Kampanii Eva Joly 2012. Kandydat i prezydent ... Jeden dzień?

filozoficzne debaty i firm.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 22/02/12, 18:25

Smutne!

Francuzi tego nie zrozumieli wiara w wieczną nieomylność francuskiej energii nuklearnej jest czystym szaleństwem!!

Ludzie nie mogą być nieomylni na zawsze i dlatego prędzej czy później nieodwracalnie nadejdzie we Francji Czerno-Fukushima, która w ciągu jednego dnia ewakuuje cały region i nigdy nie powróci przez wiekinawet tysiąclecia, region nie nadający się do zamieszkania, nie nadający się do uprawy, z pewnością z innych przyczyn, wcześniej nieprzewidzianych i uznawanych za niemożliwe, jak te z Czerno-Fukushimy!!!

Wtedy Francuzi zrozumieją swoje absurdalne szaleństwo, ale za późno!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/02/12, 20:09

Nie chcę krytykować Evy Joly: krytykować należy całą partię ekologiczną

wszyscy wiedzą, że w polityce bardzo ważny jest wygląd: od początku było oczywiste, że Eva Joly nie ma odpowiedniego profilu, aby zadowolić wystarczającą liczbę ludzi… to smutne, ale nic nie możemy na to poradzić

sugerowanie, że ekologia interesuje mniej niż 1% Francuzów, jest samobójcze, ponieważ Eva Joly będzie miała mniej niż 1%

wręcz przeciwnie, trzeba powiedzieć, że wybory prezydenckie nie są wyborami proporcjonalnymi! więc to nic nie znaczy dla kandydatów, których nie da się wybrać

ci, którzy boją się wrócić po rundę Nicolasa, nie zmarnują swojego głosu na Evę Joly… zagłosują na Holandię… w obawie, że skończą z drugą rundą Sarkosi Le Pen

partia ekologów powinna prowadzić kampanię wyłącznie na rzecz legislacji i nie ugrzęznąć w tych mało znaczących wyborach prezydenckich

nie powinieneś uważać niskiego wyniku, który jest nieunikniony, za porażkę
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 22/02/12, 21:48

To dowodzi, że my, wyborcy, nie jesteśmy bardzo dorośli, ślepi ani głupi.


Rzeczywiście, większość Francuzów to imbecyle i są szczęśliwi, że tak jest.
Poza tym De Gaulle powiedział to głośno i wyraźnie w swoich czasach: „Francuzi to cielęta”.
Jak sądzisz, jaka będzie ewolucja z taką mentalnością?
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 23/02/12, 08:19

Francuzi, do których należą wszyscy tutaj, nie są imbecylami, ale konserwatystami:” Ptak w ręku jest wart dwa w buszu" i widać to we wszystkich dziedzinach życia, bo nowość jest przerażająca! Weźmy przykład: hodowla zwierząt to katastrofa ekologiczna i mimo to większość ekologów promuje, a nawet zwiększa poprzez swoją konsumpcję produkcję zwierzęcą. ci: Czy dlatego imbecyle czy cielęta?W tym przypadku tak!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 23/02/12, 12:35

Dziś wieczorem o 20:30 rozmowa z Evą Joly w Clear na Medapart: http://www.mediapart.fr/journal/france/ ... t-eva-joly

Z tej okazji Mediapart był otwarty w całości przez 12 godzin: https://www.econologie.com/forums/mediapart- ... 11530.html

Filmik z zabawną piosenką o Joly:
http://www.dailymotion.com/video/xoygts ... beree_news
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 26/02/12, 23:59

Krzysztof powiedział:
Ale to nie dzięki spędzaniu wieczorów na pieprzonych książkach i spadającemu poziomowi akademickiemu (we Francji bardziej niż gdzie indziej) średni ogólny poziom ponownie wzrośnie…

Facebook to plaga dla edukacji ludzkości...


Co przed chwilą mówiłem?
I nie mówię tu o adiuwantach w szczepionkach (aluminium), tytoniu, alkoholu, chemikaliach w żywności itp. które bezpośrednio atakują mózg i znacznie ograniczają zdolności intelektualne!
I jest to udowodnione naukowo!

„Jeden jest lepszy niż dwa, dasz radę” i jest to widoczne we wszystkich obszarach życia, ponieważ nowe rzeczy są przerażające!


Jeśli więc podążę za Twoim tokiem rozumowania i zastosuję Twoje powiedzenie co do litery, wezmę na przykład bezdomnego, który śpi w swoim kartonowym pudełku pod mostem i któremu oferuje się pracę i przyzwoite mieszkanie, cóż, jaki on jest konserwatywny, jak mówisz i boi się nowych rzeczy, wolałby zostać w swoim boksie?
Jeśli to nie głupota!
Inny przykład: jeśli pewnego dnia w jednej z naszych kochanych elektrowni nastąpi awaria typu Czarnobyl lub Fukushima, będzie to duża zmiana, prawda?
Ale gdyby za zmianą stali obywatele, a nie pozwolili, żeby zaszła sama ze strachu, do wypadku nigdy by nie doszło, bo zakład zostałby już dawno zamknięty!
Wszystko po to, by powiedzieć, że gdybyśmy byli naprawdę konserwatywni, nadal żylibyśmy w średniowieczu, nie sądzisz?
Od czasów prehistorycznych świat się zmienił, prawda?
I dostosowaliśmy się!
Zatem ten „strach” jest irracjonalny.
To odpowiada przywódcom, którzy lubią ten bardzo praktyczny sposób kontrolowania populacji, a nie coś podobnego do utrzymywania stanu rzeczy, aby utrzymać się przy władzy tak długo, jak to możliwe!
Czy byłbyś jednym z nich, czy też niewolnikiem zadowolonym ze swojego losu?
Kiedy rodzisz się niewolnikiem i znasz tylko niewolnictwo, wydaje ci się to normalne.
Jeśli będę kontynuować moją przemowę, dojdę do wniosku, że nikt nie będzie chciał głosować na Hollande'a!
Cóż, tak, „Zmiana jest teraz!” : Lol:
Zatem to właśnie ten drogi pan Le Pen odniesie wówczas zwycięstwo!
Kiedy więc wrócimy do przeszłości, konserwatyści będą szczęśliwi!
Trzeba być naprawdę skończonym idiotą, żeby się tak zachowywać!
O tak, ja też mam takie powiedzenie: „Tylko głupcy nie zmieniają zdania!”
Zmiana bez obywateli jest bardziej niebezpieczna niż zmiana z nimi. Musimy być aktorami zmian, takimi, które nam odpowiadają!
Jeśli będziemy czekać, nic nie robiąc, to i tak nastąpi, ale bez nas!
Prawdą jest, że wybieramy naszych przywódców, aby z czystego lenistwa zrzucić na nich nasze obowiązki!
A potem przychodzimy narzekać i płakać, że to nie jest taka zmiana, jakiej chcieliśmy!
Zbyt łatwo jest powoływać się na niewiedzę, a to nie jest uzasadniona wymówka!
Jeśli ewolucja dała nam korę nową, nie chodzi o to, żeby zostawić ją w szafie!
Ach tak, zużywa dużo energii, ale jest jak reszta, im częściej go używasz, tym lepiej działa!
W przeciwnym razie jesteśmy bydłem, które po prostu potrafi być posłuszne i nie wzdryga się niczym dobre ssaki*, którymi jesteśmy.
*Mózg ssaków, będący siedliskiem „podstawowych” ludzkich zachowań, jest używany częściej niż kora nowa, niestety, mówisz o ewolucji!
To tak, jakbym przeszczepiał superluminalny procesor na starą płytę główną z lat 80.: to działa!
Dobra, wystarczy, idę teraz spać, żeby dać odpocząć mojej korze nowej!


: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 27/02/12, 12:08

chatelot16 napisał:Nie chcę krytykować Evy Joly: krytykować należy całą partię ekologiczną


Rzeczywiście, ekologia nie powinna mieć orientacji prawo-lewo.
Ekologia to zbyt poważny temat, aby pozostawiać go politykom.

Nie bardzo rozumiałem, dlaczego EELV wystawiło Evę Joly na kandydatkę na prezydenta; wydaje mi się, że Yves Cochet byłby bardziej przekonujący i bardziej reprezentatywny dla Francuzów.

Janic napisał:

Francuzi, których częścią jest każdy, nie są imbecylami, ale konserwatystami:

Raczej słodziki! : Mrgreen:

Francuzi zrozumieją ekologię tylko wtedy, gdy wydarzy się szereg wydarzeń, które zagrożą ich sposobowi życia.

:|
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 27/02/12, 13:21

Francuzi zrozumieją ekologię tylko wtedy, gdy wydarzy się szereg wydarzeń, które zagrożą ich sposobowi życia.


1 +!
Jak zwykle!
Zareagują jak zawsze w ostatniej chwili, niekoniecznie podejmując właściwą decyzję!
Zobacz szok naftowy lat 1970.!
Zobacz gdzie teraz jesteśmy!
To wynik decyzji podjętej w trybie pilnym, bez żadnych wcześniejszych konsultacji i rzeczywistej refleksji nad konsekwencjami, a jedynie jednostronna decyzja!
Co już mówiłem w poprzednim poście?
: Mrgreen:
Kolejne powiedzenie z filmu Forest Gump: „Tylko ci, którzy robią głupie rzeczy, są głupi!”
Nie moglibyśmy wyrazić się jaśniej!
Cqfd...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 27/02/12, 13:41

netshaman napisał:
Zareagują jak zawsze w ostatniej chwili, niekoniecznie podejmując właściwą decyzję!
Zobacz szok naftowy lat 1970.!


Bardzo niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z zagrożeń, przed którymi stoimy w nadchodzących czasach.
Czeka nas seria kryzysów, a mimo to cała klasa polityczna wydaje się mieć obsesję na punkcie pojęcia „siły nabywczej”, łódź tonie, ale orkiestra gra dalej!
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 27/02/12, 16:30

Sen-no-sen napisał:Nie bardzo rozumiałem, dlaczego EELV wystawiło Evę Joly na kandydatkę na prezydenta; wydaje mi się, że Yves Cochet byłby bardziej przekonujący i bardziej reprezentatywny dla Francuzów.


Cpafo!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115