„Ratowanie” planety czy klimatu: co mówi nam moda?

filozoficzne debaty i firm.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Odp .: „Ratujmy” planetę czy klimat: co mówi nam moda?




przez Ahmed » 16/09/19, 22:11

Pozostaje pytanie: czy jest to rozsądny cel? Z tego punktu widzenia pozostają szkody w biosferze... i, jak słusznie zauważyłeś, jest to jedynie konfiguracja zarezerwowana dla krajów bogatych materialnie i w dodatku dość niejasna.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9884
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2698

Odp .: „Ratujmy” planetę czy klimat: co mówi nam moda?




przez sicetaitsimple » 16/09/19, 22:36

Ahmed napisał:Pozostaje pytanie: czy jest to rozsądny cel? Z tego punktu widzenia pozostają szkody w biosferze... i, jak słusznie zauważyłeś, jest to jedynie konfiguracja zarezerwowana dla krajów bogatych materialnie i w dodatku dość niejasna.


Wiesz, jestem trochę „chłopski” w swoim rozumowaniu... Nie wydaje mi się nienormalne, że to w „bogatych” krajach zadajemy sobie pytanie o zmniejszenie zużycia energii, a nie w krajach „biednych”, gdzie ogólnie rzecz biorąc, ludzie pragną nieco więcej „komfortu” w szerokim tego słowa znaczeniu.
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Odp .: „Ratujmy” planetę czy klimat: co mówi nam moda?




przez GuyGadebois » 17/09/19, 11:51

sicetaitsimple napisał:
Ahmed napisał:Pozostaje pytanie: czy jest to rozsądny cel? Z tego punktu widzenia pozostają szkody w biosferze... i, jak słusznie zauważyłeś, jest to jedynie konfiguracja zarezerwowana dla krajów bogatych materialnie i w dodatku dość niejasna.


Wiesz, jestem trochę „chłopski” w swoim rozumowaniu... Nie wydaje mi się nienormalne, że to w „bogatych” krajach zadajemy sobie pytanie o zmniejszenie zużycia energii, a nie w krajach „biednych”, gdzie ogólnie rzecz biorąc, ludzie pragną nieco więcej „komfortu” w szerokim tego słowa znaczeniu.

Zwłaszcza, że ​​ich ślad ekologiczny...
Obraz
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 109