Przykład małego systemu PV konsumpcji

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 12/06/15, 23:06

coccigro, potrzebujesz wody deszczowej. pozostałe wody są zbyt zmineralizowane i dlatego zabrudzają moduły.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 12/06/15, 23:26

Reszta wydaje mi się dobra: dość obszerna i ogólna, ale schematy techniczne są czasami trochę zbyt uproszczone ...

Zastanawiam się nad danymi na stronie 54 (o instalacji chłodzenia słonecznego przez absorpcję):

rok budowy: 1991
koszt: 295,4 kF HT, tj. 150 kF HT dodatkowych kosztów
130 m² próżniowych kolektorów rurowych THT
jednostka absorpcyjna: nominalna moc zimna: 52 kW


KF czy k €? Ponieważ w kF jest naprawdę tani ... albo mniej niż 6000 Frs HT na kW ... lub mniej niż 1000 € / kW w bieżącym € ...

Zwłaszcza, że ​​na następnej stronie możemy przeczytać:

Techniki wciąż na etapie demonstracji

Około pięćdziesięciu instalacji w Europie

Duży potencjał rozwojowy: trzeciorzędowy
(szpitale, biura, pomieszczenia przemysłowe ...)

Korzyści dla środowiska: brak wpływu na otwór
w warstwie ozonowej, zmniejszony wpływ na efekt cieplarniany

Koszt instalacji od 2500 € do 4500 €
na kW


Okej, cóż, od 1991 nastąpiła inflacja, ale w tym momencie? Zwłaszcza, że ​​ceny technologii słonecznej wciąż spadły (niech żyją Chiny ...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 13/06/15, 09:15

antoinet111 napisał:coccigro, potrzebujesz wody deszczowej. pozostałe wody są zbyt zmineralizowane i dlatego zabrudzają moduły.

poprawne!
0 x
Obraz
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 245




przez ne 44 » 13/06/15, 12:04

Cześć Christophe

tak, masz rację ten link zawiera powłoki (lub błędy), nie obrałem szczegółowo.

Tylko dany wykres potwierdził mój punkt widzenia (nagle mogliśmy skutecznie wątpić we wszystkie dokumenty przedstawione w tym linku).

Wystarczy powiedzieć, że wyraźne przechylenie ma również wpływ na produkcję od maja do czerwca do lipca (tym bardziej, gdy zbliżamy się do przesilenia letniego). Sam to zauważyłem (bez większego zaskoczenia).

W przypadku instalacji niezintegrowanej czujniki, choć mniej podatne na przegrzanie, nadal nagrzewają się w przypadku wysokiej temperatury, to na pewno i zdarza się (a nawet często), że w niektóre dni Wrzesień jest cieplejszy niż czerwiec, cóż, moja mała instalacja pomimo wrześniowego ciepła wyprodukowanego na maksimum (450w), podczas gdy w czerwcu ledwo mija 390w w pełnym słońcu, nawet jeśli temperatura otoczenia wynosi 20 °.

Nagle nie jestem pewien, czy w moim przypadku (na przykład) przepływ wody znacznie poprawiłby produkcję.

W rzeczywistości AMHA chłodzenie paneli jest szczególnie przydatne, gdy są one zintegrowane z dachem (co prawdopodobnie jest ostatecznie większością przypadków), w rzeczywistości musi to być poważna pułapka kaloryczna, a T ° musi się tam wspinać poniżej. Ale tym razem nie mam osobistego doświadczenia w tej sprawie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/06/15, 14:01

Tak, przegrzanie jest problemem ...

Dziwi mnie, że nie instalujemy ani nie rozmawiamy więcej o technologii PVT (jednoczesne fotowoltaiczne i słoneczne)
ponieważ odzyskując przydatne kalorie dla ciepłej wody, zwiększa moc produkcji energii słonecznej! Krótka podwójna korzyść!

Teraz ceny nie są już tak wysokie! (około 400 € za m2!)

Oczywiście i nie bez powodu uważam, że panele PVT nie kwalifikują się do wstrzyknięcia do sieci ...

Oto 2 (stare) tematy, które o tym mówią:

https://www.econologie.com/forums/solaire-hy ... t7723.html

https://www.econologie.com/forums/possibilit ... t8607.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 13/06/15, 15:53

1) Nie sądzę, aby panele nie kwalifikowały się ...

2) Uważam, że jest to przede wszystkim naprawdę fałszywy dobry pomysł: jeśli chcemy zoptymalizować wydajność PV, musimy obniżyć panel do odpowiednio niskich temperatur ... Nagle „odzyskane” ciepło staje się mało przydatne!

Nie zapominaj, że z CESI woda wraca do paneli w temperaturze, która jest już przechowywana + delta! Tak więc w ciągu dnia temperatura wody chłodzącej wzrastałaby!

3) Jak omówiono powyżej, przy warstwie wody jest to przede wszystkim parowanie wody, która chłodzi! W przeciwnym razie, biorąc pod uwagę powierzchnie, rezerwa wody bardzo szybko się „zagotuje”!
0 x
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 13/06/15, 22:08

Dobry wieczór,

Podjąłem dziś test. Spodziewałem się ciągłego słońca i spryskałem panele wodą. Produkcja wzrosła z 50 do 60w w dziesiątki sekund.
Ale potrzebna była duża ilość wody. Nie jestem pewien, czy wystarczy kroplówka i odparowanie, aby uzyskać pożądany efekt, i obawiam się, że system zużywa więcej niż daje.

Nie myślałem o wapieniu.

AD 44, ile masz mocy panelu?

dobry wieczór
0 x
NIE dla TSER! Podatek dla właścicieli! : Evil: Do twoich zastępców!
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 14/06/15, 10:09

Problem parowania jest prosty:

- bardzo paruje, gdy powietrze jest suche [dla informacji, stawiasz butelkę świeżej wody na pastis na stole i nie kapie]

- odparowuje znacznie mniej przy burzowej pogodzie, gdy powietrze i wilgoć [ta sama butelka kapie ...]

Więc efekt będzie zmienny ...

Na szczęście nie znajdujemy się w wilgotnym środowisku tropikalnym, gdzie w ogóle by to nie działało.

Tam działa mniej więcej ...

Ale tak naprawdę nie osiągniesz tego, co tam masz, dzięki ogromnemu podlewaniu, które musiało doprowadzić twoje panele prawie do temperatury wody!

Za cenę zestawu słonecznego nic nie zużywa ... Trzeba będzie zbierać wodę deszczową. I będzie działać tylko wtedy, gdy będzie to potrzebne (słońce!).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 14/06/15, 10:10

coccigro napisał:
Produkcja wzrosła z 50 do 60w w dziesiątki sekund.



ile w tym czasie ????
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 14/06/15, 10:49

Nasz przyjaciel Cocci mówił o 390 W w 20 ° C ...

Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby przeszedł z 350 do 410 W, wzrost o około 20%.

Nadmiar wody jest bezużyteczny. Natychmiast po odświeżeniu paneli przepływ musi zostać zatrzymany, a następnie odparowanie wydłuża zimno bez zużycia energii lub hydrauliki.

Następnie musisz wznowić cykl.

Zaparowania należy unikać. Wymaga nie turbulentnego przepływu i jak najmniejszej ilości powietrza, najlepiej tafli wody.

@+
0 x
Obraz

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Macro i goście 136