Produkcja słonecznej wody użytkowej, podwójny obieg i użyteczny wymiennik?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
loran133
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/11/10, 00:20

Produkcja słonecznej wody użytkowej, podwójny obieg i użyteczny wymiennik?




przez loran133 » 09/04/12, 09:37

W rzeczywistości zastanawiałem się nad zainteresowaniem podwójnym obiegiem dla słonecznej instalacji CWU.
Czy nie moglibyśmy cyrkulować wody bezpośrednio przez panele bez podwójnego obwodu z wymiennikiem? Wystarczy wypięty cumulus jako zbiornik i pętla z cyrkulatorem do paneli ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 09/04/12, 10:31

Chodzi o to, że ECS trafia bezpośrednio do paneli, prawda?

Grozi to dość szybkim spowodowaniem problemów zdrowotnych ...

Tylko pompa cyrkulacyjna „CWU” jest bardzo specyficzna (stal nierdzewna spożywcza)
0 x
loran133
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/11/10, 00:20




przez loran133 » 09/04/12, 10:42

Tak to jest to.

Ach, to na poziomie sanitarnym byłby problem ... Chociaż ogólnie ciepłej wody jej nie pijemy ... Poza tym, moja ciepła woda jest teraz ze studni.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 09/04/12, 10:46

Głównym zagrożeniem związanym z ciepłą wodą użytkową nie jest pijalność ... chociaż zawsze pijemy trochę!

To słynna legionella, a jej zagrożenie jest typu aerozolu! To właśnie zamglone krople mogą stanowić największy problem ... innymi słowy: „idealny” pod prysznicem ...
0 x
loran133
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 22/11/10, 00:20




przez loran133 » 09/04/12, 10:48

Od 65 ° pozbywamy się legionelli, prawda?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 09/04/12, 11:33

Nawet mniej.

Drugim zagrożeniem jest korozja lub zatkanie instalacji.

CWU = tlen i wapno = trwałe utlenianie i zanieczyszczenie ...

Wtedy możesz spróbować wprowadzić swój pomysł w życie, ale ryzykujesz niemiłą niespodzianką ...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/04/12, 13:17

Miedziane rury a nie to, że żelazo czy plastik skutecznie zabija zarazki i pleśń, całkowicie unikając legionellozy, nawet przy znacznie poniżej 65 ° Cjak 40 ° C, bo inaczej byłbym martwy ponieważ moja ciepła woda jest znacznie poniżej 65 ° C, zbyt gorąca i zbyt wysoka na prysznice, w których wystarczy 25 ° C !!

Legionelloza uwielbiam tanie żelazo i umiera z miedzią, toksyczny dla życia i szeroko stosowany jako środek grzybobójczy na przykład dla winorośli i organiczny !!

Tak więc, mając sporo miedzianych rur, na pewno nie masz Legionelli.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 09/04/12, 14:00

Tak, ale to stwarza inne problemy.

Dla mnie też wszystko jest miedziane! Z drugiej strony niektórzy mówią, że miedź utlenia się z pewnymi właściwościami wody i kończy się przekłuciem!

Ostatnio miałem niewielki wyciek na spoinie i ... w rurze był dość utleniony (zielonkawy)!

Proste rozwiązanie tego problemu?

Przepraszamy za HS!
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 09/04/12, 14:58

Miedź w zasadzie nie powinna stwarzać problemu korozji, zwłaszcza od lat 80-tych XX wieku (poprawa jakości)
Na dłuższą metę tylko połączenia lutowane twarde mogą wykazywać wżery.
Nazywa się to wżerem.
Oto wyjaśnienie znalezione w Internecie:

http://www.votre-artisan.com/0039/causes-des-fuites-pitting.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/04/12, 15:10

Christophe napisał:Tak, ale to stwarza inne problemy.

Dla mnie też wszystko jest miedziane! Z drugiej strony niektórzy mówią, że miedź utlenia się z pewnymi właściwościami wody i kończy się przekłuciem!

miedź utlenia się mniej niż żelazo, bardzo wolno, jeśli woda jest pełna tlenu, tym bardziej, jeśli w pewnych momentach powietrze na długi czas zastępuje wodę, co z biegiem lat daje patynę, jak na dachach zabytków. Jest powolny, z wyjątkiem bardzo kwaśnej wody, która bardziej rozpuszcza patynę,
http://fr.wikipedia.org/wiki/Vert-de-gris
ale bardzo wątpię, żeby przebić litą miedź, biorąc pod uwagę grubość miedzi w rurach. zdarza się, że rury mają pierwotną wadę fabryczną, która ujawnia się znacznie częściej przy żelazku i grzejnikach żelaznych, 40 lat później, jak w mieszkaniu teściów !!
Sprawdziłem tego typu rzadką wadę, ale tchórzliwie, dawniej z bardzo czułym wykrywaczem nieszczelności ze spektrometrem mas na hel, znajdując bardzo małe, ale irytujące wycieki na zwykłej miedzi, do eksperymentów fizycznych nie tolerujących najmniejszego w przeciwnym razie niewykrywalny wyciek.

Każdy inny metal w kontakcie z miedzią, taki jak żelazo, magnez, aluminium, utlenia się szybciej i pozostawi miedź mniej więcej nienaruszoną;
Do centralnego ogrzewania i bieżącej wody o pH zbliżonym do neutralnego, od 6 do 8, bez powietrza, miedź zwykle wytrzymuje dziesiątki, a nawet stulecia, jak u mnie.

Ostatnio miałem niewielki wyciek na spoinie i ... w rurze był dość utleniony (zielonkawy)!

Proste rozwiązanie tego problemu?

Przepraszamy za HS!


Musisz zobaczyć charakter spoiny ??
cynowo-ołowiowy, bardzo powszechny, ponieważ są to mechanicznie delikatne spoiny, które pękają pod wpływem naprężeń, takich jak rozszerzalność cieplna, kurczenie się lub skręcanie po spawaniu, aby doprowadzić rury do przodu, zwłaszcza jeśli zdejmowanie części przed spawaniem nie zostało wykonane idealnie , z niewidocznymi częściami bez lutowania przylegającymi do miedzi. Należy również unikać lutów cynowo-ołowiowych i preferować lutowie z odpowiednim lutem.

Lut jest znacznie lepszy i bardziej niezawodny, jeśli jest dobrze wytrawiony lub przegrzany, wykonany zgodnie z zasadami.
Nie lutuj na częściach wcześniej spawanych cynowym ołowiem, bo wtedy trochę chybią !!!
Więc rozebranie musi być maniakalne bez śladu ołowiu lub wziąć kolejną porcję nowej rury.

Więc zajmuje to ponad sto lat !!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 66