Największy na świecie projekt plantacji oleju palmowego zagraża ostatnim lasom indonezyjskim

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Największy na świecie projekt plantacji oleju palmowego zagraża ostatnim lasom indonezyjskim




przez ABC2019 » 11/04/20, 14:51

GuyGadebois napisał:
ABC2019 napisał:ale pytanie, które zacytowałeś, pochodzi z innego tematu ...

A potem? Roll:

a wtedy rezygnacja z cywilizacji przemysłowej „w odniesieniu do tego rodzaju projektów” nie oznacza niczego, wyrzekasz się tego całkowicie lub nie. Ponadto nie zadajesz sobie pytania, do czego służy olej palmowy ...
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Największy na świecie projekt plantacji oleju palmowego zagraża ostatnim lasom indonezyjskim




przez GuyGadebois » 11/04/20, 15:13

ABC2019 napisał:a wtedy rezygnacja z cywilizacji przemysłowej „w odniesieniu do tego rodzaju projektów” nie oznacza niczego, wyrzekasz się tego całkowicie lub nie. Ponadto nie zadajesz sobie pytania, do czego służy olej palmowy ...

Wyjdź na świeże powietrze, potrzebujesz go ... Roll:
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Największy na świecie projekt plantacji oleju palmowego zagraża ostatnim lasom indonezyjskim




przez ENERC » 11/04/20, 17:45

Nie jestem pewien, czy olej palmowy ma zrównoważoną przyszłość.
Konsumenci nie chcą ich już w ciastach.
Sprzedaż oleju napędowego spada, na przykład we Francji:
Obraz
Total może liczyć na tankowanie samolotów rafinowanego oleju palmowego, jeśli pewnego dnia ruch rzeczywiście się wznowi :D

[W przypadku 8,16% energii elektrycznej w styczniu 2020 r. Nie jest to normalna prędkość przelotowa, która wynosi między 2 a 3% z wyłączeniem hybryd akumulatorowych].
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9838
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2675

Re: Największy na świecie projekt plantacji oleju palmowego zagraża ostatnim lasom indonezyjskim




przez sicetaitsimple » 11/04/20, 18:16

ENERC napisał:Nie jestem pewien, czy olej palmowy ma zrównoważoną przyszłość.
Konsumenci nie chcą ich już w ciastach.
Sprzedaż oleju napędowego spada, na przykład we Francji:


O ile nie dojdzie do bojkotu (który może się zdarzyć), rozwój biopaliw (w tym biogazu) we Francji to tylko historia podatków, a raczej zwolnień podatkowych.
0 x
ABC2019
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12927
Rejestracja: 29/12/19, 11:58
x 1008

Re: Największy na świecie projekt plantacji oleju palmowego zagraża ostatnim lasom indonezyjskim




przez ABC2019 » 11/04/20, 18:19

ENERC napisał:Nie jestem pewien, czy olej palmowy ma zrównoważoną przyszłość.
Konsumenci nie chcą ich już w ciastach.

jeśli go zignorujesz, jest to najczęściej stosowany tłuszcz jadalny w krajach południowych, a wydajność palm olejowych jest najwyższa na hektar. Oznacza to, że jeśli chcesz zastąpić go czymś innym, będziesz musiał jeszcze bardziej wylesić.
0 x
Udawać idiotę w oczach głupca to przyjemność dla smakoszy. (Georges KURTELINA)

Mééé zaprzecza, że ​​nui chodził na imprezy z 200 osobami i nawet nie był chory moiiiiiii (Guignol des bois)
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Największy na świecie projekt plantacji oleju palmowego zagraża ostatnim lasom indonezyjskim




przez ENERC » 11/04/20, 19:09

jeśli go zignorujesz, jest to najczęściej stosowany tłuszcz jadalny w krajach południowych, a wydajność palm olejowych jest najwyższa na hektar. Oznacza to, że jeśli chcesz zastąpić go czymś innym, będziesz musiał jeszcze bardziej wylesić.

Tak, mamy zniekształconą wizję we Francji:
Obraz

Niestety ta historia zakończy się pasożytem, ​​który zniszczy wszystko. Stracimy pierwotny las i palmy.
A jednak nie brakuje przykładów: oliwka, palma daktylowa. Jeśli czerwony zwijacz palmowy (lub inny) mutuje i atakuje te palmy, to będzie wielka katastrofa.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9838
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2675

Re: Największy na świecie projekt plantacji oleju palmowego zagraża ostatnim lasom indonezyjskim




przez sicetaitsimple » 11/04/20, 19:24

Miliony, a nie tysiące, dla legendy przedstawionego wykresu.
0 x
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Największy na świecie projekt plantacji oleju palmowego zagraża ostatnim lasom indonezyjskim




przez ENERC » 11/04/20, 21:15

sicetaitsimple napisał:Miliony, a nie tysiące, dla legendy przedstawionego wykresu.

Dobrze widziane!
Widziałem ten wykres na kilku stronach, a oni skopiowali wykres w niewłaściwej skali. Pochodzący ze Statistica błąd jest duży, ale tekst jest poprawny:
Według najnowszych danych Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych globalne roczne zużycie oleju palmowego przekroczyło próg 70 milionów ton metrycznych w sezonie 2018/19, ponad dwukrotnie więcej niż dwanaście lat Jak pokazuje nasza infografika, jego konsumpcja jako oleju jadalnego dominuje na całym świecie i nadal stanowi prawie 70% całkowitego zużycia.

https://fr.statista.com/infographie/195 ... par-usage/
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gegyx, Remundo, sicetaitsimple i goście 197