Prywatność: Twoje dane osobowe w sieciach społecznościowych i gdzie indziej: porównanie Facebook, Google, Amazon, Instagram ...

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089

Odp .: Twoje dane osobowe w sieciach społecznościowych i nie tylko: porównanie Facebook, Google, Amazon, Instagram ...




przez Christophe » 05/04/21, 08:48

izentrop napisał:Nie jestem pewien, czy Fessebouc wie o nas tyle, że muszą mieć dużo błędnych danych. Czy ludzie wypełniają cokolwiek w swoim curiculum?


20 milionów numerów, które dzwonisz... to drobiazg dla izy obrońcy lobby...

0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13743
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1529
Kontakt :

Odp .: Twoje dane osobowe w sieciach społecznościowych i nie tylko: porównanie Facebook, Google, Amazon, Instagram ...




przez izentrop » 05/04/21, 09:03

Nigdy nie dawałem swojego, ale coraz częściej ktoś mnie o to prosi ze względów bezpieczeństwa. W przypadku Twittera jest to obowiązkowe.

W tej chwili codziennie odbieram telefony reklamowe. Numery na czarnej liście, ale zmieniające się codziennie, na telefony stacjonarne i komórkowe.
Zatrzymałbym się tam ponownie...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089

Odp .: Twoje dane osobowe w sieciach społecznościowych i nie tylko: porównanie Facebook, Google, Amazon, Instagram ...




przez Christophe » 05/04/21, 09:19

Więc oczywiście: sieci asocjacyjne mają tylko te informacje, które im dajemy… oczywiście…

Z wyjątkiem te informacje mogą być podawane przez inne osoby (ludzka lub sztuczna inteligencja), za pośrednictwem plików cookie lub historii przeglądania lub przez donosiciel danych w aplikacji… Oczywiście, natywne dane smartfonów lub dane aplikacji innych firm są również stale podsłuchiwane (jak myślisz, dlaczego FB jest domyślnie instalowany na każdym oficjalnym smartfonie sprzedawanym w Europie???)!

Kilka lat temu FB poprosił o zidentyfikowanie znajomych na niektórych zdjęciach przy połączeniu, aby mieć pewność, że znacie ich w prawdziwym życiu!!

To się nazywa naruszenie prywatności przez pełnomocnika!

Nie wiem, czy RS już odważy się zapytać o numer któregoś z twoich „przyjaciół”, ale jest to możliwe…w każdym razie ma to za pośrednictwem smartfona !! O tak...

ps: spójrz na górne poziome menu na https://www.econologie.com/ Zrobiłem małą optymalizację społeczną! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28748
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Odp .: Twoje dane osobowe w sieciach społecznościowych i nie tylko: porównanie Facebook, Google, Amazon, Instagram ...




przez Obamot » 05/04/21, 09:28

) otworzyli konto na Twitterze i FB w czasie, gdy nie potrzebowali numeru telefonu. Dla "weryfikacja tożsamości dla naszego bezpieczeństwa” (właściwie po to, żeby kontrolować, kim w ogóle byliśmy…! Bando kłamców…)

Następnie FB podstępnie wprowadził „krok weryfikacji” przez telefon komórkowy, czasowo blokując konto ”dla naszego bezpieczeństwa” pod pretekstem „wykrywanie nietypowej aktywności” dostęp do konta. Co jest nielegalnym pozyskiwaniem prywatnych informacji... Więc mam konto na FB, ale nadal zablokowane, i aktywne, ale niezweryfikowane konto na Twitterze, aż do dnia, kiedy... : Chichot: : Chichot:

Ale myślę, że przy krzyżowaniu się wymiany danych między operatorami/dostawcami (dokonywanej przez boty bez wiedzy wszystkich (w szczególności realizowanej przez organizacje takie jak NSA) pewne sfery wywiadu wiedzą wszystko o wszystkich, przez bardzo długi czas. Wszystko czego potrzebujesz jest sędzią, który ma dostęp do tych danych i przepisów ad hoc, które na to zezwalają (takich jak „przepisy antyterrorystyczne” lub nawet inne wolnościobójcze prawa, które mogą nadejść…)
Ostatnio edytowane przez Obamot 05 / 04 / 21, 09: 34, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089

Odp .: Twoje dane osobowe w sieciach społecznościowych i nie tylko: porównanie Facebook, Google, Amazon, Instagram ...




przez Christophe » 05/04/21, 09:30

Obamot napisał:Następnie FB podstępnie wprowadził „krok weryfikacji” przez telefon komórkowy, czasowo blokując konto ”dla naszego bezpieczeństwa” pod pretekstem „wykrywanie nietypowej aktywności” dostęp do konta. Co jest nielegalnym zdobywaniem prywatnych informacji... Więc mam konto na FB, ale nadal zablokowane : Chichot:


Tak, jak najbardziej, to kolejna metoda naruszania prywatności przez sieci asocjacyjne! : Evil: : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28748
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Odp .: Twoje dane osobowe w sieciach społecznościowych i nie tylko: porównanie Facebook, Google, Amazon, Instagram ...




przez Obamot » 05/04/21, 09:35

Edytowałem +1 akapit. Jest zdecydowanie gorzej niż myślisz. : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11089

Odp .: Twoje dane osobowe w sieciach społecznościowych i nie tylko: porównanie Facebook, Google, Amazon, Instagram ...




przez Christophe » 05/04/21, 09:42

Oczywiście, że jest gorzej!

Nie mam absolutnie żadnej pewności ani złudzeń co do ochrony prywatności przez kilka lat dzięki tym 2 osobistym doświadczeniom:

nauka-i-technologia/the-aloe-vera-experience-or-how-your-google-telefon-to-bugged-t16145.html

elektryczność-elektronika-informatyka/remarketing-retargeting-amazon-wymiana-twych-informacji-z-facebook-i-google-t15158.html

Z drugiej strony RODO i CNIL to oszustwa intelektualne. Naprawdę wkurzają małych administratorów sieci... i odchodzą powtarzające się gwałty popełniane przez GAFA trwają, a nawet się nasilają (widziałeś już np baner zgody na Amazon, Twitter lub Facebook ???? ja nigdy!!)

W rzeczywistości RODO to tylko kwestia zachowania pozorów iluzji ochrony prywatności, ale zło trwa… a nawet się pogłębia wszechmocy imperiów sieciowych!

Więc na wynos? Kto próbował? : Mrgreen:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28748
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Odp .: Twoje dane osobowe w sieciach społecznościowych i nie tylko: porównanie Facebook, Google, Amazon, Instagram ...




przez Obamot » 05/04/21, 10:06

Christophe napisał:to tylko kwestia zachowania pozorów na złudzeniu ochrony prywatności, ale zło trwa… a nawet się pogłębia za wszechmocą imperia internetowe!
Masz na myśli v-imperia? : Twisted:

Christophe napisał: Więc na wynos? Kto próbował? : Mrgreen:
O nie, więc podaję wszystkie błędne informacje, jakie można sobie wyobrazić, aby oszukać to nielegalne gromadzenie danych i naruszenie prywatności. Z nielicznymi wyjątkami wszystkie moje konta są pełne fałszywych informacji i błędnych danych z celowymi literówkami w nazwach ulic, moim nazwisku, moich danych biometrycznych, dacie urodzenia i innych... Gdyby wszyscy to robili, ich kolekcja byłaby bezużyteczna.

To zabawne, kiedy dostaję maile z moimi stronniczymi danymi, od razu wiem skąd pochodzą i kto sprzedał moje dane, bardzo mnie to bawi, zwłaszcza że to "pożyczone" skrzynki pocztowe : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152