Przykład małego systemu PV konsumpcji

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2

Przykład małego systemu PV konsumpcji




przez coccigro » 02/06/15, 22:11

Witam,

Właśnie zbudowałem małą instalację fotowoltaiczną o mocy 750 W z falownikiem sieciowym wtryskowym, której zadaniem jest po prostu pokrycie monitoringu elektrycznego domu w ciągu dnia.
Korzystałem z porad i informacji abonentów serwisu forum a ja z kolei chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami i obserwacjami.

przede wszystkim, aby zwymiarować moją instalację, przyjrzałem się mojemu elektronicznemu licznikowi EDF. Widziałem, że chwilowe zużycie energii w domu wahało się od 300 do 800 watów z wyłączeniem dużych urządzeń AGD.

Dlatego też dążyłem do instalacji wytwarzającej około 500 W, aby jak najlepiej dopasować stosunek uzyskanych oszczędności do kosztu instalacji.

W przypadku sprzętu postanowiłem postawić wszystko na jakość paneli i zaoszczędzić na falowniku. Bo moim zdaniem to właśnie panele najbardziej ograniczają wydajność instalacji.

Wziąłem więc trzy moduły przeciwsłoneczne i panele ochronne (solarworld) o mocy 250 W każdy.
W przypadku falownika jest to aigoir 1000 (AIGER)

Jeśli chodzi o koszt, panele kosztują 319 euro (chińskie panele kosztują 200 euro). Falownik kosztuje 330 euro na stronie AIGER (ten sam koszt można znaleźć na innych stronach za 650 euro).
Z kosztami wysyłki dostałem instalację 1350 W za 750 €

Pragnę zaznaczyć, że dostałem licznik elektroniczny i że kabel oraz wyłącznik mam już przy sobie.
0 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 02/06/15, 22:25

Instalacja działa od 4 dni i wyprodukowała już 10 Kw/h. Pogoda nie była ładna każdego dnia.

Panele montowane są na drewnianej ramie przymocowanej do szczytu
na południowy zachód od garażu, o nachyleniu około 45°.
Na początku czerwca przebywają w cieniu do godziny 10:XNUMX, ale nie przeszkadza im to w produkcji trochę wcześniej.

W każdym razie, w pełnym słońcu, widziałem licznik o mocy 650 W, a przy dobrym zachmurzeniu od 200 do 250 W.

Gdy tylko jest światło dzienne, słońce czy nie, panele wyświetlają maksymalne napięcie. jest to intensywność, która wzrasta w zależności od jasności.
Połączyłem więc panele równolegle, aby znaleźć się w zakresie wejściowym falownika.
Falownik pozwala mi również na dodanie jednego lub dwóch dodatkowych paneli, ale poczekam rok, aż instalacja będzie działać, zanim zdecyduję, czy dodam więcej.

Proszę bardzo, myślę, że przygotowałem scenę, z biegiem czasu podzielę się moimi spostrzeżeniami.

Bonne soirée.
0 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 02/06/15, 23:21

Dziękuję za to świadectwo!

Według pierwszych danych, które podałeś, Twoja instalacja powinna być rentowna za około 10 lat bez żadnych dotacji i pomocy państwa!

Dowód na to, że fotowoltaika stała się teraz konkurencyjna bez dotacji!

I to dobrze!

Zawsze postrzegałem dotacje jako sposób kontrolowania rynku!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/06/15, 09:26

OK, ale to nadal instalacja z wtryskiem sieciowym i szkoda, że ​​licznik nie działa wstecz.

Uwaga: zużycie własne poprzez zastrzyk sieciowy nie zwalnia Cię w żaden sposób:

1) czy falownik jest zgodny z normą VDE 0261-1 (z CERTYFIKATEM!) w celu odcięcia w przypadku zaniku sektora.

2) mieć „właściwą” deskę i dobre podłoże.

Ponosisz odpowiedzialność karną!

Idealnie byłoby, gdyby instalacja została zaakceptowana przez zatwierdzoną jednostkę kontrolującą. Sterownik będzie wymagał certyfikatu paneli i falownika oraz sprawdzi, czy wyłączniki automatyczne są zgodne (uwaga: zbyt stare mechanizmy różnicowe nie są)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 03/06/15, 09:55

Christophe napisał:Według pierwszych danych, które podałeś, Twoja instalacja powinna być rentowna za około 10 lat bez żadnych dotacji i pomocy państwa!
Wydaje mi się to trochę optymistyczne.

Ogólnie przyjęta roczna wielkość produkcji (można ją udoskonalić w zależności od regionu) wynosi 1000 kWh na kW zainstalowany.

Przy zainstalowanej mocy 750 W coccigro powinno zatem uzyskać roczną produkcję na poziomie 750 kWh, co oznacza oszczędność około stu euro rocznie.
Musimy zatem rozważyć zwrot z inwestycji za 14 lat (jeśli w tym czasie nic się nie zepsuje).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/06/15, 10:35

Tak, to trochę optymistyczne, ale po prostu użyłem liczb podanych przez coccigro: średnia dzienna produkcja 2.5 kWh i koszt 0.15 €/kWH... co daje nieco mniej niż 10 lat...

Oczywiście w ciągu zaledwie 4 dni trudno jest dokonać szacunków...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 03/06/15, 10:45

Christophe napisał:Oczywiście w ciągu zaledwie 4 dni trudno jest dokonać szacunków...
Zwłaszcza 4 dni od maja do czerwca : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 03/06/15, 12:17

Tak naprawdę niewiele nam do ideału: długie dni, dobre oświetlenie, niezbyt gorące panele...

Jednak wejście poprzez oszacowanie potencjalnej produkcji ma miejsce tylko wtedy, gdy, z drugiej strony, konsumujemy toujours wszystko, co produkujemy!

Co więcej, chodzi o sprawdzenie, jaka część konsumpcji jest wytwarzana samodzielnie! Przyjmijmy rząd wielkości 750 kWh produkowanych rocznie. W porównaniu do całkowitego rocznego zużycia ???? 2 kWh? 000 kWh??? To nie jest nic. 3/000 do 1/3??? Jeśli wszyscy tak zrobią, będzie to oznaczać zamknięcie kilku elektrowni jądrowych!

Ze swojej strony jestem zwolennikiem drugiej strategii: produkować więcej i wstrzykiwać... Co również jest „opłacalne”. Z dotacjami, których Christophe nie lubi, ale które przypominam, że jest to podatek (coraz większa część CSPE), który wpływa na prąd kupowany przez wszystkich. Im wyższe podatki, tym więcej „oszczędności” i alternatyw stanie się „opłacalnych”. Dlatego jestem za „jak największym opodatkowaniem”, a zatem produkcją i wstrzykiwaniem jak najwięcej!

Ale tak naprawdę w obu przypadkach jasne jest, że dość szybko będziemy zmierzać w stronę parytetu, a następnie opłacalności PV: koszt zakupionej energii elektrycznej będzie nadal rósł; Koszty produkcji fotowoltaiki nadal spadają...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/06/15, 15:43

Gaston napisał:
Christophe napisał:Oczywiście w ciągu zaledwie 4 dni trudno jest dokonać szacunków...
Zwłaszcza 4 dni od maja do czerwca : Mrgreen:


Całkiem : Mrgreen: : Mrgreen:

...ale powiedział, że i tak to zostało omówione...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/06/15, 15:45

Did67 napisał:koszt zakupionej energii elektrycznej będzie nadal rósł


Um, czy nie dzieje się odwrotnie???

A może masz na myśli prąd „sieciowy”, który staje się coraz droższy? Ponieważ prąd z fotowoltaiki kupowany jest coraz taniej...

Did67 napisał:; Koszty produkcji fotowoltaiki nadal spadają…


Tak, a teraz, gdy „oczyściliśmy” rekiny biznesu… może zacząć od nowa w zdrowszy sposób…
0 x

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 276