Życie pozaziemskie: starożytne ślady ich obecności?

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/12/11, 19:03

Obraz

Wracając do małych zomvertów :D

Wcale nie jestem przekonany, że religie są w stanie „spowolnić” ujawnianie. Watykan niedawno ogłosił, że istoty pozaziemskie, jeśli w ogóle jakieś istnieją, są naszymi braćmi w Bogu, „jak wszyscy inni”.

Niekreacjonistyczni chrześcijanie reformowani myślą tak samo.

Jestem zmuszony zauważyć, że postęp nauki z każdym dniem poszerza pole badań ciekawskich i jedynie przesuwa granice naszej wiedzy.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79455
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 21/12/11, 19:26

Słoń napisał:Obraz


Nie wiem, czy Lollipop to naprawdę odpowiedni termin techniczny w odniesieniu do „seintetyki" :D :D

Słoń napisał: Watykan niedawno ogłosił, że istoty pozaziemskie, jeśli w ogóle jakieś istnieją, są naszymi braćmi w Bogu, „jak wszyscy inni”.


Szczerze i wierzysz w to????

Czy możemy przypomnieć sobie pewne fakty z Watykanu... dotyczące mężczyzn (także naszych braci, prawda?) podczas ostatniej wojny światowej?

Jestem niekreacjonistycznym chrześcijaninem...
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 21/12/11, 19:39

Christophe
Jestem niekreacjonistycznym chrześcijaninem...
Chrześcijanin nie jest też synonimem katolika czy protestanta. Chrześcijanin to ten, kto podąża za naukami Chrystusa Jezusa, tak jak gdzie indziej będzie to Budda lub inny mistrz duchowy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/12/11, 22:46

Oh ! łagodnie.

We współczesnej matematyce, mówiąc prościej, teoria mnogości.

Chrześcijanie to wszyscy wierzący, którzy uznają Jezusa z Nazaretu za syna Bożego i Zbawiciela, jest on Mesjaszem zapowiedzianym w Starym Testamencie (w przeciwieństwie do Żydów, którzy odmawiają mu jakiegokolwiek statusu i muzułmanów uważanych za proroka).

Do tej grupy zaliczają się katolicy, protestanci i prawosławni.

Kreacjoniści to grupa ludzi, która twierdzi, że stworzenie świata odbyło się tak, jak opisano w Księdze Rodzaju, rozdz. 1. Odrzucają teorie takie jak teoria Darwina czy Monoda.

Można sobie wyobrazić bycie Żydem, chrześcijaninem, a nawet muzułmaninem i kreacjonistą.

Kreacjoniści należą zatem do wspólnej grupy, której skrzyżowanie obejmuje różne „religie księgi”, ale można być chrześcijaninem, żydem lub muzułmaninem, nie będąc kreacjonistą. ( Na szczęście !)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 22/12/11, 09:04

witaj słoniu
Chrześcijanie to wszyscy wierzący, którzy uznają Jezusa z Nazaretu za syna Bożego i Zbawiciela, jest on Mesjaszem zapowiedzianym w Starym Testamencie (w przeciwieństwie do Żydów, którzy odmawiają mu jakiegokolwiek statusu i muzułmanów uważanych za proroka).

Nie do końca. Katolicyzm, podobnie jak protestantyzm, a także prawosławie, uważają, że Jezus jest samym Bogiem wcielonym w ciele człowieka, który jest czymś więcej niż tylko Synem Bożym. Nie wszyscy chrześcijanie w to wierzą, co doprowadziło do schizmy z kapłanem Ariuszem, który widział w Jezusie TYLKO Syna Bożego. Jest oczywiste, że arianizm, judaizm i islam byłyby teologicznie bliższe.
Do tej grupy zaliczają się katolicy, protestanci i prawosławni.

Można ich jednak określić bardziej jako pogan-chrześcijan niż chrześcijan, i to jest zasadnicza różnica, ponieważ tylko niewielka część stosuje nauki i zachowanie Jezusa Chrystusa.
Jana 8:31 Dlatego Jezus rzekł do Żydów, którzy w Niego uwierzyli: Jeśli pozostaniesz przy moim słowiejesteście naprawdę moimi uczniami;
Jana 13:35 Jeśli macie wzajemną miłośćwszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami.
Jana 15:8 Mój Ojciec doznał chwały w tym: abyś wydał obfity owoc i abyście byli moimi uczniami.

UCZEŃ: osoba podążająca za doktryną mistrza, podążająca za przykładem kogoś.
Kreacjoniści to grupa ludzi, która twierdzi, że stworzenie świata odbyło się tak, jak opisano w Księdze Rodzaju, rozdz. 1. Odrzucają teorie takie jak teoria Darwina czy Monoda.

To zbyt uproszczone, są też tacy, jak Jean Rostand (ateista), który twierdził, że nie wierzy w ewolucję, która nie pozostawia wiele miejsca na nic innego.
Darwin nigdy nie pozycjonował się jako niekreacjonista, ale jako osoba nie zgadzająca się z koncepcją religijną swoich czasów, podobnie jak Luter, Galileusz i inni, jest to zasadnicza różnica. Jeśli chodzi o Monoda, który miał trudności z odniesieniem się wyłącznie do przypadku, wymyślił pojęcie konieczności, równie abstrakcyjne jak poprzednie, wystarczyło przeczytać jego prozę.
Można sobie wyobrazić bycie Żydem, chrześcijaninem, a nawet muzułmaninem i kreacjonistą.

czy mają inną alternatywę, jeśli wierzą w boskie natchnienie swoich tekstów referencyjnych?
Kreacjoniści należą zatem do wspólnej grupy, której skrzyżowanie obejmuje różne „religie księgi”, ale można być chrześcijaninem, żydem lub muzułmaninem, nie będąc kreacjonistą. ( Na szczęście !)

Dokładnie nie! Dlaczego mogą być niekreacjonistami? Bo o swojej religii znają tylko kilka niejasnych kazań, trochę katechizmu i trochę akademickich uwarunkowań. Ale w sprawach teologii biblijnej nie jest to możliwe, a ponieważ ci, którzy mają wiedzę teologiczną, są rzadkością, reszta może wierzyć we wszystko. Rzeczywiście, podstawowym dogmatem tych trzech religii jest to, że Bóg jest stwórcą! Trudno więc w to wierzyć i jednocześnie nie być kreacjonistą.
Ale zawsze tak było w naszej historii, jak powiedział król Salomon: „ pod słońcem nie ma nic nowego »
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/12/11, 09:14

powiedziałem

dla uproszczenia


W większości masz rację, ale odchodzisz od tematu!

(Przypominam, że mówimy tu o małych zomvertach :D )

i że poruszyliśmy temat zgodności wiary w ich istnienie z religiami. Niektórzy powiedzą też, że w Biblii są ślady interwencji istot pozaziemskich
(anioły, ognisty rydwan Elizeusza, 2 anioły Sodomy i Gomory itd.), ale myślę, że odchodzimy od tematu.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 22/12/11, 09:31

Niektórzy powiedzą też, że w Biblii są ślady interwencji istot pozaziemskich
(anioły, ognisty rydwan Elizeusza, 2 anioły Sodomy i Gomory itd.), ale myślę, że odchodzimy od tematu.
w rzeczywistości są istotami pozaziemskimi. Trudno to wyrazić inaczej! A co do tego, czy są to mali, zielone czy szare ludziki...? Relacja, jaka się między nimi tworzy, to ich podobieństwo pod każdym względem do „odwiedzanych” ludzi.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79455
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 22/12/11, 09:40

Czy powinniśmy otworzyć sekcję teologiczną (prowadzoną przez Janica) na temat ekonologii? : Chichot:

Dla mnie anioły nie są istotami pozaziemskimi, przepraszam… to, co nie jest ludzkie, niekoniecznie jest ORAZ

W tym przypadku: duchy to także istoty pozaziemskie? Nie, przepraszam!

Podobnie jak UFO niekoniecznie jest ORAZ... (i jest znacznie bardziej prawdopodobne, że nie będzie ET...)

: Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 22/12/11, 10:31

Christophe napisał:Dla mnie anioły nie są istotami pozaziemskimi, przepraszam… to, co nie jest ludzkie, niekoniecznie jest ORAZ:

Rzeczywistość może być znacznie bardziej złożona.
Ludzie nazywają „aniołami” życzliwymi istotami niewidzialnymi dla naszych oczu (ewoluującymi w wymiarach innych niż nasze). Niektóre mogą być pochodzenia ziemskiego, inne nie i dlatego mogą odpowiadać wielu różnym rzeczywistościom.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79455
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 22/12/11, 10:40

Moué... więc duchy żyjące w innym wymiarze to istoty pozaziemskie???

Teraz bardzo dobrze rozumiem, co masz na myśli, w przypadku zmiany wymiaru… sprawa się komplikuje!

Ale definicja istoty pozaziemskiej obejmuje pojęcie Ziemi, więc coś, co pochodzi z innego miejsca niż Ziemia, co jest fizyczne, więc musimy pozostać w naszym wymiarze... dlatego istoty żyjące w innych wymiarach nie powinny nosić nazwy ET.. (Proponuję EE: „być eterycznym” : Chichot:)

EE może być AND, ale nie na odwrót...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88