Jak założyć „Lazy Potager” prostsze niż permakultura: kroki i porady

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9839
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2677

Re: Jak założyć „Lazy Potager” prostsze niż permakultura: kroki i wskazówki




przez sicetaitsimple » 07/02/20, 18:17

Moindreffor napisał:
Julienmos napisał:głupie pytanie, czy ten juglon pozostaje w ziemi, czy z czasem „znika” (rozkładając się)?

spójrz pod orzecha, jeśli jest trawa, czy nie, a otrzymasz odpowiedź, nie musisz szukać daleko, natura często ma odpowiedź ...


Nadal powinieneś przeczytać trochę, co poprzedza lub następuje, zanim podasz „ostateczną” odpowiedź obok tablicy. „Nowa” informacja jest taka, że ​​niektóre rośliny są podatne, a inne nie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Re: Jak założyć „Lazy Potager” prostsze niż permakultura: kroki i wskazówki




przez Julienmos » 07/02/20, 22:02

OK niektóre rośliny nie rosną, albo słabo, bo obecność juglonu, ale pod drzewem orzecha włoskiego zawsze jest trochę, no dobra, z drugiej strony jeśli osuszę ogród warzywny liśćmi orzecha włoskiego (za mało juglonu w tym o ile dobrze przeczytałem) tylko raz, po rozkładzie tych liści, juglon ten niewątpliwie zniknie, jeśli zostanie wypłukany (czy można go prać?), ale czy jest to trucizna, której absolutnie nie da się "rozłożyć", „przekształcony…” w ziemi, tak że nie jest już trucizną?
tak, to jest bardzo niejasne, co mówię : Lol:
0 x
VetusLignum
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1690
Rejestracja: 27/11/18, 23:38
x 760

Re: Jak założyć „Lazy Potager” prostsze niż permakultura: kroki i wskazówki




przez VetusLignum » 07/02/20, 22:39

Julienmos napisał:OK niektóre rośliny nie rosną, albo słabo, bo obecność juglonu, ale pod drzewem orzecha włoskiego zawsze jest trochę, no dobra, z drugiej strony jeśli osuszę ogród warzywny liśćmi orzecha włoskiego (za mało juglonu w tym o ile dobrze przeczytałem) tylko raz, po rozkładzie tych liści, juglon ten niewątpliwie zniknie, jeśli zostanie wypłukany (czy można go prać?), ale czy jest to trucizna, której absolutnie nie da się "rozłożyć", „przekształcony…” w ziemi, tak że nie jest już trucizną?
tak, to jest bardzo niejasne, co mówię : Lol:


Tak, w liściach jest juglon. Juglon liści rozkłada się w ciągu 1 miesiąca. Z drugiej strony, w przypadku zrębków zajmuje więcej czasu.
https://www.extension.iastate.edu/news/ ... 070701.htm
0 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: Jak założyć „Lazy Potager” prostsze niż permakultura: kroki i wskazówki




przez Moindreffor » 07/02/20, 22:48

sicetaitsimple napisał:
Moindreffor napisał:
Julienmos napisał:głupie pytanie, czy ten juglon pozostaje w ziemi, czy z czasem „znika” (rozkładając się)?

spójrz pod orzecha, jeśli jest trawa, czy nie, a otrzymasz odpowiedź, nie musisz szukać daleko, natura często ma odpowiedź ...


Nadal powinieneś przeczytać trochę, co poprzedza lub następuje, zanim podasz „ostateczną” odpowiedź obok tablicy. „Nowa” informacja jest taka, że ​​niektóre rośliny są podatne, a inne nie.


ok, cóż, cokolwiek chcesz, aktualności, ok
Mówię tylko, że pod drzewem orzechowym rośnie trawa, że ​​pod drzewem orzechowym jest dużo cienia, ponieważ jest to drzewo o niskich gałęziach, więc powiedzmy, że może nie być najlepsze miejsce do sadzenia ogrodu warzywnego, ale po tym, jak wszyscy dokonali wyboru, więc może to zbyt ostateczna odpowiedź, ale uważam, że to zdrowy rozsądek

Więc jeśli nie masz tylko tego miejsca do prowadzenia ogrodu warzywnego, przeniesienie ogrodu warzywnego rozwiązałoby problem znacznie łatwiej
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Re: Jak założyć „Lazy Potager” prostsze niż permakultura: kroki i wskazówki




przez Julienmos » 07/02/20, 22:56

innym pytaniem byłoby wiedzieć, czy tę truciznę można znaleźć w warzywach, a następnie na talerzu i zaszkodzić zdrowiu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Julienmos
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1265
Rejestracja: 02/07/16, 22:18
Lokalizacja: Królowa woda
x 260

Re: Jak założyć „Lazy Potager” prostsze niż permakultura: kroki i wskazówki




przez Julienmos » 07/02/20, 22:58

VetusLignum napisał:Juglon liści rozkłada się w ciągu 1 miesiąca.
https://www.extension.iastate.edu/news/ ... 070701.htm


zaskakujące, ponieważ liście orzecha włoskiego nadal rozkładają się dłużej niż miesiąc?
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Jak założyć „Lazy Potager” prostsze niż permakultura: kroki i wskazówki




przez plasmanu » 08/02/20, 16:00

W domu mojego sąsiada na północy. Pod jego drzewem orzechowym rośnie silnik Bernarda, stos drewna i odrzucenie żywopłotu.
Dziki zepsuły płot i przeszły pod okno mojego salonu i przed okno werandy. Widoczny również z tarasu i ogrodu.
Ogród i dziki są bardzo przyjazne. Będziemy musieli znaleźć rozwiązanie
załączniki
IMG_20200208_154331.jpg
IMG_20200208_095459.jpg
IMG_20200208_095529.jpg
IMG_20200208_095646.jpg
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Jak założyć „Lazy Potager” prostsze niż permakultura: kroki i wskazówki




przez Did67 » 09/02/20, 11:20

Julienmos napisał:
zaskakujące, ponieważ liście orzecha włoskiego nadal rozkładają się dłużej niż miesiąc?


Są dwie rzeczy: czas potrzebny na „uwolnienie” juglonu i czas potrzebny na rozkład ... Wiedząc, że wiele rozpuszczalnych „cząsteczek” (myślę, że tak jest w przypadku juglone) rozpływa się jak aromat herbaty, ziołowej herbaty lub kawy ...

Bardzo wyraźnie „poczułem” typowy zapach „liści orzecha włoskiego”, kiedy kładziesz świeże liście (po opadnięciu można wyczuć stos z 1 metra!), A kilka razy później prawie nie czuć nic więcej (musisz włożyć nos w garść liści)! Nie wiem, czy to juglon tak pachnie, ale wywnioskowałem, że liście orzecha włoskiego są „wymywane”, zanim jeszcze się rozłożą ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Jak założyć „Lazy Potager” prostsze niż permakultura: kroki i wskazówki




przez Did67 » 09/02/20, 11:26

plasmanu napisał:W domu mojego sąsiada na północy. Pod jego drzewem orzechowym rośnie silnik Bernarda, stos drewna i odrzucenie żywopłotu.


I zapomniałeś czerwonej plastikowej skrzyni! Cóż za niezwykły ogrodnik, twój sąsiad!

Zawsze dziki, jak w domu. Uwielbiają pławić się w takich jeżynach, gdzie nie przeszkadza im się zbytnio. Przyjść i podrapać się po plastrze warzyw, z pewną niezręcznością.

Nie próbowałem wszystkich „rzeczy”, takich jak ludzkie włosy, kulki na mole, mocz ...

Przeszedłem od razu do ostatniego i radykalnego etapu: "specjalne elektryczne ogrodzenie dzika". 100% sprawny; ani jednego wtargnięcia od jego instalacji (w rzeczywistości ostatniego lata, po 6 miesiącach braku podłączenia), nawet jeśli 3/4 czasu, z powodu różnych prac, nie jest nawet podłączane bez przerwy. Biorą kasztan i a priori zapamiętują - jak konie i krowy!
0 x
jft78
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 41
Rejestracja: 16/04/19, 21:10
Lokalizacja: Yvelines
x 6

Re: Jak założyć „Lazy Potager” prostsze niż permakultura: kroki i wskazówki




przez jft78 » 25/05/20, 17:54

Kopię ten wątek po moich ostatnich wiadomościach z ostatniej jesieni, dotyczących umieszczenia siana po raz pierwszy w polu warzywnym i zasiewu zielonego nawozu.
Zimą zielony nawóz dobrze urósł iw marcu / kwietniu uzyskałem piękne żółto-niebieskie „polne” (gorczyca biała + facelia). Z drugiej strony bardzo mało śladu żyta, które zasiałem w tym samym czasie (koniec września).
Tak ładna produkcja materiału z wyjątkiem paska o szerokości około 1,5m. Przede wszystkim oskarżyłem tutaj bardzo aktywne ptaki (wrony / rudziki / sroki). Sadzonka wzrosła, nic więcej, wszystko zostało pokryte tym paskiem. Nie martwiło mnie to bardziej, ale dzisiaj wątpię w ten pochopny wniosek.
Ta listwa pozostała bardzo czysta, podczas gdy gdzie indziej niektórym mleczom udało się przejść przez siano + pięciornik, który zaczyna wykazywać poważny wzrost od koszenia zielonego nawozu, ale miałem już trochę przed odprężeniem siano. Po prostu wyjmuję to, kiedy sadzę.
I na tej „czystej” powierzchni posadziłem sadzonki pomidorów cherry, które od tamtego czasu pozostały „zaklejone” (prawie nie poruszały się przez 10 dni). Gdzie indziej ziemniaki świetnie sprawdzają się w sianie, sałatkach i kapuście.
Przed rozwinięciem siana uprawiałem tam od kilku lat sadzonki truskawek na nieprzezroczystej plandece. Więc nigdy nie brałem udziału przez kilka lat.
Czy to możliwe, że truskawki „wyczerpały” powierzchnię i że grubość naniesionego siana (tylko raz) nie wystarczyła do ponownego uruchomienia? A zatem karmić „bardzo poważnie”, ładując siano, zanim stwierdzisz „prawidłowe” funkcjonowanie?
Właściwie mam teraz wrażenie, że jeśli przykryto zielony nawóz, to dlatego, że po prostu rośnie wolniej niż gdzie indziej! Ptaki po prostu „sprzątały” w poszukiwaniu pożywienia.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 175