc 5 milionów zgonów rocznie, czy to byłoby do zaakceptowania?


nie, właśnie dlatego mówię wam, że pewne doświadczenia reform społecznych, które powiemy, „awanturnicze” zakończyły się klęskami głodu, powodującymi dziesiątki milionów zgonów - i tam, w przeciwieństwie do RCA, nie są to fantazje za 50 lat, to naprawdę wydarzyło się i jest to historycznie potwierdzone.

I dlatego mówię Ci, że warto jeszcze dwa razy się temu przyjrzeć, zanim zechcesz wszystko zrewolucjonizować.

Tak, ponieważ historycznie potwierdzono, że kiedy weźmiesz kawałek aluminium i upuścisz go, spadnie.
Tyle że z tego kawałka aluminium można zrobić samolot i leci.
Tylko po to, żeby zilustrować, że Twoje braki w rozumowaniu są bzdurą, ponieważ umiejętnie ignorujesz zmiany w początkowych warunkach problemu.
To nie dlatego, że wszystkie dotychczasowe ideologie doprowadziły do ​​mniej lub bardziej poważnych katastrof (w tym kapitalizmu), nowa organizacja społeczeństwa doprowadzi do katastrofy.
Jak w przykładzie aluminium, które jest cięższe od powietrza i może latać, jak nowa organizacja społeczeństwa mogłaby z czasem nie pozwolić na honorowy komfort życia i sprawiedliwość między ludźmi?
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Świat bez pieniędzy?




przez eclectron » 16/03/21, 08:45

Exnihiloest napisał:
eclectron napisał:...
Możesz przygotować swoje pokoje gościnne. Roll:
...

To właśnie powiedziano nam już 10 lat temu. A nie uchodźca klimatyczny! Kiedy myślę o tych wszystkich biednych ludziach, którzy postawili na zakwaterowanie uchodźców klimatycznych w pokojach gościnnych, za nic połknęli wszystkie swoje pieniądze i znaleźli się w słomie. Kolejny dramat humanitarny!

Poczekaj trochę dłużej

https://www.lesechos.fr/2017/06/dici-la ... ite-173924
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: Świat bez pieniędzy?




przez Sen-no-sen » 16/03/21, 13:50

To stanowisko (poszukiwania uchodźców) jest dość dziwne, patrzysz w przyszłość w poszukiwaniu czegoś, co w dużej mierze już dzisiaj istnieje…
Obawa polega na tym, że uchodźcy musieliby zostać „stemplowani” klimatycznie, aby mogli zasilać miernik ciśnienia emocjonalnego widzów.
Ostatnio edytowane przez Sen-no-sen 16 / 03 / 21, 13: 56, 1 edytowany raz.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14980
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: Świat bez pieniędzy?




przez GuyGadeboisTheBack » 16/03/21, 13:55

Sen-no-sen napisał:To stanowisko (poszukiwania uchodźców) jest dość dziwne, patrzysz w przyszłość w poszukiwaniu czegoś, co w dużej mierze już dzisiaj istnieje…
Obawa polega na tym, że uchodźcy musieliby zostać „stemplowani” klimatycznie, aby mogli zasilać wskaźniki napięcia emocjonalnego widzów.

Czy nie myślicie o biednym Thénardierze, który poniósł wydatki, aby przyjąć oznakowanych uchodźców, a którego zyski spadają mu pod nos? Cóż za brak namysłu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Świat bez pieniędzy?




przez Exnihiloest » 19/03/21, 21:42

eclectron napisał:
Exnihiloest napisał:To właśnie powiedziano nam już 10 lat temu. A nie uchodźca klimatyczny! Kiedy myślę o tych wszystkich biednych ludziach, którzy postawili na zakwaterowanie uchodźców klimatycznych w pokojach gościnnych, za nic połknęli wszystkie swoje pieniądze i znaleźli się w słomie. Kolejny dramat humanitarny!

Poczekaj trochę dłużej

Obiecuje, obiecuje, zawsze obiecuje...

...www.lesechos.fr/2017/06/dici-la-fin-du-siecle-les-vagues-de-chaleur-mortelles-toucheront-75-de-lhumanite-173924

Tak, to jest to. Uchodźcy klimatyczni i śmiertelne fale upałów są jak koniec świata: wyjaśniono, dlaczego ich nie było i przełożono, gdy minie obiecany termin.

Prorocy, szarlatani.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Świat bez pieniędzy?




przez Exnihiloest » 19/03/21, 21:45

eclectron napisał:...
To nie dlatego, że wszystkie dotychczasowe ideologie doprowadziły do ​​mniej lub bardziej poważnych katastrof (w tym kapitalizmu), nowa organizacja społeczeństwa doprowadzi do katastrofy.

Cóż, oczywiście. Z pewnością jest to nawet oznaka czegoś przeciwnego : Lol: : Lol: : Lol:

Nieustanne próby w końcu nam się udaje. A więc: im więcej zawodzi, tym większa szansa, że ​​zadziała.

Przysłowie Shadocktrona.
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Świat bez pieniędzy?




przez eclectron » 20/03/21, 09:06

Exnihiloest napisał:
Nieustanne próby w końcu nam się udaje. A więc: im więcej zawodzi, tym większa szansa, że ​​zadziała.


"Nie poniosłem porażki. Po prostu znalazłem 10 000 rozwiązań, które nie działają." Thomas Edison

Odrobina zdrowego rozsądku i ekstrapolacji, dwie cechy, od których ludzie zaprzeczający są zwolnieni, pozwoliłyby ci dostrzec porażkę twojego ukochanego kapitalizmu. : Mrgreen:
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162