Ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
SUN34
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/05/16, 13:39

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez SUN34 » 02/05/16, 20:01

ok ... dobrze nie rozumiem ale voila

35 litrów na osobę DHW mieszkańca 2 osób
dlatego 70 litrów w elektryczności, ponieważ rezystancja połowy wysokości zbiornika 200 litrów

utrata domu przez ogrzewanie 3.6kWh
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez dede2002 » 02/05/16, 21:09

SUN34 napisał:ok ... dobrze nie rozumiem ale voila

35 litrów na osobę DHW mieszkańca 2 osób
dlatego 70 litrów w elektryczności, ponieważ rezystancja połowy wysokości zbiornika 200 litrów

utrata domu przez ogrzewanie 3.6kWh


Także nie rozumiem...

co oznacza 3.6 kWh straty ciepła?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28730
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez Obamot » 02/05/16, 21:22

Tak, to też nic dla mnie nie znaczy z następujących powodów (ale przyznaję się do swoich niedociągnięć w tym obszarze):

SUN34 napisał:ok ... dobrze nie rozumiem ale voila

35 litrów na osobę DHW mieszkańca 2 osób
dlatego 70 litrów w elektryczności, ponieważ rezystancja połowy wysokości zbiornika 200 litrów

utrata domu przez ogrzewanie 3.6kWh

Cóż, nie jest to skomplikowane, mówię sobie, że jeśli pojemność będzie zbyt duża, MOŻLIWA optymalna ilość ECS wyprodukowana przez kolektory słoneczne zostanie rozcieńczona w pozostałej zawartości i w konsekwencji ten pochłonie/rozcieńczy dużą część dostępnego ciepła, a będzie ono znacznie mniej gorące niż pożądane/pożądane, mniej wydajne do ogrzewania (ściana grzewcza itp.). Z drugiej strony, gdyby wydajność została obliczona w sposób optymalny w zależności od dostępnego nasłonecznienia (prawdopodobnie mniejsza wydajność lub większa powierzchnia panelu), to prawda, dostępna byłaby mniejsza ilość CWU, ale przynajmniej nie byłaby ona rozcieńczona w chłodniejszy bilans. I byłoby cieplej przy dostępnej ilości (zawsze w trudnych warunkach i przy dobrych ustawieniach zaworów termicznych i obejściu włączonym we właściwym czasie...).

Właśnie dlatego niezbędna jest dobra znajomość eXergy w trudnych okresach (wydajność nasłonecznienia i straty energii w najzimniejszych porach roku, jakich potrzebuje VS), ponieważ pozwala dowiedzieć się, jak wydajny może być system i określić prawidłowy rozmiar instalacji (para powierzchnia paneli VS moc kotłów) i do tego dobrze byłoby wiedzieć, co czujniki mogą wytworzyć w najtrudniejszych okresach i dlatego obliczyć to w odniesieniu do nasłonecznienia. Ale ja to mówię, nic nie mówię, myślę, że Twój tok rozumowania już to wszystko przewidział... (Przepraszam, jeśli zostałem źle zrozumiany? I bardzo dziękuję, że mnie poprawiłeś, jeśli się mylę: powyżej Wszystko.)
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 249

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez ne 44 » 14/06/16, 10:55

Witam,

Obamot napisał: aby energia słoneczna działała dobrze, lepiej znajdować się na wysokości (powyżej płaszcza stratusowego)!


co to za historia? energia słoneczna działa dobrze tylko na odległości większej niż 800 lub 1000 m? Istnieje jednak wiele instalacji zlokalizowanych na znacznie niższych wysokościach, które dają pełną satysfakcję.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez Christophe » 14/06/16, 11:21

Może mówi tylko w imieniu Szwajcarii???? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28730
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez Obamot » 14/06/16, 11:34

Tak Christophe, potwierdzam, że promieniowanie podczerwone nie jest już takie samo po przekroczeniu granicy (lol) : Mrgreen: : Mrgreen:
► Pokaż tekst

AD 44 napisał:Witam,

Obamot napisał: aby energia słoneczna działała dobrze, lepiej znajdować się na wysokości (powyżej płaszcza stratusowego)!


co to za historia? energia słoneczna działa dobrze tylko na odległości większej niż 800 lub 1000 m? Istnieje jednak wiele instalacji zlokalizowanych na znacznie niższych wysokościach, które dają pełną satysfakcję.

— Gdyby energia cieplna działała równie dobrze w Bawarii, jak i na Saharze, czy nie potrzebowalibyśmy Deserteca?

- Nie powiedziałem tego „Poniżej to nie zadziałało", Powiedziałem to "lepiej być nad płaszczem stratus(czasami nazywany także jastrychem ołowianym, w zależności od grubości i warstw chmur).

— Wreszcie mam nadzieję, że wszyscy przyznają, że to prawda, to ma sens! Nie mylić z niektórymi panelami fotowoltaicznymi, które działają stosunkowo dobrze, nawet gdy są zakryte. W przypadku termiki wydajność spada, kropka.
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 249

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez ne 44 » 14/06/16, 12:22

Obamot napisał: punkt słupkowy.


W porządku ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez Christophe » 14/06/16, 12:27

Wow, to ma posmak sofistyki à la Lapalisse…

Tak, lepiej być nad chmurami, a nie w deszczu, żeby fotowoltaika lepiej działała... i wiesz co, Obamot, nauczę Cię czegoś: lepiej, żeby był wiatr, żeby wiatrak pracował.. .Tak! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez Christophe » 14/06/16, 12:30

Obamot napisał:Nie mylić z niektórymi panelami fotowoltaicznymi, które działają stosunkowo dobrze, nawet gdy są zakryte. W przypadku termiki wydajność spada, kropka.


Jeśli 10% nominalnej produkcji jest „stosunkowo dobre”, ok… nie jest źle, ale daleko mu do dobrego AMHA…

Nie nie nie! Aby fotowoltaika mogła wytworzyć „DOBRĄ” energię, potrzebne jest bezpośrednie promieniowanie!

ps: co sądzisz o nocnej pracy paneli fotowoltaicznych? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28730
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez Obamot » 14/06/16, 12:40

do tego potrzebny jest przenośny zestaw solarny, który wkłada się pod przednią szybę i parkuje samochód pod kandelabrem. Widziałem reklamę tego!

[tryb żartu WYŁĄCZONY] tak, wiem, że bezpośrednie promieniowanie słoneczne jest lepsze, musisz tylko uważać, aby nie wziąć tego samego rodzaju paneli fotowoltaicznych, jeśli jesteś poniżej warstwy stratus, VS, jeśli jesteś powyżej (i haha). Istnieją symulatory, które obliczają to za Ciebie.

Nie pytaj mnie więcej, to nie moja specjalność ^^
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129