Recenzje Calorglass: Czy ogrzewane szyby w oknach są skuteczne?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098

Recenzje Calorglass: Czy ogrzewane szyby w oknach są skuteczne?




przez Christophe » 04/05/15, 17:40

Właśnie dzięki temu produktowi odkryłem na nowo podgrzewane szyby: http://www.calorglass.com/comment-ca-marche.html

Obraz

Obraz

Oczywiście jest to bardzo podobne do promiennikowe panele elektryczne (Zobacz też https://www.econologie.com/forums/choix-entr ... 10208.html )

Niemniej jednak zastanawiam się nad ekonomicznym aspektem tej technologii: czy rozsądnie jest umieszczać ogrzewanie na powierzchniach, na których następuje największa utrata ciepła?
0 x
podstępny
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 24/06/13, 13:59
Lokalizacja: 82




przez podstępny » 05/05/15, 19:25

dla mnie promień jest tym, co przynosi najmniejszy komfort.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 05/05/15, 19:52

Ach, dobrze? To była właśnie jedyna zaleta, jaką znalazłem w promiennikowym ogrzewaniu elektrycznym: uczucie komfortu na skórze, jakbyśmy byli za oknem w pełnym słońcu...

Czy możesz trochę pokłócić się? :?
0 x
podstępny
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 28
Rejestracja: 24/06/13, 13:59
Lokalizacja: 82




przez podstępny » 05/05/15, 20:10

przepraszam za ten krótki post. Pomyślałem, że wrócę do tematu później, po zapoznaniu się z produktem.

Miałem promienniki przez 3 lata w ramach wynajmu i było mi zimno, mimo że grzejniki działały pełną parą. Zmuszony do przejścia na piec na olej napędowy drugiej zimy.
Problem z ogrzewaniem promiennikowym polega na tym, że podgrzewa ono „przedmioty” zamiast ogrzewać otoczenie. Jeśli stoimy naprzeciwko siebie, to w porządku. Ale poruszamy się, czujemy zimne powietrze. Promiennik jest skuteczny tylko wtedy, gdy izolacja jest dobra i nie ma przeciągów. Zdecydowanie wolę ogrzewanie masowe, takie jak transfer ciepła lub kamień, w którym podgrzewamy powietrze, a tym samym masę.

Wracając do produktu chciałem sprawdzić czy w dłuższej perspektywie przeszklenie nie ulegnie odbarwieniu pod wpływem promieni UV. A jeśli nie tworzy się kondensacja.
W pozostałych trybach ogrzewania różnica temperatur (w środku zimy) pomiędzy szybą zewnętrzną i wewnętrzną nie przekracza 10°C.
Jeśli będziemy musieli ogrzać go do 20°C, gdy na zewnątrz jest -5°C, poproszę o sprawdzenie. Może to być powód zastosowania potrójnego szklenia, jeśli dobrze rozumiem schemat.
0 x
Połączyć
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 26/09/14, 13:57




przez Połączyć » 15/05/15, 11:05

Problem wynika z izolacji. Jeśli ściany zewnętrzne są słabo izolowane, zawsze będziesz mieć wrażenie zimnej ściany, co będzie wytwarzać nieprzyjemne promieniowanie i zmusi Cię do zwiększenia ustawionej temperatury, a tym samym nadmiernego zużycia.
Uczucie dyskomfortu będzie wynikało z różnicy temperatur pomiędzy strefą grzewczą promiennika a resztą pomieszczenia.

Moje stare mieszkanie było niedawno wybudowane i miało dość dobrą izolację. Mogę powiedzieć, że nie wspominając o nadmiernym zużyciu energii, poziom komfortu był taki sam w dzień i w nocy jak w poprzednim mieszkaniu, które było słabo izolowane.

Do przeszklenia:
- Bardzo wysoki koszt
- Możliwość stłuczenia razem ze szkłem
- Bardzo ograniczona strefa grzewcza, przykład: zimą znajdujesz się w dużej jadalni, w temperaturze -10°C, ale przy dużym nasłonecznieniu, wszystkie promienie słońca będą w tym samym miejscu, promienie słońca przez okna wykuszowe + promienie ogrzewania okno.
- Jak powiedziano powyżej „umieszczanie ogrzewania na powierzchniach, na których następuje największa utrata ciepła, nie jest zbyt rozsądne”
0 x
Emmanuel-AF2M
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 21/04/16, 09:01

Re: Recenzja Calorglass: czy podgrzewane szkło jest skuteczne?




przez Emmanuel-AF2M » 21/04/16, 12:19

Witam,

Jesteśmy zatwierdzonymi instalatorami podgrzewanych szyb w Ile de France. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące tej nowej technologii....
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

Re: Recenzja Calorglass: czy podgrzewane szkło jest skuteczne?




przez LOGIC12 » 29/04/16, 21:09

witam, na pierwszy rzut oka wygląda atrakcyjnie, ale myślę, że to raczej chwyt marketingowy. I musi nastąpić utrata ciepła. Dodatkowo cena musi być odstraszająca. Trzeba powiedzieć, że na noc zamykamy okiennice zasłaniające okna, a gdy w okno świeci słońce, to ogrzewanie nie jest przydatne. Więc przemyśl to dokładnie.

Nie możesz na to liczyć w kwestii ogrzewania, biorąc pod uwagę moc, chyba że masz super super super izolację.

Gdy masz grzejnik pod oknem, w dużej mierze jest on równie dobry, zapewnia ogrzewanie i odcina zimno od okna.

A wtedy musi być drogo... A jak przestanie działać, to ciężko będzie znaleźć przyczynę, trzeba będzie wymienić szybę, a to będzie bardzo kosztowne.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 193