Solar ECS - nadprodukcja?!

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
president13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 17/09/18, 12:41

Solar ECS - nadprodukcja?!




przez president13 » 17/09/18, 16:19

Bonjour à tous,

Mam balon wodny, który jest częściowo ogrzewany przez panele słoneczne 2 i sam kocioł jako uzupełnienie.
Zimą panele zapewniają 20 ° w przybliżeniu (czy wydaje ci się, że dobrze?), Kocioł nagrzewa uzupełnienie, aby osiągnąć 60 °.
Latem panele z łatwością zapewniają 60 ° (i mogą zapewnić znacznie więcej!), Kocioł nie nagrzewa się za uzupełnienie.

W wyniku czego ... Myślę, że latem mam ponadprzeciętną instalację ... i zastanawiam się, czy niektórzy mają pomysły na wykorzystanie tych paneli lub nadmiernego zużycia energii do innego zastosowania?
wszystkie pomysły są mile widziane :)

merci,
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez Gaston » 17/09/18, 16:41

Typowym zastosowaniem jest podgrzewanie basenu ... kiedy go masz.

W przeciwnym razie istnieje również:


Większa moc w zimie i ochrona przed przegrzaniem w lecie :D
1 x
president13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 17/09/18, 12:41

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez president13 » 17/09/18, 17:08

Gaston napisał:Typowym zastosowaniem jest podgrzewanie basenu ... kiedy go masz.

W przeciwnym razie istnieje również:


Większa moc w zimie i ochrona przed przegrzaniem w lecie :D


cześć gaston,
dziękuję za te zwroty :)
wtedy:

- Właściwie mam basen. Myślałem już o podgrzaniu go z nadwyżką (chociaż latem .... już osiąga łatwo 32 stopni! Ale z osłoną bąbelkową. Więc jeśli mogę go podgrzać w ten sam sposób, to może mnie uniknąć plandeka). Mam jednak panele z chłodziwem i tą instalacją solarną po drugiej stronie domu. Jaka jest idealna instalacja do ogrzewania basenu przy tego rodzaju instalacji?

- Jeśli chodzi o zdjęcie, nie zrozumiałem : Oops: co to jest plancha? : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez Gaston » 17/09/18, 17:12

President13 napisał:Właściwie mam basen. Myślałem już o podgrzaniu go z nadwyżką (chociaż latem .... już osiąga łatwo 32 stopni! Ale z osłoną bąbelkową. Więc jeśli mogę go podgrzać w ten sam sposób, to może mnie uniknąć plandeka). Mam jednak panele z chłodziwem i tą instalacją solarną po drugiej stronie domu. Jaka jest idealna instalacja do ogrzewania basenu przy tego rodzaju instalacji?
Wymiennik ciepła w obwodzie filtracyjnym basenu.

President13 napisał:- Jeśli chodzi o zdjęcie, nie zrozumiałem : Oops: co to jest plancha? : Lol:
To wideo, musisz je kliknąć : Chichot:
0 x
president13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 17/09/18, 12:41

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez president13 » 17/09/18, 17:21

Gaston napisał:
President13 napisał:Właściwie mam basen. Myślałem już o podgrzaniu go z nadwyżką (chociaż latem .... już osiąga łatwo 32 stopni! Ale z osłoną bąbelkową. Więc jeśli mogę go podgrzać w ten sam sposób, to może mnie uniknąć plandeka). Mam jednak panele z chłodziwem i tą instalacją solarną po drugiej stronie domu. Jaka jest idealna instalacja do ogrzewania basenu przy tego rodzaju instalacji?
Wymiennik ciepła w obwodzie filtracyjnym basenu.


Tak, myślę, że rozumiem :)
Po ćwiczeniach ... nie wiem jak. Czy muszę wykonać obwód wtórny basenu, który dociera do instalacji solarnej i nagrzewa się za pomocą wymiennika ciepła? czy coś jeszcze? Jak zablokować wymianę w razie potrzeby? ponieważ w przeciwnym razie basen zawsze będzie miał straty, nawet zimą.

Gaston napisał:
President13 napisał:- Jeśli chodzi o zdjęcie, nie zrozumiałem : Oops: co to jest plancha? : Lol:
To wideo, musisz je kliknąć : Chichot:


ah, to nie pojawia się w mojej przeglądarce, zobaczę dziś wieczorem :)
ale mam teraz swój pomysł ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez Gaston » 17/09/18, 17:31

President13 napisał:Po ćwiczeniach ... nie wiem jak. Czy muszę wykonać obwód wtórny basenu, który dociera do instalacji solarnej i nagrzewa się za pomocą wymiennika ciepła? czy coś jeszcze? Jak zablokować wymianę w razie potrzeby? ponieważ w przeciwnym razie basen zawsze będzie miał straty, nawet zimą.
Tak, musisz wykonać obwód z puli do instalacji lub z instalacji do puli.
I musimy zapewnić zawory, aby móc izolować ten obwód (obwody) w zimie.
0 x
president13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 17/09/18, 12:41

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez president13 » 17/09/18, 17:46

Gaston napisał:
President13 napisał:Po ćwiczeniach ... nie wiem jak. Czy muszę wykonać obwód wtórny basenu, który dociera do instalacji solarnej i nagrzewa się za pomocą wymiennika ciepła? czy coś jeszcze? Jak zablokować wymianę w razie potrzeby? ponieważ w przeciwnym razie basen zawsze będzie miał straty, nawet zimą.
Tak, musisz wykonać obwód z puli do instalacji lub z instalacji do puli.
I musimy zapewnić zawory, aby móc izolować ten obwód (obwody) w zimie.


ok dziękuję
patrząc na ten moment, natknąłem się na ten montaż, który wygląda interesująco:
Obraz

chodzi o użycie cewki części grzewczej (nieużywanej latem) i skierowanie jej w stronę basenu, gdzie umieszcza się wymiennik ciepła woda / basen pływacki. Uwaga, widziałem cenę .... siadasz ... przynajmniej 1000 € .... :zaszokować:
Myślę, że zrobienie tego samemu byłoby lepsze. Wady, zrobi ml probówki! 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez Gaston » 17/09/18, 17:48

President13 napisał:Uwaga, widziałem cenę .... siadasz ... przynajmniej 1000 € .... :zaszokować:
Tylko wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej (wspierający chlor w basenie) kosztuje tę cenę :?
0 x
president13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 17/09/18, 12:41

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez president13 » 17/09/18, 18:07

Gaston napisał:
President13 napisał:Uwaga, widziałem cenę .... siadasz ... przynajmniej 1000 € .... :zaszokować:
Tylko wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej (wspierający chlor w basenie) kosztuje tę cenę :?


Taa ..
Znalazłem tu nago:
https://www.piscineale.com/998-echangeu ... gJT0vD_BwE

nie wspominając o wszystkim, co należy dodać z góry ....
pływanie w październiku przy basenie w 28 ° jest drogie, mało komfortowe i więcej.

w przeciwnym razie inny pomysł (jest to niewielki zysk, ale zawsze może być interesujący):
- wykorzystać nadwyżkę do podgrzania wody w pralce?
0 x
president13
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 17/09/18, 12:41

Re: solar ECS - nadprodukcja?




przez president13 » 17/09/18, 19:18

Gaston napisał:Typowym zastosowaniem jest podgrzewanie basenu ... kiedy go masz.

W przeciwnym razie istnieje również:


Większa moc w zimie i ochrona przed przegrzaniem w lecie :D


Rzeczywiście uwodzi :)
Ale potem opuść regiony prawie stałym wiatrem!
Ale pomysł jest naprawdę dobry!
Z drugiej strony, co z ROI?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 148