Przechowywanie energii elektrycznej w zaopatrzeniu w wodę

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez phil59 » 08/11/21, 14:40

1 Tylko „cumulus”?

Przy napięciu mniejszym niż 50 V prądu stałego nie ma realnego ryzyka, że ​​włosy staną dęba, a poza tym myślę, że potrzebuje więcej wody...

Mój zbiornik buforowy do pieca na drewno o pojemności 500 litrów nie pozwala mi spędzić nocy bez zewnętrznego źródła ciepła, gdy piec „nie pali”! : Lol:
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez Obamot » 08/11/21, 14:56

cortejuan napisał:w okresach silnych mrozów itp.)
.
W przypadku termicznych kolektorów słonecznych obieg nośnika ciepła odbywa się wyłącznie „kiedy warto”, więc nie ma ryzyka zamarznięcia (jeśli jest to woda).

Ogrzewać energią elektryczną, nie bardzo w to wierzę, wydajność jest słaba. Chyba, że ​​nie będziesz patrzeć na koszty...

Na zmęczenie spowodowane wiekiem mogę jedynie zachęcić, aby wytrwał jak najdłużej. To ćwiczenia fizyczne, które utrzymują Cię w dobrej kondycji i nie powinieneś być zbyt zmęczony. Jeśli tak jest, czy dobrze byłoby znaleźć przyczyny tego zmęczenia?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez phil59 » 08/11/21, 22:16

Moje panele znalazłem w OCCAZ za 35 €, za 190 W, 5-6 lat.

Cierpliwość, musisz być.

Mój zbiornik buforowy 500L, miałem go za 100€.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez cortejuan » 20/11/21, 23:30

Dzięki za odpowiedzi,

To jeszcze łatwiejsze niż myślałem...

Cordialement
0 x
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez cortejuan » 02/12/21, 18:41

Dobry wieczór,

Zamierzam przejść w kierunku 5 paneli o mocy 400 W przy 24 woltach, a zatem połączonych szeregowo, zapewniających napięcie 120 woltów. Szukałem rezystora zanurzeniowego typu cumulus na 120 woltów, ale bez powodzenia. Dlatego myślę o zastosowaniu mocniejszego oporu przy napięciu 240 woltów, ale przy napięciu 120 woltów.

Na przykład rezystor zanurzeniowy o mocy 4000 W przy 240 V daje 1000 W przy 120 V (w idealnych warunkach działania panelu). Czy to prawda? Nie ma problemu z panelami?

Właściwie to nie chcę gotować wody, chcę, żeby moje pojemniki miały temperaturę około 15 stopni.
Cordialement
0 x
OlivierD
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 11/04/06, 14:52
Lokalizacja: 78 Północna
x 11

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez OlivierD » 03/12/21, 07:36

Halo

W przypadku napięcia stałego 120 V należy zachować szczególną ostrożność, jest to śmiertelne, brak przejścia przez zero, który umożliwiałby puszczenie w przypadku kontaktu. Identyfikuj dobrze swoich synów dla innych...

ponadto system odcięcia musi być zaprojektowany na prąd stały...

Jeśli nie jesteś w odosobnionym miejscu (czytałem post, ale nie pamiętam), dlaczego nie użyć mikroinwerterów i nie poprowadzić trasy za pomocą routera typu tigous? zaletą jest to, że wykorzystujesz to, co wyprodukujesz, gdy nie ogrzewasz, szczególnie latem.

Oliwkowy
0 x
700W PV w autoconso z routerem tignous ...
Permakultury nie da się improwizować w 15 dni, posłuchajmy Arthura Kellera i nie zapomnij zagłosować na program, który najlepiej broni naszych interesów!
OlivierD
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 11/04/06, 14:52
Lokalizacja: 78 Północna
x 11

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez OlivierD » 03/12/21, 07:38

Obamot napisał:
cortejuan napisał:w okresach silnych mrozów itp.)
.
AW przypadku kolektorów słonecznych obieg nośnika ciepła odbywa się wyłącznie „kiedy warto”, więc nie ma ryzyka zamarznięcia (jeśli jest to woda).

Ogrzewać energią elektryczną, nie bardzo w to wierzę, wydajność jest słaba. Chyba, że ​​nie będziesz patrzeć na koszty...

Na zmęczenie spowodowane wiekiem mogę jedynie zachęcić, aby wytrwał jak najdłużej. To ćwiczenia fizyczne, które utrzymują Cię w dobrej kondycji i nie powinieneś być zbyt zmęczony. Jeśli tak jest, czy dobrze byłoby znaleźć przyczyny tego zmęczenia?


Dzieje się tak TYLKO w przypadku opróżnienia czujników typu spustowego, w przeciwnym razie stojąca woda bardzo łatwo zamarznie i rozerwie miedziane kapilary.

oliwkowy
1 x
700W PV w autoconso z routerem tignous ...
Permakultury nie da się improwizować w 15 dni, posłuchajmy Arthura Kellera i nie zapomnij zagłosować na program, który najlepiej broni naszych interesów!
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez Obamot » 03/12/21, 11:59

olivierd napisał:
Obamot napisał:
cortejuan napisał:w okresach silnych mrozów itp.)
.
AW przypadku kolektorów słonecznych obieg nośnika ciepła odbywa się wyłącznie „kiedy warto”, więc nie ma ryzyka zamarznięcia (jeśli jest to woda).

Ogrzewać energią elektryczną, nie bardzo w to wierzę, wydajność jest słaba. Chyba, że ​​nie będziesz patrzeć na koszty...

Na zmęczenie spowodowane wiekiem mogę jedynie zachęcić, aby wytrwał jak najdłużej. To ćwiczenia fizyczne, które utrzymują Cię w dobrej kondycji i nie powinieneś być zbyt zmęczony. Jeśli tak jest, czy dobrze byłoby znaleźć przyczyny tego zmęczenia?


Dzieje się tak TYLKO w przypadku opróżnienia czujników typu spustowego, w przeciwnym razie stojąca woda bardzo łatwo zamarznie i rozerwie miedziane kapilary.

oliwkowy
Absolutnie!
Dziękuję za przypomnienie OLIVIERA!
Gdzieś na fofo znajduje się ośrodek odzyskiwania „w środkowej części góry”… (ale nie był to szklarnia)
Musiałbym ją znaleźć, ma ponad dziesięć lat. W końcu zbuntuję się, jeśli instalacja cortejuana będzie przebiegać zgodnie z jego życzeniem... Dlaczego nie: jest to pozbawione ryzyka, rozumiem to!

Poza tym istniał genialny system odzyskiwania ciepła rozproszonego z silnika atmosferycznego podczas transportu auto-mniejsze zużycie energii/magazynowanie-termiczne-silnika-samochodu-dla-ecs-t14391.html?hilit=boiler#p295892 (to teoretyczne, trochę szalone, ale podoba mi się ten pomysł : Idea: )
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez phil59 » 03/12/21, 16:16

Jeśli masz miejsce, panele za 30 €, 190 Wp i około 35 V, myślę.

8 paneli, 280 V (szczytowe) i około 1500 Wp. 240 € paneli, które można nachylić w kierunku 60-70°, aby uzyskać maksymalną produkcję w zimie....

Ale można mieć kilka dni praktycznie bez niczego...

Któregoś dnia na moim 760 Wp wyprodukowałem zaledwie 100 Wh… 8 listopada wyprodukowałem 2 kWh….

Latem prawie na pewno się nagrzejesz, choć 13 lipca ledwo wyprodukowałem 300 Wh….
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez cortejuan » 18/12/21, 20:22

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Jeśli chodzi o panele termiczne, to zrezygnowałem, bo zarządzanie urządzeniami wodnymi jako nośnikiem ciepła jest zawsze bardzo powiązane z temperaturą, za gorąco, wrze i pierdzi (doświadczenie na żywo), za zimno, zamarza, nie mówiąc już o uszczelkach, pompy...
Pozostaję więc przy panelach fotowoltaicznych, ponieważ moja szklarnia pozostaje szklarnią zimną, w której najniższa temperatura zimą wynosi około 8 stopni. W tej temperaturze moje egzotyczne owoce wytrzymują. Jeśli więc poza sezonem mam średnio 500 W, to powinno zadziałać.

W tej chwili, przy odrobinie słońca, moje 2000 litrów wody zyskuje około jednego stopnia w wyniku efektu cieplarnianego. Mój system opisany w innym poście (przechowywanie za pomocą bufora termicznego) ma tę zaletę, że jest to tak naprawdę efekt bufora: w środku zimy, jeśli w nocy jest 8-9 stopni, w ciągu dnia może wzrosnąć do 30 stopni. Z wyjątkiem kaktusów jest zabójczy dla innych roślin. Dzięki buforowi termicznemu wysyłam do szklarni powietrze o temperaturze 10 stopni lub niższej (pochodzące z mojego bufora). Ogrzewa wodę magazynującą, chłodząc szklarnię.

W tym temacie zawsze dziwię się, że w siedlisku nie rozwija się to magazynowanie energii elektrycznej poprzez akumulację termiczną w wodzie. Kiedy widzę akumulatory akumulatorów w niektórych instalacjach autonomicznych, mówię sobie, że nie chciałbym być na miejscu właścicieli za 10 lat, a nawet wcześniej, gdy akumulatory będą padać jedna po drugiej... Flota nie zanieczyszcza, nie jest drogi, a w podziemnym rezerwacie o wymiarach 4x4 m2 na wysokości 1,5 m dostępne jest 24 m3. Możemy już zmagazynować wiązkę energii, która co prawda jest dostępna jedynie w postaci ciepła (być może przekształcalnego w energię elektryczną poprzez mieszanie).

Dodam, że z łatwością mogę dołożyć dodatkowe panele jeśli moja instalacja będzie zbyt lekka.

Cordialement
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122