Google Takeout: wykonaj kopię zapasową wszystkich danych Google i jest ciężki ...

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Google Takeout: wykonaj kopię zapasową wszystkich danych Google i jest ciężki ...




przez Christophe » 05/04/21, 10:00

Google umożliwia zapisanie wszystkich danych osobowych, jakie zebrał na Twój temat od chwili utworzenia konta Gmail...

Większość informacji jest gromadzona za pośrednictwem telefonów komórkowych z systemem Android, ponieważ obecnie obowiązkowe jest połączenie smartfona lub tabletu z kontem Google (co nie ma jeszcze miejsca na komputerze PC… ale jest coraz bardziej zalecane…).

Już tu jest i zajmie tylko kilka minut: https://takeout.google.com

Osobiście mam ponad 40 GB (robimy jakąś konkurencję?) i jeszcze nie przestudiowałem zawartości tych 40 GB... Używam tylko Google Photo, które, myślałem, zajmuje dużo danych (ale to ograniczone do 15 GB...) więc reszta??? 30 GB spakowany plik tekstowy? WTF!

Ile milionów TB to w sumie oznacza? Ile centrów danych potrzebuje Google, aby obsłużyć kopie zapasowe miliardów użytkowników Google? Jakie koszty energii i ochrony środowiska? :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

ps: moja przeglądarka służbowa na komputerze nie jest połączona z kontem Google (ale mam inną przeglądarkę na tym samym komputerze i kiedy to widzę elektryczność-elektronika-informatyka/remarketing-retargeting-amazon-wymiana-twych-informacji-z-facebook-i-google-t15158.html ...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Google Takeout: wykonaj kopię zapasową wszystkich danych Google, ale jest to ciężkie…




przez Obamot » 05/04/21, 10:16

Zapomniałem, że mam 1 stare konto Gmail, które nie zostało zweryfikowane przez telefon komórkowy. I nie zamierzam dawać im DUŻYCH:

– „cześć, to ja, wracam, tylko chcę”. Valider „sprawdź niewinnie” wszystkie informacje, które o mnie zebrałeś”

Obraz Obraz Obraz

...stare powiedzenie: "co nie modyfikuje: domyślnie wyraża zgodę!"
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Google Takeout: wykonaj kopię zapasową wszystkich danych Google, ale jest to ciężkie…




przez Christophe » 05/04/21, 10:29

No cóż, śmiało, pozwoli ci to porównać! Przenośne dane statyczne VS...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Re: Google Takeout: wykonaj kopię zapasową wszystkich danych Google, a są one (niektóre) ciężkie…




przez Christophe » 25/05/21, 17:43

Więc ile ważycie? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14824
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4302

Re: Google Takeout: wykonaj kopię zapasową wszystkich danych Google, a są one (niektóre) ciężkie…




przez GuyGadeboisTheBack » 25/05/21, 18:08

Google może działać i robić...
0 x
Avatar de l'utilisateur
thibr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 723
Rejestracja: 07/01/18, 09:19
x 269

Re: Google Takeout: wykonaj kopię zapasową wszystkich danych Google, a są one (niektóre) ciężkie…




przez thibr » 25/05/21, 18:55

dla mnie tylko 421 MB : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Google Takeout: wykonaj kopię zapasową wszystkich danych Google, a są one (niektóre) ciężkie…




przez Exnihiloest » 25/05/21, 19:36

Christophe napisał:Więc ile ważycie? : Chichot:


na 2 TB, włączając kilka dość specjalnych plików z ogromnymi danymi wektorowymi, wystarczą dwa, aby nasycić dysk µsoft.
Dziękuję za informację, będę mógł je zabezpieczyć w Google.
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Google Takeout: wykonaj kopię zapasową wszystkich danych Google, a są one (niektóre) ciężkie…




przez izentrop » 28/05/21, 14:09

Christophe napisał:Więc ile ważycie? : Chichot:
Cóż, dla mnie niewiele.
Usunąłem OneDrive z moich komputerów, ponieważ moja żona poczuła się przeciążona 5 gigabajtami, ponieważ wszystkie pliki osobiste były systematycznie przechowywane w chmurze.
Znowu mnie to interesuje, bo głupio straciłem wszystko bez zapisywania.

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że muszę pobrać aplikację Onedrive Microsoftu aby móc uzyskać dostęp do wszystkich swoich plików w katalogu OneDrive na komputerze.

Pomoc świadczona przez OneDrive głównie popycha Cię do zakupu wersji premium, dezorientując Cię, zamiast pomagać.

Planuję tam umieścić swoje osobiste pliki, bazę haseł, ale nie zdjęcia i filmy, które trafią jedynie na dysk zewnętrzny. : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Exnihiloest
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5365
Rejestracja: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: Google Takeout: wykonaj kopię zapasową wszystkich danych Google, a są one (niektóre) ciężkie…




przez Exnihiloest » 28/05/21, 20:56

izentrop napisał:...
Planuję umieścić tam moje osobiste pliki, bazę danych haseł...

Mam nadzieję, że przynajmniej jest poważnie zaszyfrowany.
Nawet ja, która cenię GAFA, nie odważyłabym się!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Google Takeout: wykonaj kopię zapasową wszystkich danych Google, a są one (niektóre) ciężkie…




przez izentrop » 28/05/21, 22:29

Exnihiloest napisał:
izentrop napisał:...Planuję tam umieścić moje osobiste pliki, bazę danych haseł...

Mam nadzieję, że przynajmniej jest poważnie zaszyfrowany.
Nawet ja, która cenię GAFA, nie odważyłabym się!
Nie możemy zrobić lepiej elektryczność-elektronika-komputery/zarządzaj-swoimi-hasłami-t16854-20.html#p448407
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163