Nareszcie ogród! Gdzie zacząć?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: W końcu ogród! Gdzie zacząć?




przez być chafoin » 21/09/19, 02:19

Diabolorent napisał:Więc, bez ogródek, tysiąc dziękuję!
Tak, tego nigdy dość...

Więc powiedzcie Madame Ours, bez urazy, czy przypadkiem nie byliby trochę "lekcy" twoi korepetytorzy?
0 x
MadameOurs
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 11/09/18, 10:29
x 8

Re: W końcu ogród! Gdzie zacząć?




przez MadameOurs » 21/09/19, 06:31

być chafoin napisał:
Diabolorent napisał:Więc, bez ogródek, tysiąc dziękuję!
Tak, tego nigdy dość...

Więc powiedzcie Madame Ours, bez urazy, czy przypadkiem nie byliby trochę "lekcy" twoi korepetytorzy?


: Mrgreen:

Zupełnie nie rozumiem o czym chcesz rozmawiać : Mrgreen:

Nie miałem czasu, nie miałem kołków, nie mogłem ich wbić w ziemię... A ponieważ i tak do początku sierpnia moich małych trzciny było aż nadto, nie wyobrażałem sobie, że wszystko się zawali, kiedy wrócił!

Następnym razem zrobię to lepiej (i prawdopodobnie też bardziej wyrównany)!
0 x
Dzisiaj jest deser.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: W końcu ogród! Gdzie zacząć?




przez Moindreffor » 21/09/19, 08:59

MadameOurs napisał:Następnym razem zrobię to lepiej (i prawdopodobnie też bardziej wyrównany)!

Zatrzymaj się, ustaw się, ustaw się, a potem czego jeszcze nie chcesz metr, aby utrzymać je z dala od odległości regulaminowej, kwadrat, aby ustawić go pod kątem 90 ° do ściany, kompas, aby zakreślić kręgi wokół każdej stopy
naprawdę istnieją!!! : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: W końcu ogród! Gdzie zacząć?




przez phil53 » 21/09/19, 10:41

Więc, bez ogródek, tysiąc podziękowań
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202

Re: W końcu ogród! Gdzie zacząć?




przez phil53 » 21/09/19, 10:51

Więc bez wahania dziękuję Didierowi
Ja też szanowałem naturę tak bardzo, jak to możliwe, teraz mam wyjaśnienia.
Ponieważ jestem dość minimalistyczny, uprawiam ogród z grabiami, małą łopatą, nożem, sekatorem i kilkoma palikami, nie wspominając o moim wózku holowanym na rowerze do odzyskiwania biomasy, jest świetnie.
Podoba mi się też bałagan, ta technika ułatwia mieszanie plantacji. Czasami idę trochę za mocno do tego stopnia, że ​​jest za ciasno.
Lubię też sadzić w alejce, która staje się klombem, a następnie tworzy się kolejne przejście, w którym właśnie zebrałem plony.
Ta radosna mieszanka działa na mnie kojąco.
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: W końcu ogród! Gdzie zacząć?




przez być chafoin » 23/09/19, 16:20

MadameOurs napisał:Nie miałem czasu, nie miałem kołków, nie mogłem ich wbić w ziemię... A ponieważ i tak do początku sierpnia moich małych trzciny było aż nadto, nie wyobrażałem sobie, że wszystko się zawali, kiedy wrócił!
Tak, przebijanie pomidora wydaje mi się najbardziej nużącą rzeczą w tej kulturze, ale z czasem i różnymi próbami stwierdzam, że jest to kluczowe (przynajmniej w moim kontekście). Pomidor wygląda jak winorośl, która lubi być podnoszona i podnoszona. Trzeba przewidywać i planować, dość wcześnie w sezonie (kiedy ziemia jest jeszcze bardzo wilgotna), silnym i wznoszącym się dość wysoko (niektóre odmiany mogą z łatwością przekroczyć 2 m), ponieważ pomidor rozwija się przypadkowo przez kilka miesięcy. Bambus nie jest zły (wybierz odpowiednią średnicę, nie za cienki, bo może się złamać pod ciężarem owocu, nie za duży, żeby łatwiej było na nim wisieć, więc powiedziałbym, że między 2cm a 3cm). Jeśli nie możesz ich wbić w ziemię, ponieważ położyłeś je za późno i ziemia wyschła, widzę 2 rozwiązania. Możesz podlewać ziemię, abyś mógł wbić swoje stawki. Albo zawsze masz (sprytną) możliwość zawiązania trzech kołków u góry, co tworzy trójnóg (lub tipi), który będzie stabilnie stał na ziemi bez konieczności robienia dziury. Hiszpanie często używają tej techniki i myślę o zaadoptowaniu jej na swój własny sposób. 3 paliki zamiast jednego na metr pomidora, wydaje się to przesadą, ale jeśli prowadzisz swoje pomidory na 3 nitkach... Musisz też pomyśleć o zabraniu czegoś do mocowania na palikach. Teraz kupuję sizal (w rolkach, w marketach budowlanych).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: W końcu ogród! Gdzie zacząć?




przez Did67 » 25/09/19, 19:58

Dzięki chłopaki !!!

Obawiam się własnego (rosnącego) rozgłosu.

Ale doceniam tę formę „niebigotycznego” uznania. „Sieję idee tak, jak inni ogrodnicy sieją nasiona”. I czasami, choć nie zawsze, trafiają na podatny grunt. To jedyny powód mojego „aktywizmu”, który jest moją formą aktywizmu.

Więc dziękuję.
0 x
MadameOurs
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 11/09/18, 10:29
x 8

Re: W końcu ogród! Gdzie zacząć?




przez MadameOurs » 04/04/20, 15:07

Jeśli tak, zrobię bardziej wyrównane (trochę), ponieważ kiedy trzeba cieniować, jest jeszcze łatwiej, gdy wszystkie pomidory są razem.

Dla korepetytorów mam łatwy dostęp do stroików, wezmę najsilniejsze. Do trójnogu ustawionego widzę w całości, ale nie ma ryzyka, że ​​odleci z wiatrem?

Zauważywszy również, że moje pomidory, które najlepiej oparły się palącemu słońcu (jestem niedaleko Montpellier), to te, które pozostały najbardziej upakowane w krzaku blisko ziemi, zastanawiałem się, czy nie byłoby lepiej, gdybym nie stawiał zbyt wysoko , np. 1m20, tylko tyle, żeby gałęzie nie łamały się z owocami, ale nie za dużo, żeby zachować przewagę krzewu?

W tym roku bardzo się wahałem czy zaopatrzyć się w siano, myślałem o zamontowaniu czegoś do przyczepy (za drogo, zrezygnowałem), próbowałem znaleźć dostawę (za 150 kg nikt się nie zgodził), a że to nie na konia , nie zawsze i wszędzie jestem dobrze przyjmowany. Poza tym, że o fenokulturze czytam od ponad roku, dla mnie to oczywiste, że siano jest na grządkę warzywną : Chichot:

Krótko mówiąc, w zamknięciu zostało mi niewiele opcji: przykryć kupą konia przyjaciela, karmionego trawą. Nie jest daleko i jest w drodze na wyścigi tygodnia.
Przykryj trochę kilkoma słomkami trzciny, a szkoda, zobaczymy po porodzie
Dostarcz mi siano Crau AOC po złotej cenie za luksusowy ogród warzywny.
Ponieważ jestem na skarpie i przeniosłem swój ogród warzywny na ten sezon, a ogród warzywny jest jedynym miejscem, w którym robię cokolwiek innego (poza dziećmi, pracami domowymi, posiłkami, sprzątaniem, praniem, przechowywaniem itp.) podczas porodu prawdopodobnie wybiorę opcję deluxe.

W zeszłorocznym ogródku warzywnym wszędzie pełno dżdżownic, wydają się bardzo szczęśliwe 8)
0 x
Dzisiaj jest deser.
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: W końcu ogród! Gdzie zacząć?




przez Moindreffor » 04/04/20, 15:52

końskie łajno to bardzo słabo strawione siano, więc doskonale nadaje się do ogrodu warzywnego, jedynym problemem jest to, że nie działa na chwasty, wręcz przeciwnie, więc jeśli nie masz fobii na punkcie przypadkowości, zacznij

wtedy nie zawsze trzeba mówić, że ma się założyć warzywnik, a inaczej można zamówić na 2 lata jednorazowo, to może podniesie budżet ale raczej niż luksusowe siano.. .
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: W końcu ogród! Gdzie zacząć?




przez Did67 » 04/04/20, 16:22

MadameOurs napisał:
Krótko mówiąc, w zamknięciu zostało mi niewiele opcji: przykryć kupą konia przyjaciela, karmionego trawą. Nie jest daleko i jest w drodze na wyścigi tygodnia.
Przykryj trochę kilkoma słomkami trzciny, a szkoda, zobaczymy po porodzie
Dostarcz mi siano Crau AOC po złotej cenie za luksusowy ogród warzywny.



Ona nie trawi????

Dobrym rozwiązaniem jest świeży obornik. Deszcz ciągnie odchody i zostawia na powierzchni słomę... Trochę uboższą od czystego siana...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 114