The Potager du Sloth: książka

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 18/06/18, 08:22

Na początku jest „błąd”: osoba nie znajduje tego, czego szukała, czyli „prostego przewodnika” z przepisami…

W jakiś sposób uspokaja mnie to, że krytykuje książkę! Bo naprawdę nie chcę dawać prostych, gotowych przepisów... I uważam to za godne pochwały, że nadal przyznaje mi 3 gwiazdki, gdy w żaden sposób nie spełniam jej oczekiwań!

Z drugiej strony trochę mnie dziwi, że ta osoba widziała tylko „oczywistość” i „zdrowy rozsądek”… Miałem wrażenie, że byłem trochę bardziej „niepokojący”! Ale czy ona to faktycznie przeczytała? Czy spadło jak deszcz na kaczkę, która nie chce zmoknąć? Powinna była odłożyć ją po wstępie, gdzie wymieniam kilka sytuacji, w których lepiej odłożyć książkę: nie chcemy się zmieniać, bo czujemy się niepewnie, chcemy mieć czysty ogród, żeby sprawiać przyjemność innym , chcemy tam pracować, żeby uratować siłownię, jesteśmy przekonani, że poza nawozami i pestycydami „nowoczesnego rolnictwa” nie ma ratunku… Itd. Osoba ta nie może powiedzieć, że nie została ostrzeżona!

W każdym razie zainteresowanie tą formą „refleksji” w mojej okolicy szybko rośnie: w sobotę przybyło około czterdziestu gości, a nie była to „grupa zorganizowana”!
2 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Moindreffor » 18/06/18, 13:48

Did67 napisał:Komentarz dnia, na Amazon:

Zrzut ekranu 06-18-18 o 01.22:XNUMX Recenzja Amazon.PNG


Ostatecznie jest to całkiem sprawiedliwe: jeśli chcesz po prostu przepisu na porządek w ogrodzie, a przede wszystkim nie kwestionujesz niczego, nie myślisz, to nie jest to właściwa książka. A to musi być strasznie nudne!

[„Zdrowy rozsądek” został omówiony gdzie indziej; gdyby tylko to zobaczył...????????]

Cóż, powiedziałbym, że to bardzo ciekawy komentarz, niewiele z niego zrozumiałem i jeśli ty (Didier) znalazłeś w nim sens, to dzieje się tak dlatego, że twój umysł jest w tej kwestii bystrzejszy niż mój. Nie chcę torturować mojego umysłu, wierzę ci na słowo : Mrgreen:
tak, tych, którzy wątpią, jest mnóstwo, widzę to u moich teściów, są trochę zaskoczeni, że udaje mi się mieć rzeczy, które rosną (i takie, które rosną lepiej niż w domu), że robię fasolę w doniczkach, i nie ma ziół, no cóż, skoro dopiero zaczynam, a moja ziemia musi jeszcze długą drogę wrócić, to jeszcze nie jest genialna do wszystkiego, a ponieważ ja też popełniam błędy, to jeszcze nie są pod wrażeniem, tylko sceptyczni, ale może nie mają odwagi powiedzieć mi, że zwariowałem : Mrgreen:
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 19/06/18, 18:54

Salon Marjolaine / Paryż

Skontaktowano się ze mną za pośrednictwem mojego wydawcy i a priori będę tam 3 listopada (również po to, aby spotkać się z ludźmi z paryskiego „mikrokosmosu”).

„Kontaktuję się z Państwem, ponieważ chciałbym zaprosić pana Didiera Helmstettera na konferencję podczas najbliższej wystawy Marjolaine (74 500 gości) w Parc Floral w Paryżu na temat „Fenokultura, ogród warzywny dla leniwych”.

Termin konferencji: sobota 3 listopada 2018 r., godzina wystąpienia jest jeszcze do ustalenia. Książka poświęcona konferencji będzie dostępna w sprzedaży w pobliżu sali konferencyjnej, po wystąpieniach będą odbywać się sesje podpisywania.
.../...."
1 x
olivier75
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 764
Rejestracja: 20/11/16, 18:23
Lokalizacja: świt, szampan.
x 155

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez olivier75 » 19/06/18, 19:24

Więc i ja tam będę! Mam nadzieję, że będę miał zaszczyt pozwolić ci skosztować moich leniwych zbiorów! (Oczywiście w kontekście paryskiego mikrokosmosu...)
Olivier.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 22/06/18, 21:28

Recenzja dnia Amazona

Zrzut ekranu 06-22-18 o 09.22:XNUMX Skomentuj Amazon.PNG
Zrzut ekranu 06-22-18 o 09.22:64.24 Komentarz Amazon.PNG (3184 KiB) Wyświetlono XNUMX razy



Zawsze mnie zadziwiają ludzie, którzy kupują książkę i dziwią się, że to nie jest to, czego szukali.

Cóż, nie, to nie jest „podręcznik ogrodniczy”. W przeciwnym razie umieściłbym „Poradnik ogrodniczy dla tych, którzy uważają, że grunt jest za niski!”. Przecież to nie jest skomplikowane!

Zdaję sobie jednak sprawę, że „jak” w podtytule „Dlaczego i jak produkuję warzywa…” jest niejednoznaczne. W mojej głowie było to „na podstawie jakich mechanizmów…”. Ale przywołuje też na myśl „z jakimi przepisami”!
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Moindreffor » 22/06/18, 21:52

Did67 napisał:Recenzja dnia Amazona

Zrzut ekranu 06-22-18 o 09.22:XNUMX Skomentuj Amazon.PNG


Zawsze mnie zadziwiają ludzie, którzy kupują książkę i dziwią się, że to nie jest to, czego szukali.

Cóż, nie, to nie jest „podręcznik ogrodniczy”. W przeciwnym razie umieściłbym „Poradnik ogrodniczy dla tych, którzy uważają, że grunt jest za niski!”. Przecież to nie jest skomplikowane!

Zdaję sobie jednak sprawę, że „jak” w podtytule „Dlaczego i jak produkuję warzywa…” jest niejednoznaczne. W mojej głowie było to „na podstawie jakich mechanizmów…”. Ale przywołuje też na myśl „z jakimi przepisami”!

nie martw się, właśnie kupiłem grilla, jeśli czytasz instrukcję, musisz tylko włożyć węgiel drzewny, jeśli czytasz komentarze na Amazon, czytasz, że niektórzy goście narzekają, ponieważ przy układaniu kłód trzeba zwolnić podnośnik żaru w nim (maksymalnie 1.3 kg), że farba stopiła się przy spalaniu drewna, w skrócie chłopaki mówią, że nie działa tak, jak ją używali, potem jest to trochę normalne, zrobili wszystko, co było zabronione, ale nikt nie napisał, użyłem tego grilla jak idiota i go zepsułem, nie, czytasz urządzenie, które nie wytrzymuje ciepła, wznieca żar, który ulatnia się od pierwszego użycia
więc nie przejmuj się zbytnio tego typu komentarzami.
1 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez guibnd » 24/06/18, 08:26

Did67 napisał:Zawsze mnie zadziwiają ludzie, którzy kupują książkę i dziwią się, że to nie jest to, czego szukali.

Cóż, nie, to nie jest „podręcznik ogrodniczy”. W przeciwnym razie umieściłbym „Poradnik ogrodniczy dla tych, którzy uważają, że grunt jest za niski!”. Przecież to nie jest skomplikowane!

Zdaję sobie jednak sprawę, że „jak” w podtytule „Dlaczego i jak produkuję warzywa…” jest niejednoznaczne. W mojej głowie było to „na podstawie jakich mechanizmów…”. Ale przywołuje też na myśl „z jakimi przepisami”!

Jak produkujecie warzywa? cóż, powierzając pracę najlepszym pracownikom we Francji w swojej kategorii: ziemski makrokosmos, czyli organizmy glebowe : Mrgreen:
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
guibnd
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 270
Rejestracja: 24/07/17, 14:58
Lokalizacja: Normandia - eure
x 68

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez guibnd » 24/06/18, 08:29

Moindreffor napisał:nie martw się, właśnie kupiłem grilla, jeśli czytasz instrukcję, musisz tylko włożyć węgiel drzewny, jeśli czytasz komentarze na Amazon, czytasz, że niektórzy goście narzekają, ponieważ przy układaniu kłód trzeba zwolnić podnośnik żaru w nim (maksymalnie 1.3 kg), że farba stopiła się przy spalaniu drewna, w skrócie chłopaki mówią, że nie działa tak, jak ją używali, potem jest to trochę normalne, zrobili wszystko, co było zabronione, ale nikt nie napisał, użyłem tego grilla jak idiota i go zepsułem, nie, czytasz urządzenie, które nie wytrzymuje ciepła, wznieca żar, który ulatnia się od pierwszego użycia
więc nie przejmuj się zbytnio tego typu komentarzami.

Zgadzam się z tobą, czasami zdarzają się naprawdę złe nagaby Roll:
0 x
Twędrując z gliny i płodnej pszenicy, pełen wody w zimie, zimno na wiosnę, rozgniatany i pęknięty latem,
ale to było przed Didite ...
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Adrien (były nico239) » 25/06/18, 02:33

Did67 napisał:Recenzja dnia Amazona

Zrzut ekranu 06-22-18 o 09.22:XNUMX Skomentuj Amazon.PNG


Zawsze mnie zadziwiają ludzie, którzy kupują książkę i dziwią się, że to nie jest to, czego szukali.

Cóż, nie, to nie jest „podręcznik ogrodniczy”. W przeciwnym razie umieściłbym „Poradnik ogrodniczy dla tych, którzy uważają, że grunt jest za niski!”. Przecież to nie jest skomplikowane!

Zdaję sobie jednak sprawę, że „jak” w podtytule „Dlaczego i jak produkuję warzywa…” jest niejednoznaczne. W mojej głowie było to „na podstawie jakich mechanizmów…”. Ale przywołuje też na myśl „z jakimi przepisami”!


Zawsze trudno jest ocenić oczekiwania na podstawie tak krótkich komentarzy....

Niemniej jednak jest ona merytorycznie pozytywna

Uczenie się wielu rzeczy nie jest takie złe. : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Le Potager du Sloth: książka




przez Did67 » 11/07/18, 08:39

Rozmawiamy o tym!

Patrz strona 44 magazynu „Bonnes Terres” (rozpowszechnianego w Grand-Est): https://fr.calameo.com/read/0050515791121239264a6
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102