Ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
SUN34
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/05/16, 13:39

Ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez SUN34 » 02/05/16, 14:24

Bonjour à tous

Jestem w trakcie tworzenia rewolucyjnego prototypu, bezpośredniego ogrzewania przez ogrzewanie ściany bez oddzielania glikolu
i hydrau-akumulacja ECS i brak ogrzewania.

Zadaję sobie pytanie dotyczące:

- ogrzewanie ciepłej wody użytkowej, oddzielone lub nie, jeden lub dwa balony
jakie oszczędności energii?

konfiguracja instalacji:

Przechowywanie czujnika hydraulicznego 60l / m²

- Płaskie czujniki 10 m²
- Orientacja 0 ° na południe
- Nachylenie 70 °
- Piłka (1) 200 litry i kolba (2) Litery 400 w serii Balon priorytetowy ECS 1 (balon oporowy 1 w połowie wysokości 100 litrów env)
ou
- Podwójna kulka serpentynowa 600 litrowa cewka o wysokim priorytecie z balonem (opór balonu w połowie wysokości to 300 litrów w przybliżeniu)

- izolacja kulek piankowych 10 PU cm
- pomieszczenie techniczne pod domem


małe dodatkowe informacje woda zostanie podgrzana przez jednostkę odzysku ciepła na szarej wodzie, więc zimna woda mini 20 c °
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28771
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5561

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez Obamot » 02/05/16, 17:01

Dość istotne pytanie.
Balony A priori 2 są lepsze niż jeden (jeśli możemy sobie na to pozwolić), ponieważ nie potrzebujemy ciepłej wody w 60 ° C, aby wziąć prysznic! : Oops: : Chichot:
Jest również regularnie mieszany z zimną wodą, ponieważ jest zbyt gorący! Tak marnotrawny. Drugi balon umożliwia zatem przechowywanie w wyższej temperaturze, co najmniej 1 tydzień, co pozwala na bufor w produkcji między dwoma okresami objętymi. Tak to widzę.

W przeciwnym razie całe domy pasywne są nawet ogrzewane dzięki gigantycznemu zbiornikowi!
0 x
lilian07
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 15/11/15, 13:36
Lokalizacja: Korzystać
x 56

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez lilian07 » 02/05/16, 17:52

Witam,
Prawdopodobnie istnieje podwójny zbiornik „zbiornik w zbiorniku”, który może stanowić rozwiązanie. Ten typ zbiornika jest używany w połączeniu z CWU i ogrzewaniem (inna temperatura).
Prawdopodobnie zobaczysz stronę podwójnej cewki, która zapewnia kilka zmiennych temperatury wyjściowej w zależności od zastosowanego zastosowania.
W każdym razie balony 2 są lepsze niż balony słoneczne, ale nie mogą stać się zbyt skomplikowane w zautomatyzowanym zarządzaniu.
Powodzenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28771
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5561

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez Obamot » 02/05/16, 18:02

"czołg w zbiorniku„niewiele pomaga, jeśli ... Δ ° między tymi dwoma ryzykami wypompowania całego ciepła z najgorętszego w celu znalezienia punktu równowagi z zimniejszym, tam Twój rozmiar eXergie jest nie do zniesienia: musisz być uwaga ... Ponieważ jest to tintin, aby utrzymać stosunkowo wysoką temperaturę przez> 1 tydzień!

I jeden "czołg w zbiorniku„z podwójną izolacją nie śmiem sobie wyobrazić ceny ..

Inna sprawa, ponieważ słoneczna energia cieplna działa dobrze, lepiej być na wysokości (powyżej warstwy stratus)!
Ostatnio edytowane przez Obamot 02 / 05 / 16, 18: 10, 1 edytowany raz.
0 x
SUN34
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/05/16, 13:39

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez SUN34 » 02/05/16, 18:07

Uwaga to dwa balony sanitarne w szeregu, więc balon w bain marie, balon typu dwa w jednym nie jest możliwy ...

pytanie to jeszcze jedna strata z dwoma balonami lub jedna z taką konfiguracją, czy to naprawdę znaczące?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28771
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5561

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez Obamot » 02/05/16, 18:13

Na jakiej wysokości jesteś?
Czy masz średnie krzywe słońca w ciągu roku? To byłaby dobra podstawa.

Następnie uważaj, nie myl potrzeby obliczeń. Konieczne byłoby określenie potrzeb przed ich wykonaniem, 200l i 400l. jest niejasne, dopóki nie dysponujemy wszystkimi danymi, na przykład jeśli rury / kolektory są dobrze wykonane z miedzi i mają dobrą izolację cieplną, szacowane straty całego systemu itp. (i obliczenia tego porządek w termodynamice, to nie moja moc : Mrgreen:
0 x
SUN34
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/05/16, 13:39

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez SUN34 » 02/05/16, 18:42

Na jakiej wysokości jesteś?

Czy masz średnie krzywe słońca w ciągu roku? To byłaby dobra podstawa. ???


Następnie uważaj, nie myl potrzeby obliczeń. Dobrze byłoby określić potrzeby przed ich wykonaniem (a termodynamika nie jest moją mocną stroną)

jakie połączenie z systemem pamięci masowej jest bardziej 10 lub mniej 10 słońca mówimy o systemie 1 lub 2 bez rozmiaru.
Wymiarowanie zostało już wykonane 600 litry dla 10 m² czujników

po jednej stronie mamy:

Litry 200 do ogrzewania, a następnie ogrzewania przez ogrzewanie ściany, po osiągnięciu temperatury otoczenia domu ogrzewa się drugą kulę litrów 400
ou
Litry 300 litrów 600 balonu, gdy jest on ogrzewany przez wysoką cewkę, a następnie ogrzewany przez ścianę grzewczą po osiągnięciu temperatury otoczenia, płyn przechodzi przez dolną cewkę, aby ogrzać jej dolne części.

ale są straty od do:

- objętość wody w litrach
- straty przez balony (stałe chłodzenia)
- zużycie energii elektrycznej oporu w kWh

Nie wiem jak obliczyć ...
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez dede2002 » 02/05/16, 19:06

Obamot napisał:Dość istotne pytanie.
Balony A priori 2 są lepsze niż jeden (jeśli możemy sobie na to pozwolić), ponieważ nie potrzebujemy ciepłej wody w 60 ° C, aby wziąć prysznic! : Oops: : Chichot:
Jest również regularnie mieszany z zimną wodą, ponieważ jest zbyt gorący! Tak marnotrawny. Drugi balon umożliwia zatem przechowywanie w wyższej temperaturze, co najmniej 1 tydzień, co pozwala na bufor w produkcji między dwoma okresami objętymi. Tak to widzę.

W przeciwnym razie całe domy pasywne są nawet ogrzewane dzięki gigantycznemu zbiornikowi!


Witam,

Dlaczego miałoby to być marnotrawstwem? Dodając zimną wodę, zużywa się mniej ciepłej wody.

Musisz wiedzieć, ile stopni traci piłka dziennie (do przechowywania w tygodniu 1), losowo powiedziałbym, że duży balon traci mniej niż dwa małe?

Umieszczając dwie cewki szeregowo, najpierw w górę, a potem w dół, nie trzeba skomplikowanej regulacji, gdy góra jest gorąca, podgrzewa spód.
0 x
SUN34
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/05/16, 13:39

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez SUN34 » 02/05/16, 19:41

stałe chłodzenie jest ważniejsze na małym balonie,

to daje

Stały balon chłodzący litrów 300
- CR 0,190
- 2855 Wh
Stały balon chłodzący litrów 150
- CR 0,24
- 1794 Wh
więc jeśli zrobimy to proporcjonalnie, to daje
1794 x 2 = 3588 Wh

dlatego

200 litry Ciepła woda do ogrzewania, a następnie ogrzewania przez ogrzewanie ściany, po osiągnięciu temperatury otoczenia w domu ogrzewa się również drugą kulę litrów 400 ECS
i / lub
Litry 300 litrów 600 CWU z kolby podgrzewanej przez wysoką cewkę, a następnie ogrzewanej przez ścianę grzewczą po osiągnięciu temperatury otoczenia płyn przepływa przez cewkę dolną w celu ogrzania jej dolnych części.


ale w tym przypadku z jednej strony ogrzewa się tylko 200 przeciwko litrom 300
większa strata

Podgrzać 300 ECS litrów 15 c ° do 60 °
czy
VxdeltaTx1.16 / t
300x(60-15)x1.16= 15,6kWh

Podgrzać 150 ECS litrów 15 c ° do 60 °
czy
VxdeltaTx1.16 / t
300x(60-15)x1.16= 7.8kWh

dlatego stałe chłodzenie większe na małym balonie, ale mniejsze zapotrzebowanie na moc

co powiesz ??
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28771
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5561

Re: ogrzewanie słoneczne ECS jeden lub dwa balony?




przez Obamot » 02/05/16, 19:54

SUN34 napisał:jakie połączenie z systemem pamięci masowej jest bardziej 10 lub mniej 10 sunshine

Służy do określenia, jaka pojemność będzie idealna w najtrudniejszych warunkach. Ponieważ im większa pojemność, tym więcej ciepła będzie gromadzone w relikacie. (Ale może się mylę, ponieważ nie mam wystarczającej ilości elementów ...?)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 62