Przykład małego systemu PV konsumpcji

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 21/06/15, 21:12

Dobry wieczór,

Pozostaje mi jedynie obserwować działanie mojej instalacji na przestrzeni sezonów, aż do ostatecznego werdyktu (ustawa EDF), zanim zdecyduję się na dwa dodatkowe panele.

Obecnie mój rachunek wynosi 70 euro miesięcznie. Jeśli uda mi się zaoszczędzić 100 euro w ciągu roku, byłoby to naprawdę dobre, ale byłoby to również minimum, które zapewniłoby opłacalność instalacji w rozsądnych ramach czasowych.

Dziękuję wszystkim i dobry wieczór.
0 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 06/07/15, 20:06

Dobry wieczór,

Próbuję wrzucić zdjęcia z instalacji, jeśli się pobiorą...
0 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2

Re: Przykład małej instalacji fotowoltaicznej do własnego zużycia




przez coccigro » 09/02/16, 09:03

Witam,

Nie minął jeszcze rok (trzeba poczekać do początku czerwca, miałem małą przerwę), a moja instalacja wyprodukowała 446 Kw/H. Celuję w kwotę 600 przy cenie 0,18 centa za kW/h, aby pomyśleć o zamontowaniu dwóch kolejnych paneli.

Dzień dobry.
0 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2

Re: Przykład małej instalacji fotowoltaicznej do własnego zużycia




przez coccigro » 23/07/16, 22:09

cześć

Rok później moja instalacja wyprodukowała 650 kW/h. Zatem osiągnąłem swój limit. Nawet jeśli straciłem kilka kW/h, gdy mój licznik EDF wskazywał zero, jestem zadowolony. Teraz muszę nauczyć się trochę obliczeń, bo chcę dodać dwa panele o różnej ekspozycji, a na wszystko mam tylko jeden falownik. Chcę produkować dłużej, a nie więcej, ale różne eksponowanie paneli nie może zaszkodzić całej produkcji.

Dzień dobry.
0 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Przykład małej instalacji fotowoltaicznej do własnego zużycia




przez Dirk Pitt » 25/07/16, 09:18

proszę: kWh, a nie Kw/h

są to kW pomnożone przez godziny pracy, a nie podzielone przez godziny pracy.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2

Re: Przykład małej instalacji fotowoltaicznej do własnego zużycia




przez coccigro » 26/07/16, 11:00

Witam,

Zinterpretowałem to jako kilowaty na godzinę. Szkoda jednak paska ułamkowego, będzie o jedną rzecz mniej do trafienia.

Dzień dobry.
0 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Przykład małej instalacji fotowoltaicznej do własnego zużycia




przez Did67 » 26/07/16, 11:33

Francuski jest językiem niejednoznacznym: „par” może oznaczać „podzielony przez” lub… „pomnożony przez”.

Energia to moc (wytworzona lub zużyta) pomnożona przez czas... Czyli kw pomnożona przez godziny... Czyli kWh lub kW.h [ściśle mówiąc, są to dżule = waty pomnożone przez sekundy]

Prędkość to odległość podzielona przez czas jej pokonania: zatem km/h [choć powszechnie mówi się kmh].

To „prawo fizyczne” dyktuje, co pisać…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Przykład małej instalacji fotowoltaicznej do własnego zużycia




przez Gaston » 26/07/16, 11:45

Did67 napisał: Dżule = ws
W całym rygorze Ws : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Przykład małej instalacji fotowoltaicznej do własnego zużycia




przez Did67 » 26/07/16, 12:03

Absolutnie!

I uderz w dziób, jak to mówią w Le Canard Enchainé!

[przepraszam, po Twoim poście edytowałem, aby poprawić „wszystkie litery”! Na początku pisałem z błędem (wielką literą), jak cytujesz]
0 x
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2

Re: Przykład małej instalacji fotowoltaicznej do własnego zużycia




przez coccigro » 06/11/16, 15:27

Witam,

Właśnie otrzymałem fakturę z EDF i po odszyfrowaniu tego niejasnego dokumentu jest to dla mnie okazja, aby podsumować roczne obserwacje dotyczące mojej instalacji na potrzeby własne.

Przy zainstalowanych panelach o mocy 750 W po roku uzyskuję produkcję (według licznika) 650 kW. Jeśli pomnożymy przez cenę Kwh (15 centów 60), której nie znajdziemy na fakturze, ale na stronie internetowej EDF, otrzymamy 101 40 centów oszczędności, jeśli weźmiemy pod uwagę, że do EDF nie przesłano żadnego wata.

Co mówi faktura? Moje zużycie poza szczytem różniło się jedynie o 7 kWh w ciągu jednego roku, a więc zużycie regularne. Moje zużycie w godzinach szczytu spadło o 501 Kwh, wnioskuję, że to też efekt paneli; 78€156c.
Wiedząc, że zaoszczędziłem 26 euro, zmniejszając abonament, mój rachunek jest o 85 euro niższy niż w zeszłym roku. Musimy także wziąć pod uwagę cenę energii elektrycznej i podatki, które wzrosły od ubiegłego roku.

Wniosek ; Niczego nierozumiem. Ale jeśli chodzi o panele, w przypadku własnego zużycia lepiej jest dążyć do elektrycznego monitorowania domu i zaokrąglać w dół, aby nie dawać zbyt wiele EDF. Produkujemy mniej w ciągu 24 godzin, ale więcej w ciągu roku.

Mimo wszystko dodałem dwa panele o różnej ekspozycji, nie po to, żeby wyprodukować więcej, ale żeby dłużej łapać słońce w ciągu dnia. Jak na razie wygląda to zadowalająco. Zobaczymy za rok. Pragnę zaznaczyć, że w tym roku za ten sam panel zapłaciłem o 119 euro mniej niż w roku ubiegłym.

To wszystko, kończę ten temat, mam nadzieję, że wniosek był dla Ciebie przydatny. I dziękuję za opinie wszystkich.

Dzień dobry.
2 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 157