Uber, zielony transport taksówką, dlaczego jest tak źle?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12310
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2973




przez Ahmed » 26/06/15, 21:09

Wygodnie jest dzielić opinie, korzystając z usług kozłów ofiarnych, takich jak taksówki, często utrzymując się z coraz bardziej marginalnej pracy; łatwo jest się im przeciwstawić w imię triumfu liberalizmu nad regulacjami, podczas gdy jednostki są zmuszone do przekształcania się w dostawców usług po obniżonych stawkach (samowyzysk, bez przesady!), aby związać koniec z końcem (i odebrać im dochody). nawet chęć rzucania wyzwań).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 26/06/15, 21:41

Tytuł dałem dość niezdarny... celem nie jest krytykowanie taksówek za ich normalną pracę, ale krytykowanie ich sprzeciwu wobec nowych rozwiązań

dobry system komputerowy może zoptymalizować zarządzanie dostępnymi środkami transportu: aby każdy, kto ma samochód w dobrym stanie, mógł go oddać do użytku innych

widziane w ten sposób, jest to ekologiczne i pozytywne... dlaczego to musi być opodatkowanie pracy poprzez opłaty socjalne, które wszystko rujnuje?

źle skonstruowane opodatkowanie uniemożliwia efektywność? zabrania solidarności? zakazuje ekologii?

taksówki mogą skarżyć się na nieuczciwą konkurencję, ale rozwiązaniem nie jest zakazanie konkurencji: rozwiązaniem jest taka modyfikacja podatków, aby je zrównać!

Wolę obniżkę tego, co pobieramy od taksówek, niż zakaz nowych rozwiązań

Nie bardzo lubię uber pop, bo jest zagraniczny... ale ponieważ francuskie prawo zabrania wszystkiego, tylko z zagranicy możemy tworzyć nowe rzeczy
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12310
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2973




przez Ahmed » 26/06/15, 22:24

Aby każdy, kto posiada samochód w dobrym stanie, mógł go oddać w służbę innym...
tak to wygląda, jest ekologiczne i pozytywne...

To przede wszystkim rozszerzenie i zanieczyszczenie domeny komercyjnej w sferę prywatną, nie mające nic wspólnego z przyjacielskim i bezinteresownym dzieleniem się...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 26/06/15, 22:55

handel jest pożyteczny! w ten sposób przeszliśmy od prehistorii, gdzie każdy robił wszystko, co potrzebował w swoim kącie, do społeczeństwa, w którym każdy sprzedaje innym to, co potrafi zrobić lepiej od innych

opodatkowanie pracy składkami na ubezpieczenie społeczne jest w pewnym sensie krokiem wstecz... zabrania każdemu sprzedawania tego, co może zrobić, bo żeby mieć prawo do sprzedaży, trzeba zapłacić

z tego, co ostatnio przeczytałem na temat taksówek, wynika strach przed niepewnością: niepewność nie jest strachem przed spadkiem dochodów, jest to strach przed stałymi opłatami, które w przypadku spadku dochodów powodują płacenie więcej niż zarabiasz... problem z taksówkami lub inni rzemieślnicy...

dla mnie problemem nie jest uber...tylko to za co pobieramy taksówki...albo jakie taksówki same wymyśliły żeby ograniczyć ilość...sprzedaż licencji czy miejsc parkingowych

Chęć ograniczenia liczby taksówek, aby zostawić więcej dla tych, którzy są na miejscu, jest już trochę wątpliwa… ale jeśli inni zajmą to miejsce, jest jeszcze głupsza… co w rzeczywistości jest głupie. To nie jest tak, że Uber przejmuje kontrolę, chodzi o to, że taksówki nie zapewniają usług, których potrzebujemy.

dobra aplikacja na smartfony do prawidłowego zarządzania transportem, to prawdziwe taksówki powinny były ją uruchomić w pierwszej kolejności, gdyby były dobre... ale jeśli tylko będą przeciwstawiać się innym, to nigdy nie będą dobre

Gdyby prawdziwe taksówki założyły aplikację na smartfony, która pozwoli im łatwo znaleźć najlepiej umiejscowioną taksówkę i dokładnie wiedzieć, ile będzie kosztować, zyskałyby klientów!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/06/15, 08:55

Lepiej rozumiemy złość taksówkarzy
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 27/06/15, 09:01

Porównując UBER do transportu ekologicznego, jestem zawiedziony, że tu jest to napisane. Celem UBER-a nie jest ekologia dla projektantów, ale finanse. Pracownicy nie wierzą, że zabierają ludzi w podróż, to tak nie działa, są do dyspozycji klienta.
Taksówki płacą tak jak w starym systemie. Musimy wierzyć, że są temu przeciwni. Może niektórzy, ale inni widzą w tym szansę na ograniczenie konkurencji.
Państwo widzi w tym źródło dochodu, nie chcąc widzieć nieefektywności systemu.
Prawdziwy system ekologiczny, który chciałbym, aby został rozwinięty, to system, który ostrzega jednostkę, że w pobliżu przejeżdża samochód jadący w to samo miejsce co on i że samochód widzi, że jest osoba, którą trzeba się zająć.
Podział opłat i bezpieczeństwo byłyby zautomatyzowane przez system.
Jest to możliwe do rozwinięcia.
Myślałem o tym od dłuższego czasu, ale nie znalazłem nikogo z umiejętnościami, aby to zrobić, chcącego rozpocząć przygodę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6558
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1665




przez Macro » 27/06/15, 10:39

phil53 napisał:Prawdziwy system ekologiczny, który chciałbym, aby został rozwinięty, to system, który ostrzega jednostkę, że w pobliżu przejeżdża samochód jadący w to samo miejsce co on i że samochód widzi, że jest osoba, którą trzeba się zająć.
Podział opłat i bezpieczeństwo byłyby zautomatyzowane przez system.
Jest to możliwe do rozwinięcia.
Myślałem o tym od dłuższego czasu, ale nie znalazłem nikogo z umiejętnościami, aby to zrobić, chcącego rozpocząć przygodę.


Istnieje, nazywa się blablacar (czy jakoś inaczej, ale nie próbowałam)... Rejestrowałam wycieczki kilka razy i za każdym razem jechałam w przemiłym towarzystwie... Studenci i nawet osoby, które przyjeżdżają i w ten sposób wracają z pracy.. Absolutnie się nie zawiodłem, żadnej wymiany pieniędzy, życzliwość, przestrzeganie godzin pracy. Razem... Kiedy wiesz, że samochód jeździł na smażonej żywności pochodzącej w 20% z recyklingu, przyjemność staje się jeszcze przyjemniejsza...

Z drugiej strony innym razem byłem 10 minut przed podróżą....Przegapiłem 2 osoby, które dokonały rezerwacji z opóźnieniem... Obliczenie czasu podróży jest naprawdę uczciwe, ale można wybrać opcje objazdów wzloty i upadki... dla mnie to tylko pozytyw...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 27/06/15, 11:20

Wiem, moje dzieci często z tego korzystają, ale problem w tym, że nie jest to zautomatyzowane w czasie rzeczywistym jak UBER
Blabla jest to szczególnie ważne w przypadku długich dystansów lub powtarzalnych podróży
W przypadku krótkich podróży konieczne byłoby przede wszystkim wysłanie sygnału przez osobę szukającą oraz powiadomienie przejeżdżającego w pobliżu samochodu.
Istnieje witryna, która prawie to robi, ale chcą połączyć ją z transportem publicznym. Moim zdaniem zbyt skomplikowane
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/06/15, 11:35

Powtarzam: rozumiem, że jest to sprawa między taksówkarzami; nie jest to podatek wpływający na rachunki publiczne.

To właśnie „niedobór” dostępnych licencji i perspektywy zysku z działalności tworzą wartość… To rzeczywiście rynek „bez drzwi” oparty na niedoborze!

To także wspaniała emerytura dla tych, którzy przeszli na emeryturę. Nie protestują przeciwko systemowi i nie proponują „ograniczenia” [podobnie jak szefowie PKD 40].

Wyjaśnia to w szczególności cenę przejazdu „prawdziwą” licencjonowaną taksówką. Jest to bardzo duży koszt, który należy zamortyzować (a co za tym idzie przenieść na cenę). Do czego dolicza się wszystkie pozostałe: pensje + składki, pojazd (leasing lub amortyzacja), paliwo, jakieś inne koszty...

Dodatkowa opłata, przed którą uciekają VTC i oczywiście Uber...

Gwałtowność demonstracji tłumaczy się obawą, że jeśli system w stylu Ubera stanie się powszechny, „popyt” na licencjonowane taksówki drastycznie spadnie. Odtąd już nikt się nie ustatkuje... Odtąd ten, kto położył na stole 200 000 euro i zamierzał sprzedać swój lokal za 250 000 za 10, 15 lat, ryzykuje utratę wszystkiego!!!

A jeśli dodatkowo Ministerstwo Kultury będzie ścigać swoich urzędników, którzy rocznie wydają 30 000 euro na koszty taksówek (na konta instytucji publicznych – INA czy Beaubourg), to dokąd zmierzamy!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/06/15, 11:45

blablacar, to strona internetowa, którą użytkownicy muszą aktualizować ręcznie: zbyt skomplikowana na krótkie wycieczki w ostatniej chwili

dużą zaletą ubera jest geolokalizacja smartfonów zarówno kierowcy, jak i pasażera, aby połączyć się z tym, który jest w najlepszej sytuacji

jest to rozwiązanie na przyszłość: pozostaje jedynie zastosować to do wspólnych przejazdów, podkreślając efektywne wykorzystanie tych, którzy jeżdżą pustymi samochodami i mają czas na zabranie pasażera... czego niektórzy chcą. Prowadzenie dochodowej działalności nie powinno być sprawić, by nie stał się on środkiem ograniczania ilości odpadów

Korporacyjne zachowanie taksówek jest marnotrawstwem, na przykład: podlegamy kosztownym przepisom, chcemy zmusić Cię do płacenia dużo!

Uber pokazuje skuteczną ścieżkę: prawdziwe taksówki powinny zorganizować się, aby utworzyć tę samą usługę, aby poprawić swoją wydajność… łatwiej byłoby zatem zakazać tej nowoczesnej i zagranicznej usługi, gdyby istniała ta sama francuska własność
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 91