2 procent przed końcem świata

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

2 procent przed końcem świata




przez Christophe » 10/12/19, 23:30

1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13699
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: 2 procent przed końcem świata




przez izentrop » 11/12/19, 01:52

Zatrzymałem się o 7 min, bo wyjechaliśmy konspiracyjnym torem. Chip blokujący drukarkę istniał i został stłumiony, ale nie jestem pewien, czy producenci nadal grają na tym rejestrze.
Starą drukarkę zrobiłem ostatnią, ponieważ uzupełniam wkłady. Czasami odmawiała i musiała wprowadzić kod resetowania i znowu go nie było. Ostatnio miała mechanicznie dość, skorzystałem z wyprzedaży, aby kupić wifi z dostarczonymi kartridżami, taniej niż cena kartridży.
Atrament się wyczerpał, uzupełniłem je i bez obaw (zważyłem je nowe). Nie ma już wskazania poziomu atramentu, ale nadal działa. Odpukać, to był pierwszy wkład. : Wink:

Kiedy pan Bidouille mówi o 1000 godzin dla żarówki, musiała to być żarówka. Obecne diody są notowane średnio 15000.
Następnie żywotność jest również funkcją ceny, a tym samym jakości materiałów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: 2 procent przed końcem świata




przez Grelinette » 11/12/19, 19:26

Ha ten wzrost oparty na KONSUMPCJI!...

A potem, jeśli konsumenci nie chcą sami konsumować… zmuszamy ich do konsumpcji bez ich wiedzy…

Free narzuca swoim klientom płatną opcję Youboox One. Od nich zależy, czy ją zlikwidują, jeśli zechcą. SFR, Bouygues i Orange nie zostały pominięte. Guerrica Ponceta
źródło: https://www.lepoint.fr/high-tech-intern ... 125_47.php

Nie wiemy już, jak sklasyfikować Free.
Czy nadal jest zdrowym wichrzycielem, który obniżył ceny pakietów telefonii stacjonarnej i komórkowej dla wszystkich w 2000 roku? A może stał się gigantem, który gardzi swoimi subskrybentami?
Od 6 grudnia pochylamy się trochę bardziej na sekundę. Cóż może być gorszego niż podwyższanie ceny abonamentu przy próbie ukrycia tego przed klientem? To właśnie robi Free, umożliwiając milionom abonentów telefonów stacjonarnych i komórkowych automatyczną subskrypcję opcji Youboox One, która zapewnia dostęp do 2 250 książek, komiksów i tytułów prasowych za 000 euro miesięcznie, co stanowi wzrost od 0,99 do 2% w zależności od na opakowaniach. Pozwala to operatorowi na zwiększenie średniego przychodu na abonenta (ARPU), najważniejszego wskaźnika ekonomicznego dla sektora.

Free jest szczery: „Do wszystkich zainteresowanych abonentów została wysłana wiadomość, są świadomi”, zapewnia nas rzecznik grupy. Tak, ale co za wiadomość! Czy w temacie jest mowa o podwyżce cen? NIE. Wiadomość e-mail nosi tytuł „Informacje dotyczące usługi Youboox One”: jeśli nigdy nie słyszałeś o tej usłudze, od razu myślisz o spamie. Czy po otwarciu wiadomości nagłówek jest wyraźniejszy? Żaden. „Wkrótce będziesz mógł cieszyć się dodatkowymi treściami w Youboox One! » zachwyca Free. Aby znaleźć najważniejsze informacje, trzeba poczekać do końca trzeciego akapitu: „Postanowiliśmy, abyście automatycznie korzystali z tej usługi (…) od 1 lutego 2020 r. za jedyne 0,99 euro miesięcznie. „Ostateczna afront dla swoich subskrybentów, Free umieszcza tę część tekstu pogrubioną czcionką, podczas gdy o wiele łatwiej byłoby umieścić ją jako tytuł, aby można ją było przeczytać.

Praktyka prawna: Jeśli Free automatycznie rejestruje wszystkich swoich klientów, przypomina, że ​​ta oferta jest „bez zobowiązań”. „Każdy może anulować opcję jednym kliknięciem” – mówi rzecznik. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć się ze strefą klienta za pomocą swoich identyfikatorów (ciąg cyfr i liter, które są trudne do zapamiętania) podanych w e-mailu subskrypcyjnym otrzymanym lata temu, a następnie kliknąć „Zarządzaj Youboox One” i na koniec „dezaktywuj”. Przenieśmy to na inny akt zakupu: wyobraźmy sobie siebie w sklepie, który dyskretnie dodaje artykuł do przenośnika taśmowego podczas kasowania. A gdybyśmy przypadkiem zdali sobie z tego sprawę, musielibyśmy pójść i odłożyć to z powrotem na półkę, inaczej musielibyśmy za to zapłacić. Sytuacja byłaby postrzegana jako skandaliczna, nie bez powodu.

Chociaż ta praktyka nie jest nielegalna, o ile klienci są ostrzegani, jest szczerze mówiąc niemoralna. Jest to nawet sprzeczne z obietnicami… Za darmo! Rzeczywiście, broszura taryfowa obowiązująca w momencie pisania tych wierszy (9 grudnia) określa, że ​​„po 31 stycznia 2020 r. opcja usługi Youboox One zostanie automatycznie usunięta z bezpłatnych ofert bez interwencji ze strony abonent". „Ta broszura zostanie zaktualizowana przed lutym”, obiecujemy w Free. Ale ci, którzy przeczytają go podczas zawierania umowy, i tak zostaną oszukani.

Wszyscy operatorzy są zaniepokojeni
Jeśli chodzi o Youboox, który ma pół miliona płacących użytkowników, założycielka Hélène Mérillon mówi, że jest „bardzo zadowolona” z podejścia operatora. „Free jest wolny od swojej polityki cenowej, podobnie jak wszyscy nasi partnerzy”, wyjaśnia Pointowi, oceniając metodę jako „dość przejrzystą”. W zależności od tego, ilu bezpłatnych subskrybentów zachowa tę opcję do lutego 2020 r., Youboox może z dnia na dzień zyskać miliony aktywnych użytkowników. – Damy radę – obiecuje lider.

Operator Xaviera Niela nie jest jedynym, który stosuje te praktyki. SFR używa go regularnie i na przykład zaczął 5 grudnia wprowadzać opcję „SFR Security” w niektórych pakietach za 3 euro miesięcznie, z obowiązkiem klienta, aby poszedł i odmówił podwyższenia ceny. obszarze, ale z sześciomiesięcznym okresem na to. W ostatnich latach Bouygues Telecom i Orange również bawiły się tymi małymi umowami. Czasami podwyżka jest wręcz obowiązkowa, bez możliwości rezygnacji z nowej usługi, na przykład gdy Bouygues zaczął pobierać opłaty za wynajem niektórych Bboxów za 3 euro miesięcznie.

Oczywiście najbardziej cierpią z powodu tych praktyk lojalni klienci, zwłaszcza ci, którzy nie monitorują swojego abonamentu lub konta bankowego każdego ranka, a przede wszystkim osoby starsze i wrażliwe.

Klient żyje w udręce
Wniosek z tego wszystkiego? Z jednej strony nie wolno ci być wiernym! Co roku trzeba pomyśleć o zmianie operatora, aby skorzystać z ofert połączeń (przy przenoszeniu numeru i anulowaniu przez nowego operatora jest to bardzo proste). Z drugiej strony, dopóki operatorzy traktują swoich klientów jak algorytm finansowy, nie należy im ufać, a każdy wpłacony im grosz powinien być sprawdzany.

Płacąc, klient musi zatem żyć w udręce, co miesiąc monitorować swoje rachunki w poszukiwaniu opcji płatności, która się w nich wślizgnęła. Musi sumiennie przeczytać każdy drobny druk każdej wiadomości, na wypadek gdyby ostrzegała go ona przed podwyżką stawki, która nigdy nie została przyznana, i sprawdzać co miesiąc, czy polecenie zapłaty odpowiada stawce, na którą się podpisał. Tak więc, w przypadku firmy lub klienta, zastanawiamy się, co służy drugiemu.
1 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: 2 procent przed końcem świata




przez Ahmed » 11/12/19, 21:59

IzentropPiszesz:
Zatrzymałem się o 7 min, bo wyjechaliśmy konspiracyjnym torem.

Po co widzieć spiski, w których istnieją tylko ograniczenia wspólne dla każdej branży?
W twoim ścisłym przedstawieniu świata rynek, który narzuca dużą lukę między wartością abstrakcyjną (jedynym realizowanym celem) a wartością użytkową (która jest tylko przybliżonym warunkiem pierwszego), jest wystarczający do wyjaśnienia tych zachowań.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 587
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: 2 procent przed końcem świata




przez Piotr » 11/12/19, 23:17

Grelinette napisał:Free narzuca swoim klientom płatną opcję Youboox One.[...]

Dziękuję za to przypomnienie, Grelinette!
Widziałem e-mail od free, ale nie będąc zainteresowanym, natychmiast go usunąłem. Daleki byłem od myślenia, że ​​ci skurwysyny mogą narzucić opcję domyślną : Evil:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13699
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1516
Kontakt :

Re: 2 procent przed końcem świata




przez izentrop » 11/12/19, 23:51

Ahmed napisał:IzentropPiszesz:
Zatrzymałem się o 7 min, bo wyjechaliśmy konspiracyjnym torem.
Po co widzieć spiski, w których istnieją tylko ograniczenia wspólne dla każdej branży?
W twoim ścisłym przedstawieniu świata rynek, który narzuca dużą lukę między wartością abstrakcyjną (jedynym realizowanym celem) a wartością użytkową (która jest tylko przybliżonym warunkiem pierwszego), jest wystarczający do wyjaśnienia tych zachowań.
Spleśniałe argumenty do potępienia czegoś to po prostu wieje wiatr, nie chcę słuchać więcej, to wszystko : Wink: ... Jak zwykle nie rozumiem, co piszesz. :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: 2 procent przed końcem świata




przez Christophe » 12/12/19, 10:27

To prawda, z tego co widziałem (= nie do końca), że dokumentowi wydaje mi się, że brakuje trochę… dojrzałości (patrz głębia refleksji) ze strony jego autorów… ale są młodzi i dlatego powiedz tak, czapki z głów mimo wszystko za to, że odważyłeś się i zrobiłeś to!

Być może powinni byli przyjść, aby przyjąć dobre społeczne pomysły na ten temat forum przed rozpoczęciem? : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: 2 procent przed końcem świata




przez Christophe » 12/12/19, 10:32

Grelinette napisał:Ha ten wzrost oparty na KONSUMPCJI!...

A potem, jeśli konsumenci nie chcą sami konsumować… zmuszamy ich do konsumpcji bez ich wiedzy…

Free narzuca swoim klientom płatną opcję Youboox One. Od nich zależy, czy ją zlikwidują, jeśli zechcą. SFR, Bouygues i Orange nie zostały pominięte. Guerrica Ponceta


Jestem z Free od prawie 2 lat: nigdy nie słyszałem o tej płatnej opcji, ale na mojej fakturze wygląda to tak (myślę, że to tylko kilka miesięcy):

Yoobox: + 9.9
Promocja Yoobobox: -9.9

Czy mam abonament, czy nie? Zresztą nigdy nie miałem kodów dostępu!
Ale czym jest Youboox One ??? Ah, internetowy serwis książek?

Ale jak to czytam to się śmieję:

Klient żyje w udręce


Cokolwiek, autor najwyraźniej nigdy nie doświadczył prawdziwej udręki!
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: 2 procent przed końcem świata




przez eclectron » 12/12/19, 10:48

izentrop napisał:
Ahmed napisał: ... Jak zwykle nie rozumiem, co piszesz. :?

Prostsze, w końcu mam nadzieję : Wink: , to dałoby:
Oto moja interpretacja filmu z kilkoma dodatkami.
Rzeczywiście istnieje zaplanowane i dobrowolnie zaprogramowane starzenie się („spisek”, jak mówisz)
Na przykład z tą żarówką elektryczną zapaloną od 1901 roku i kontynuacją porozumienia producentów w sprawie skrócenia żywotności żarówek, patrz dokument


Jeśli istnieją w dzisiejszych czasach, nie wierzcie, że porozumienie zawiera się na placu publicznym.
Inny przykład, pracując w branży medycznej, inżynier z firmy Philips znalazł sposób na wykonanie niezniszczalnej lampy rentgenowskiej. W rezultacie patent został pogrzebany, nie ma żadnego interesu finansowego, aby zabić tę kurę złotym jajkiem, która jest okresową wymianą tych niezwykle drogich rurek.

Poza tymi skrajnymi przypadkami, których, mam nadzieję, jest niewiele, innym powodem starzenia się jest po prostu konkurencja gospodarcza.
Na to zwraca uwagę Ahmed.

dla producenta musisz sprzedawać.
Aby sprzedać, musisz robić jak konkurencja, ale taniej.
Jest to z konieczności kosztem jakości i ostatecznie kosztem zrównoważonego rozwoju.
To zawsze kompromis, to jeszcze trochę musi wytrzymać, inaczej nikt już nie będzie chciał tej marki.

Spójrz na tych wszystkich Chińczyków z niższej półki, są tanie, ale nic nie warte.
a za taką cenę czasami dajemy się skusić... Roll:
Ostatnio edytowane przez eclectron 12 / 12 / 19, 11: 03, 1 edytowany raz.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: 2 procent przed końcem świata




przez eclectron » 12/12/19, 11:01

Christophe napisał:To prawda, z tego co widziałem (= nie do końca), że dokumentowi wydaje mi się, że brakuje trochę… dojrzałości (patrz głębia refleksji) ze strony jego autorów… ale są młodzi i dlatego powiedz tak, czapki z głów mimo wszystko za to, że odważyłeś się i zrobiłeś to!

Być może powinni byli przyjść, aby przyjąć dobre społeczne pomysły na ten temat forum przed rozpoczęciem? : Chichot:

Osobiście uznałem za interesujące, że młodzi ludzie stają się świadomi problemów i tzw bariera zmiany który jest podsumowany z tej sekwencji i kilku sekund, które następują:
Mówi o menedżerach, którzy „sprzedają zrównoważony rozwój”, wiedząc, że nie powinni tego robić.
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 281