Renault Twizy dostępne do sprzedaży, cenę i opcje

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Renault Twizy dostępne do sprzedaży, cenę i opcje




przez Christophe » 25/03/12, 10:00

Oto (to?) Renault Twizy do kupienia oto warunki (belgijski prospekt emisyjny): 7000 € + 50 €/miesiąc wynajmu akumulatora na 36 miesięcy / 7500 km (to trochę mało jak na 3 lata!)...i "drzwi" są opcjonalne, jak sądzę!! :zaszokować:

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/03/12, 11:54

1) To 7 km rocznie. Baterie są wynajmowane; zastąpione, gdy tylko ich pojemność nie przekroczy 75% nowej pojemności.

2) Twizzi to bardziej elektryczny skuter przebrany za minisamochód. Jedną wersją można jeździć od 16 roku życia, bez prawa jazdy… Zwykle mówię „the”!

Więc nie ma ogrzewania ani nic.

Opcjonalne drzwi (chyba są to "półdrzwi", które w szyldach otwierają się do góry!)...

3) Wkrótce pojawi się ZOE (rodzaj elektrycznego Clio). A tam ogrzewanie i wszystko... Więc "to" ???

4) Leasing akumulatorów umożliwia oferowanie cen, które nie od razu ludzi odstraszają (7 000 euro bez leasingu akumulatora dla Twizzy; 15 700 euro dla ZOE - odliczona pomoc, we Francji nadal bez akumulatorów).

5) Aż 7 km/rok dla Twizzy, myślę, że to rozsądne biorąc pod uwagę potencjalne zastosowanie; aż 500 12 km/rok dla ZOE wydaje mi się sprawiedliwe.

6) Uderzyła mnie zapowiedź 20-25% obniżki kosztów utrzymania ZOE! Skoro akumulator jest wyłączony z rutynowej obsługi (nie ładowany w ramach leasingu), to nie widzę, co tu jest do rewizji w aucie elektrycznym. Więc wyłączając akumulator i opony, myślałem, że zbliża się do zera! Daj spokój, klocki hamulcowe i wycieraczka od czasu do czasu... Remont klimatyzacji też (bo za ogrzewanie odpowiada klimatyzacja, a więc pompa ciepła! Nie głupie!)

To powiedziawszy, czy jesteśmy u progu pierwszego przełomu w elektryczności??? Czy Renault ponownie łączy się ze swoją wizjonerską stroną po tym, jak stało się to powszechne w ostatnich latach?

A zwolennicy "konspiracyjnych" tez na temat ekonologii - w szczególności - (teorii "blokowania przez brzydkich kapitalistycznych budowniczych, którzy nie chcą elektryczności bo obiektywnego sojuszu z koncernami naftowymi") nie będą mieli racji???
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 25/03/12, 12:01

Did67 napisał:1) To 7 km/rok. Baterie są wynajmowane; zastąpione, gdy tylko ich pojemność nie przekroczy 500% nowej pojemności.


Uh... to nie jest to, co ponownie czytam! Tam jeśli tak jest to już jest dużo lepiej szczególnie w podróżach wyłącznie miejskich...

Did67 napisał:2) Twizzi to bardziej elektryczny skuter przebrany za samochód. Jedną wersją można jeździć od 16 roku życia, bez prawa jazdy… Zwykle mówię „the”!


Tak, ale pomaga tym, którzy nie mają prawa jazdy na 2 koła (ograniczona moc odpowiada 125 cm4) ... i 3-kołowców, ale także uspokaja wiele osób (nawiasem mówiąc, także trójkołowców, zobacz sukces MP3 Piaggio, wersja 400 cmXNUMX jest dostępna dla kategorii B, jak sądzę, to pierwszy!!)

Did67 napisał:3) Wkrótce pojawi się ZOE (rodzaj elektrycznego Clio). A tam ogrzewanie i wszystko... Więc "to" ???


Citro ma w sobie palnik...nie licz na ogrzewanie elektryczne...

Did67 napisał:A zwolennicy "konspiracyjnych" tez na temat ekonologii - w szczególności - (teorii "blokowania przez brzydkich kapitalistycznych budowniczych, którzy nie chcą elektryczności bo obiektywnego sojuszu z koncernami naftowymi") nie będą mieli racji???


Byłoby miło... raz!!

ps: wydajesz się być dobrze poinformowany o pojazdach Twizy i Renault ZE, czy masz jakieś artykuły / źródła?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/03/12, 12:37

Odległości: patrz po prawej, poniżej 50 euro („36 miesięcy, 7 km/rok)” — francuska strona Renault ZE

http://www.renault-ze.com/fr-fr/gamme-z ... an-13.html

Wszystko pochodzi z tej strony!

- tak, tak, nie jestem przeciwny "niszy", do której Twizzy dąży w mieście! Tym lepiej, jeśli trzeba! Oczywiście czterokołowiec jest świetny, parkowanie itp. To nie była żadna krytyka, tylko wyjaśnienie, które dałem: są dwie wersje (ograniczona, wreszcie „słaba” motoryzacja dla tych bez prawa jazdy; mocniejsza motoryzacja, wreszcie trochę!, dla pozostałych)

- ZOE jest wyposażone w klimatyzację, nawet w wersji podstawowej; musi to oczywiście znacznie zmniejszyć odległość (czym Renault oczywiście się nie chwali); ale w moim przypadku dystans do domu - za chłodno (z powodów które wiecie), podążam tą ścieżką...

Uwaga: uprzywilejowany dostęp (nie za darmo!) do floty pojazdów do wynajęcia pojazdów termicznych, na weekendy na dalekiej wsi, wakacje...

W każdym razie, nie będąc ślepym fanem Renault, stwierdzam, że po raz pierwszy zwykły klient, taki jak myślę, zaczyna dostrzegać „wykonalne” rozwiązanie…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 25/03/12, 12:56

Uch, małe wyjaśnienie: przez „lambda” mam na myśli „niewojowniczego”, nie „przygotowanego do ślepego przejścia przez wszystkie ślepe zaułki”…

Wyraźnie:

- elektryczność sama w sobie nie jest dla mnie rozwiązaniem, o ile jest masowo pochodzenia jądrowego

- więc przesiadka na samochód elektryczny nie stanowi dla mnie problemu dziś...

- więc dopóki nie produkuję własnego prądu, wolę jeździć na spalaniu gazu; jest to wybór, który zakładam

- i o ile nie przyspieszę działań mających na celu oszczędzanie prądu zużywanego przez mój dom...

- ale temat mnie interesuje, więc jestem biznesem!

[czapki z głów przed przejściem na citro, które miało taką konsystencję; i którego za to w pełni szanuję; nawet jeśli akurat nie jesteśmy tego samego zdania]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/03/12, 09:52

Zadziwiająca jest ta różnica w wyświetlaniu między Belgią (7 km) a francuską witryną (500 km/rok).

Myślę, że to wciąż druga informacja, która jest poprawna (analogicznie do 12 500 km/rok) ZOE. Jeśli to w sumie 12 500 km, to nawet nie warto go wystawiać na sprzedaż!

Poza tym stały kilometr nie ma sensu, o ile jest dzierżawa akumulatorów, z wymianą, gdy tylko pojemność spadnie do 75% nowej pojemności. Myślę, że to po prostu „blokada prawna”, aby uniknąć przypadków bardzo intensywnego użytkowania (na przykład flot zbiorowych, z pojazdami używanymi i ładowanymi kilka razy dziennie), gdzie oczywiście „bezterminowy” leasing byłby „zabójczy” dla Renault.

Gwiazdka przywołująca szczegółowe warunki nie działa (jeszcze?). Myślę, że po prostu będzie inna taryfa dla „ciężkich użytkowników”…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 26/03/12, 09:57

„Muszle” w belgijskich pubach nie są niczym niezwykłym…

„Najlepszy”, jaki widziałem, był w reklamie brico, w której cena promocyjna była droższa niż cena podstawowa! : Chichot: : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Więc chyba dobrze i na szczęście 7500 km/rok...potwierdzone przy okazji nie oficjalna strona ZE...

Gdybym nadal mieszkał w mieście, myślę, że zakochałbym się w Twizy!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/03/12, 10:14

Christophe napisał:
„Najlepszy”, jaki widziałem, był w reklamie brico, w której cena promocyjna była droższa niż cena podstawowa! :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:
!


Impreza szkolna, kilka lat temu; "naleśniki" stoją do sfinansowania nie wiem co... Kolega krzyczy: "2 naleśniki w cenie 3!" : tłum!!! (na szczęście nie zastosowaliśmy się do ogłoszenia, ale pośmialiśmy się z tego!)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/03/12, 10:17

Christophe napisał:
Gdybym nadal mieszkał w mieście, myślę, że zakochałbym się w Twizy!


Ja niestety to niechęć mnie powstrzymuje!!!

Ale to pokazuje, że wreszcie wkraczamy w sferę „możliwego do pomyślenia” (kwestia relacji: cena / użyteczność / ekonomiczność)…
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/03/12, 11:51

Christophe napisał:
Did67 napisał:3) Wkrótce pojawi się ZOE (rodzaj elektrycznego Clio). A tam ogrzewanie i wszystko... Więc "to" ???
Citro ma w sobie palnik...nie licz na ogrzewanie elektryczne...
Nie znam Zoé, ale tej zimy wypróbowałem Kangoo ZE, które jest wyposażone w a Ogrzewanie elektryczne a nie kocioł benzynowy jak moja 106...
:?
Trudno nazwać pojazd "ZE" (Zero Emission), jeśli ma zbiornik paliwa...

Ogrzewanie Renault ZE jest zatem elektryczne kiedy mają, ale... pewna sztuczka pozwala ograniczyć zużycie baterii: Czas odjazdu jest programowalny, co pozwala na wstępne ogrzanie pojazdu energią sektora zamiast energii baterii.
: Idea:
Byłem umówiony w sobotę rano na 9 rano na jazdę próbną Kangoo, doradca Renault ZE zaprogramował ten czas podczas ładowania, aby pojazd był ciepły.
Werdykt, to super, bo pojazd jest ciepły, ale też odszroniony i odparowany, Co za komfort!
Jest to przepis, który znacznie ograniczy utratę autonomii z powodu ogrzewania elektrycznego. Zasadą jest podłączenie pojazdu zaraz po zaparkowaniu i zaprogramowanie jak największej liczby godzin odjazdu.
ta funkcjonalność będzie również dostępna z opcjonalną klimatyzacją i będzie można ją zdalnie konfigurować za pomocą smartfona (przepraszam, smartfona). : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131