Przechowywanie energii elektrycznej w zaopatrzeniu w wodę

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6

Przechowywanie energii elektrycznej w zaopatrzeniu w wodę




przez cortejuan » 20/11/17, 13:36

Witam,

Otwieram ten wątek, żeby nie zaśmiecać wątku "ogrzewanie szklarni buforem termicznym".

W rzeczywistości, jeśli wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami, moje urządzenie wymaga wielu umiejętności, środków ostrożności i smaru łokciowego: w chłodne dni trzeba zasilać kocioł co 2 lub 3 dni, stąd przenoszenie i przechowywanie metrów sześciennych drewna itp.

Pomagając wiekowi, szukam mniej restrykcyjnego rozwiązania i pomyślałem o energii słonecznej.

Przede wszystkim myślałem o kolektorach słonecznych, ale znalazłem te same problemy, co w przypadku mojego kotła: ryzyko wycieków wody, izolacja termiczna rur, potencjalne ryzyko zamarznięcia rur i czujnika (jak w przypadku mojego kotła), dodanie termostatów na przegrzanie, na okresy silnego mrozu itp.)

Więc zrezygnowałem z skłaniania się ku fotowoltaice, prąd jest prosty, elektrony nie zamarzają w przewodach...
Problemy, które mnie powstrzymują, są dwojakie: lokalizacja (jestem na obszarze chronionym, ale mam akceptowalne rozwiązanie), a zwłaszcza przechowywanie. Ponieważ mam swoje rezerwy wody (2000 litrów na zewnątrz + 900 litrów pod szklarnią), myślę o zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych, które będą podłączone do baterii słonecznej o rozsądnej pojemności (do oceny) do zasilania pomp. Po naładowaniu akumulatora system zrzutu obciążenia wysyła energię elektryczną do grzałek zanurzeniowych zainstalowanych w zbiornikach zewnętrznych i wewnętrznych.

W ten sposób, bez żadnych wiążących manipulacji, będę mógł podnieść temperaturę moich pojemników, aby uniknąć konieczności rozpalania ognia co trzy dni.

Aby zorientować się, jaka jest wymagana moc, pamiętaj, że aby podnieść temperaturę o jeden stopień, potrzebuję 2,3 kWh na moje 2000 litrów wody.

Jak myślicie, gdzie jest błąd?

Z góry dziękuję za pouczające odpowiedzi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez Gaston » 20/11/17, 16:13

cortejuan napisał:Jak myślicie, gdzie jest błąd?
Cóż, moim zdaniem słabym punktem jest moc.

Zimą trudno uzyskać więcej niż jedną lub dwie kWh dziennie na kW zainstalowanych paneli. : przez cały styczeń produkujemy od 20 do 40 kWh na zainstalowany kWh.
Jak mówisz (w innym wątku), że Twoja szklarnia zużywa od 12 do 15 kWh na dobę, powinieneś zainstalować kilkanaście kW paneli fotowoltaicznych ::

A jeśli nie chcesz trzymać ogrzewania drewnem jako rezerwy, musisz jeszcze przewymiarować liczbę czujników, aby wchłonąć serię kilku bardzo pochmurnych dni…
0 x
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez cortejuan » 20/11/17, 21:43

Tak tak tak... tego się obawiałem, nie miałem wartości, które cytujesz.

Cóż, może to być rozwiązanie pośrednie, używając mojego bojlera tylko w bardzo zimne dni. Jedyna wada, dodaję warstwę złożoności, nawet jeśli jest łatwiejszy w zarządzaniu niż piec. Ale w tej konfiguracji koszt nie jest (jeszcze) wart świeczki.

Obecnie dzięki dobrej izolacji „zużywam” 1 stopień ciepła na każde 3 stopnie spadku temperatury zewnętrznej. Na przykład, gdy w nocy jest około zera, temperatura w pojemnikach spada z 20 stopni do 17 stopni (na przykład). Więc to jest energia 7 kWh, o ile się nie mylę.

Więc nawet po izolacji nadal zużywam 7 kWh na niezbyt zimną noc.

Pozostaje rozwiązanie: całkowicie zaizolować szklarnię w zimie ekstrudowanymi płytami polistyrenowymi i zrekompensować brak światła, oświetlając rośliny niebieskimi/czerwonymi diodami LED (co robię już wczesną wiosną). Są to dwa aktywne pasma długości fal dla roślin. Tam myślę, że rozwiązanie fotowoltaiczne byłoby grywalne.

Cordialement
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9774
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2638

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez sicetaitsimple » 20/11/17, 22:48

cortejuan napisał:
Jak myślicie, gdzie jest błąd?



chyba nie odpowiem na twoje pytanie...

Ale powiedziawszy to, myślę, że fotowoltaiczna energia słoneczna, przy spadających kosztach, szybko zastąpi słoneczną energię cieplną, nawet do podgrzewania wody, jeśli jeszcze tego nie zrobiła. O wiele łatwiej pod względem zarządzania technicznego i optymalizacji użytkowania.

Czy szklarnia jest fizycznie odizolowana (w tym sensie, że nie można pociągnąć kabla między nimi) od domu?
0 x
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez cortejuan » 21/11/17, 11:43

Witam,

Też tak myślę i nawet jeśli jak mówi Gaston będzie potrzebnych dużo paneli to ciągle o tym myślę, może nie od razu, ale za kilka lat przerzucę się na fotowoltaikę.


Moja szklarnia znajduje się około trzydziestu metrów od mojego domu, ale jest podłączona do sieci elektrycznej.


Cordialement
0 x
temte056
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/11/17, 16:37

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez temte056 » 03/12/17, 11:30

Witam,
2,3 kWh na moje 2000 litrów wody na 1°? naprawić pomysły, zimą we Francji 1 Wp energii słonecznej wytwarza 0.5 Wh. za 2.3 KWh (i na stopień) potrzeba gigantycznej instalacji paneli fotowoltaicznych o mocy 4.6 KWp. może to nie być właściwe rozwiązanie.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez Ahmed » 03/12/17, 14:12

Cena M2 panelu fotowoltaicznego nie powinna być ostatecznym kryterium wyboru: to rozwiązanie, nawet przy możliwie (?) skromnych kosztach*, pozostaje marnotrawstwem pod względem wydobycia i produkcji (m.in. kryterium społeczne).

* Cena niekoniecznie odzwierciedla rzeczywisty koszt, ponieważ istnieją negatywne efekty zewnętrzne, które nie stanowią obciążenia dla przedsiębiorstw prywatnych (lub nie, jeśli o to chodzi) i które w związku z tym nie są uwzględniane przy obliczaniu pobieranej ceny.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez cortejuan » 07/11/21, 20:09

Witam,

Czas mija, a ceny paneli spadają...

Więc prawdopodobnie zacznę swój projekt. Potrzebowałbym około 1.5 kW maksymalnej mocy, aby moje urządzenie było interesujące.

Moje pytanie dotyczy odzyskiwania energii. Chcę zamienić prąd stały na zmienny (do transportu i zasilania nurków 400 lub 800 W). Wszystko to jest łatwe, ale systemy komercyjne mają zabezpieczenia, aby utrzymać moc wyjściową 240 woltów. Kiedy energia dostarczana przez panele staje się niewystarczająca, system przełącza się na inne źródło prądu lub po prostu się wyłącza (co robią moje małe regulatory, gdy napięcie w moich bateriach spada poniżej 11v).

W moim przypadku, ponieważ dostarczam rezystory grzewcze, nie przejmuję się napięciem, które może się wahać i szczerze mówiąc.

Jak zrobić ? Inwertery są drogie i nie wyobrażam sobie majstrowania przy nich, aby działały z płynnym wyjściem.

Każdy pomysł?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2212
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez phil59 » 07/11/21, 20:15

Aby tylko grzać, z panelami „photomachin”, nie ma potrzeby stosowania regulatora itp.

Są tacy, którzy przewijają opór elektryczny cumulusa za pomocą „żelaznego drutu”, to jest zrobione.

Aby zobaczyć, jak możesz to zrobić, ale masz tylko cenę panelu razy X.

Cumulus HS musi być w stanie znaleźć...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Przechowywanie energii elektrycznej w rezerwie wodnej




przez izentrop » 07/11/21, 22:12

W innym przypadku trzeba go tak ułożyć, aby produkował przy napięciu 240 V np. 10 paneli 24 V 200 W szeregowo i bez konieczności zmiany rezystancji cumulusa.

Dla tych, którzy dostarczają 33.57 V, potrzeba 7 szeregowo, aby wyprowadzić maksymalnie 235 V w PACA https://allo.solar/panneau-solaires-320 ... dmegc.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 185