Jak umieścić siano?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Jak ułożyć siano?




przez Did67 » 15/01/17, 16:08

Najpierw uzgodnijmy warunki:

- mówimy o siewie bezpośrednim (który ja nazywam „siewem” lub „siewem”), gdy nasiona są sadzone w miejscu, w którym roślina będzie się rozwijać

- mówimy o sadzonkach, gdy siewamy w jednym miejscu, a rośliny te sadzi się w innym miejscu, gdy osiągną wystarczającą wielkość i rozwój; z dwiema możliwościami: a) rośliny „z gołym korzeniem” - rośliny można następnie przygotować w „terrinie”, swego rodzaju „pojemniku” z ziemią z wnętrza lub z ogrodu warzywnego; b) rośliny w "doniczkach" lub "doniczkach", z dwoma innymi możliwościami, plastikowe doniczki, które zbiera się po złożeniu rośliny lub doniczki w "zagubionym" zagęszczonym torfie, który krzyżują się korzenie - jedna następnie sadzi się z garnek, dui rozkłada się (wyciągamy, „ubieramy” i przesadzamy w innym miejscu - zobacz mój ostatni film).

Większość warzyw może zrobić jedno i drugie! Z wyjątkiem na przykład marchwi, które nie obsługują transplantacji. Być może brakuje mi jeszcze kilku warzyw korzeniowych.

Sadzenie umożliwia przygotowanie roślin w kontrolowanych warunkach: szklarnia, mini-szklarnia, oszklona rama, weranda, patrz przed okno w domu ... Więc przewiduj! Aby zaoszczędzić czas, nawet jeśli przeszczep powoduje niewielki szok, który powoduje, że tracisz trochę ...

Siew bezpośredni minimalizuje nakład pracy: „minimum” do wykonania.

Często możemy „połączyć” te dwa elementy: zasiać rząd sałatek, które rosną, generalnie zbyt obficie; możemy zatem „rozgraniczać”, aby przesadzić dalej, lub zasiać kapustę, pory, cebulę ... Ale czasami korzenie są zbyt delikatne i nie działa lub nie działa dobrze: fasola ...

"Potager du Laesseux" nie kwestionuje klasycznych ani konwencjonalnych praktyk ... Z następującymi dostosowaniami:

- gleba pozostaje zimniejsza i bardziej wilgotna wiosną; w przypadku „pierwszych” warzyw przygotowanie sadzonek i sadzenie pozwala nie tracić zbyt wiele czasu; pozwala też na rośliny silniejsze, mniej wrażliwe na ślimaki, obecne w tym czasie częściej, gdy ich drapieżniki (na przykład chrząszcze) są jeszcze zimne!

- wtedy, ponieważ lenistwo jest regułą, będziemy mieli tendencję do stosowania trybu „siewu bezpośredniego”; będzie działać równie dobrze i mamy mniej do zrobienia ...
0 x
Stephreyts
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/01/17, 17:09

Re: Jak ułożyć siano?




przez Stephreyts » 15/01/17, 17:33

cześć, jestem naprawdę nowy w rolnictwie ekologicznym, ale chciałbym spróbować po obejrzeniu filmów w leniwym ogrodzie warzywnym Didiera Helmstettera. Myślę, że znam odpowiedź, ale jeśli teraz włożę siano, czy będzie za późno, czy nie na sadzenie w tym roku?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Jak ułożyć siano?




przez Did67 » 16/01/17, 08:22

Stanie się leniwym ogrodnikiem czasem wymaga trochę wysiłku: odpowiedź brzmi: ta, którą zadałem na początku tego wątku ... Odpowiedziałem.
0 x
Patrick94
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 04/11/16, 09:40
x 1

Re: Jak ułożyć siano?




przez Patrick94 » 16/01/17, 10:29

Dziękuję bardzo za tę odpowiedź,
Z tego, co mi mówisz, widzę więcej korzyści, aby zacząć w doniczkach (z wyjątkiem oczywiście marchwi), najpierw dobrze skonsolidować rośliny, a także uniknąć bruzd.
Więc pod koniec marca zacznę… jeśli pogoda się rozgrzeje…
Jeszcze raz dziękuję za radę, wyjaśnienia i cierpliwość. Wszystkie te cechy zachęcają nowicjuszy i pozwalają zmniejszyć trudności w odtajnieniu tematu .. chociaż nigdy nie pokonamy złożoności zjawisk naturalnych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Jak ułożyć siano?




przez Did67 » 16/01/17, 11:23

Zacznij myśleć o tym na początku marca - doceń to w zależności od pogody.

I uczymy się każdego dnia (oprócz wczesnego starzenia się). Ja pierwszy! (Mam na myśli, że się uczę - mam nadzieję, że nie starzeję się zbyt wcześnie i zbyt wcześnie; już to naturalnie, że zaczyna się szybko od pewnego wieku!)

Więc tak, musisz iść. Tak, ryzykujemy porażkę! Jak każde dziecko, które próbuje chodzić pewnego dnia po obserwacji swoich rodziców, swoich braci ... Gdybyśmy mu zapobiegli, z powodu prawdopodobieństwa, że ​​złamie mu twarz, nie byłoby nas wielu na dwóch nogach ! Tak, spróbuj ryzykować porażkę. Pod warunkiem, że będziesz obserwować, myśleć i robić lepiej! To znaczy: ucz się! Zostańmy małym dzieckiem !!!
2 x
Patrick94
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 04/11/16, 09:40
x 1

Re: Jak ułożyć siano?




przez Patrick94 » 17/01/17, 10:22

Całkowicie się z tobą zgadzam, nauka stała się tak sformalizowana, że ​​zapominamy o pierwszym i zasadniczo empirycznym impulsie dzieciństwa.
1 x
Patrick94
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 04/11/16, 09:40
x 1

Re: Jak ułożyć siano?




przez Patrick94 » 17/01/17, 18:03

Didier,
Zirytuję cię trochę bardziej ...
Jeśli chodzi o przygotowanie roślin w doniczkach, zdaję sobie sprawę, że istnieje kilka rozmiarów .. i też jestem zgubiony .. jaki rozmiar powinienem użyć i dla jakich nasion .. ??
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Jak ułożyć siano?




przez Did67 » 18/01/17, 09:29

Używam średnicy 60 mm lub 80 mm, do okrągłych doniczek, lub też kwadratowych doniczek do odzyskiwania (zakupione rośliny), ponownie o boku 60 lub o boku 80.

W przypadku roślin, które będą wystarczająco rozwinięte w instalacji (na przykład pomidory, bakłażany), raczej 80. W przypadku innych (kapusta, sałatki, pietruszka ...) wystarczy 60.

Coraz więcej, jak i podczas zakupów, pójdę na talerze takie jak na przykład: http://www.magellan-bio.fr/produit_plaq ... oCOBbw_wcB

(Poszukam trwałych płyt, tak mocnych)



Ale to nie jest decydujące. Natura wybaczy ci błędy!
0 x
Patrick94
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 04/11/16, 09:40
x 1

Re: Jak ułożyć siano?




przez Patrick94 » 18/01/17, 15:58

Ok to jasne

Idź jeszcze raz, nie będziesz mnie chciał Mam nadzieję, że sadziłem rośliny w domu, a jedna z nich ma muszki, jak się ich pozbyć, masz pomysł?
0 x
Patrick94
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 04/11/16, 09:40
x 1

Re: Jak ułożyć siano?




przez Patrick94 » 19/01/17, 16:08

Witam Didier
Co sądzisz o tego rodzaju talerzu?

http://www.graines-baumaux.fr/172132-pl ... GwodZ2UKNA
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 226