Jak daleko posuniesz, aby uratować naszą planetę?

filozoficzne debaty i firm.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Jak daleko posuniesz, aby uratować naszą planetę?




przez lejustemilieu » 02/03/08, 08:34

Jak daleko posuniesz, aby uratować naszą planetę?
Często zadaję sobie pytanie ...
Osobiście powiem, że zdrowie jest najważniejsze ...
Nie chcę umrzeć z powodu bólu zęba ...
Ale żeby mieć dobry lek, potrzebujesz elektroniki, plastiku, chemii ... itd ...
Więc tu utknąłem, nie mam odpowiedzi ...
Myślę, że to podstawowe pytanie,
Musisz zapytać, zanim spróbujesz wygrać kwh tu lub tam.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/03/08, 09:05

Dobre pytanie, dziękuję za pytanie, jak powiedziałeś drugi (hum hum) :)

No cóż, nie ma z tobą nic osobistego, ale już bardzo denerwuje mnie wyrażenie „ocalić planetę”: poza zderzeniem z eksterminującym NEO (aw tym przypadku niewiele możemy), Ziemia „przeżyje”, to są jej „ najemców „się martwić.

Poza tym przetrwała już masowe wymieranie 5 ...

Nie boję się ludzi, jeśli chodzi o efekt cieplarniany: nie zniknie nawet w przypadku ucieczki„my” niewątpliwie będzie o wiele mniej, a warunki (sur?) życia będą znacznie trudniejsze, ale obecna technologia umożliwi „ocalenie” ludzkości.

Aby powrócić do twojego pytania, myślę, że nie powinniśmy wejść w każdy ekstremizm, Ogólnie dla środowiska, lepiej, że 100% osób zmniejszy o 10% swoje wydatki (energia, woda, odpady ...) niż 0.1% zmniejszy o 100% ...

Jak powiedziałem wczoraj: nie powinniśmy zaczynać podstaw 2, jeśli chcemy zacząć robić ekonologię:
a) zastąpić PKB, wzrost i inflację wskaźnikami nie wprowadzającymi w błąd
b) zmienić (patrz odwrotnie) naszą (zachodnią) skalę wartości społecznej (wolę na przykład małą do bębna basowego)
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 02/03/08, 09:15

Z twoją odpowiedzią odpowiedziałeś na moje drugie pytanie.
Jak daleko powinniśmy się posunąć, aby utrzymać „realną” równowagę na planecie?
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 02/03/08, 09:22

W rzeczywistości, kiedy mówię o ratowaniu planety, mówię o unikaniu masowych wymierzeń.
A jeśli zrozumiem twoje słowa, nastąpi masowe wymieranie, jeśli w naszym obecnym świecie konsumpcji nic się nie zmieni ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/03/08, 09:36

Nie wiem (nikt nie wie), czy obecne ocieplenie doprowadzi do „masowego” wymierania. W każdym razie wytępi setki gatunków (tak jest już w przypadku niektórych) ...

Hej tak: wszyscy jesteśmy ludobójcami, ale jeszcze nie wiemy ...

Jak daleko się posunąć (a raczej jak daleko) jest również trudnym pytaniem ...Dałem 2 propozycje w moim poprzednim poście.

W każdym razie na naszą skalę konsumencką nie ma wiele do zrobienia, z wyjątkiem małych inwestycji: przykład wolą inwestować w układ słoneczny i wziąć samochód nieco mniej wydajny i mniejszy ...

Zwłaszcza, że ​​wiele krajów na świecie nie dba o ocieplenie ... jeśli w tym przypadku nie jest za późno, aby zmienić nic ... : Evil:
0 x

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 242