Przykład małego systemu PV konsumpcji

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 667
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 251




przez ne 44 » 14/06/15, 10:51

Witam,

coccigro napisał: Produkcja wzrosła z 50 do 60w w dziesiątki sekund.
Ale potrzebował dużo wody.


8% twojej mocy szczytowej (jak sądzę 750), i tak nie jest to bez znaczenia, ale w rzeczywistości jest związane z wielkością niezbędnej floty.

coccigro napisał:AD 44, ile masz mocy panelu?


dwa panele 500 W za pośrednictwem dwóch enphase m215 MO dostarczających teoretycznie 450 W (moc nominalna 215 W każdy).
0 x
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 14/06/15, 11:33

Witam,

W moim teście przeszedłem od około 540 do 600 W (zmienia się do mniej więcej 40 W, więc jest to średnia). Bliżej nam do 10% niż do 20.

AD 44, twoja produkcja jest bliska teoretycznemu maksimum, to nieźle! Nigdy wcześniej nie przekroczyłem 660 W i znowu musiało się to zdarzyć dwa razy. Najlepszy prąd to 550w.

Ale hej, jest lato i około południa słońce jest ustawione pionowo w stosunku do paneli, które są ustawione pod kątem 43°. Zobaczymy tej jesieni, kiedy słońce będzie niżej.

Dzień dobry.
0 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 14/06/15, 12:21

@remundo

Całkowicie się zgadzam, powiedziałem to powyżej: warstwa wody + parowanie. Mgła chłodzi powietrze, a nie bezpośrednio panel...

Mówiłem tam o jego teście: musiał wystygnąć do temperatury kranówki (kilkanaście stopni); co jest tak samo trudne do osiągnięcia w przypadku recyklingu wody ... Tak więc sytuuje to „maksymalny możliwy zysk”
0 x
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 15/06/15, 22:13

Dobry wieczór,

Wracam do mojego projektu, aby dodać dwa panele skierowane na południowy-wschód (obecnie trzy są na południowy-zachód), aby wydłużyć czas produkcji na cały dzień. Wszystkie będą równolegle.

Nieuchronnie będą miały różną produkcję w zależności od położenia słońca. Czy to nie będzie karać całej sprawy?

Na przykład jest godzina 10:00, panele południowo-wschodnie wytwarzają 16 A (2 X 8 równolegle), a panele południowo-zachodnie wytwarzają 12 A.

Czy to da mi 12 + 16, 28 A, czy średnią z tych dwóch, 14 A?

Bonne soirée.
0 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16324
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5298




przez Remundo » 15/06/15, 23:33

jeśli umieścisz panele równolegle, ich „indywidualne” prądy zostaną dodane.

Z drugiej strony słabo oświetlony panel będzie miał niższe napięcie i będzie miał tendencję do narzucania tego spadku napięcia na dobrze oświetlony panel.

Zwykle NIGDY nie łączymy paneli ustawionych inaczej, szeregowo lub równolegle, ponieważ zmniejsza to ogólną wydajność instalacji.

Z drugiej strony, niektóre instalacje grają kartą kilku różnie zorientowanych grup, z inwerterem dedykowanym dla każdej grupy o identycznej orientacji. Ma to na celu bardziej „rozproszoną” produkcję w ciągu dnia (ale niekoniecznie lepszą w porównaniu z pojedynczą idealnie zorientowaną grupą o całkowitej powierzchni identycznej z akumulacją powierzchni każdej grupy…).

@+
0 x
Obraz
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 18/06/15, 11:53

Dziękuję za odpowiedź.

Panele zamontowałem jednak przed falownikiem i miałem czas na pomiary bez obciążenia, po czym podłączyłem. Zauważyłem, że jak tylko zrobiło się jasno, panele pokazywały swoje maksymalne napięcie, czyli 34 V bez obciążenia i 31 V podłączone.

Wraz ze wschodem słońca wzeszło też A. Dlatego pomyślałem o tym rozwiązaniu z inną orientacją.

Jeśli dobrze zrozumiałem, dodajemy ampery (równolegle), ale uśredniamy wolty?

Ach, dziecko się obudziło...

Dzień dobry.
0 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 18/06/15, 21:42

Dobry wieczór,

Zrobiłem pomiary ponownie. Dziś po południu, przy dobrym zachmurzeniu, na zaciskach wejściowych falownika znalazłem 28,8 V, a wieczorem, przy wyraźniejszym niebie i słońcu na poziomie horyzontu, 29,5 V.

Nie jest to duża strata, ponieważ oś słońca jest prawie równoległa do paneli.

Ponieważ falownik ma zakres wejściowy od 22 do 60 V, nie przeszkadza to w obracaniu się. Myślę, że strata jest niewielka. Oczywiście przy tym świetle produkcja jest prawie zerowa.
Więc jeśli zainstaluję moje dwa panele z inną ekspozycją, produkcja nie powinna być mniejsza niż ta, którą mam obecnie?
Myślę nawet, że mogę liczyć na trochę więcej, ale przede wszystkim interesuje mnie czas produkcji.

Bonne soirée.
0 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 18/06/15, 23:25

jaki masz model licznika elektrycznego?

dziękuję
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 19/06/15, 18:05

Witam,

To SagemCom S10C4. Dziękuję Panie ERDF.

Nowa miara, w to piękne gorące i słoneczne popołudnie; 27,30 V.

Znowu spada, czy to ciepło obniża napięcie? Ponieważ nalegam, od wczesnego ranka do późnego wieczora napięcie zmienia się nieznacznie, podczas gdy zmienia się jasność.
0 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16324
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5298




przez Remundo » 19/06/15, 18:38

Może tak być, droga Cocci... Jeśli twoje panele nie są zbyt różnie nachylone, może minąć.

Nie potrzeba dużo światła, aby zwiększyć napięcie panelu, ale potrzeba dużo, aby pobierał prąd. Tylko pochmurne zaklęcie oznacza spadek intensywności, podczas gdy napięcie utrzymuje się całkiem nieźle.
0 x
Obraz

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88