Kampania seksistowska AdopteUnMec! Feminizacja naszego społeczeństwa?

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Kampania seksistowska AdopteUnMec! Feminizacja naszego społeczeństwa?




przez Christophe » 04/09/17, 13:38

Uwaga, będziemy musieli trochę tu zareagować ... to moja szczęka w poniedziałek rano!

Daleko ode mnie pomysł, aby uchodzić za odrażającego fallocrata (w każdym razie jesteśmy raczej między facetami ^^), ale, AMHA, istnieją ograniczenia w równości i równości, które są odejmowane i to bezkarnie ...ale szczególnie w obojętności Francuzów (tak, to ja mówię) najbardziej totalna!

Mówię, niektórzy też mogli to zauważyć, z ostatniej kampanii Adopte Facet, który dosłownie mnie zszokował: mężczyzna naprawdę staje się produktem konsumpcyjnym dla kobiet (mężczyzna sprzeciwia się temu ... jakie kobiety z pewnością cierpiałeś, więc jaki jest cel: chcesz zemsty?), szok 1er ...

Szok 2ieme: nikt nie jest obrażony ... (Nie widziałem ani nie czytałem żadnej krytyki w mediach na ten temat ...)

Szokujący element 3ieme: ta kampania była niezwykle masywna, powiedziałbym, że ponad połowa billboardów, które widziałem w Strasburgu, pokazała to ... zastanawia się, skąd pochodzi budżet ... (zwłaszcza jeśli jest na poziomie krajowym, ale po stronie Ardenów nic nie widziałem ...)

W skrócie oto zdjęcia ilustracyjne 2 tej seksistowskiej kampanii wykonane w Strasburgu 14 August 2017.

Adopteunmec_sexisme_2.jpg

Adopteunmec_sexisme.jpg


Więc oczywiście moglibyśmy się kłócić humor reklamowyOK, akceptuję, ale jestem całkiem pewien, że odwrotna ikonografia (kobieta w koszyku) zostanie zaatakowana na wszystkie możliwe sposoby (tag, sprawiedliwość, media ...) przez nie wiem jakie skojarzenie "obrony prawo "kobiet ... (ponadto obrona jakich praw? Czy nie mają one we Francji tych samych praw, przynajmniej z czysto prawnego punktu widzenia, jak mężczyźni przez dziesięciolecia?)

To, co dla przypomnienia i korespondencji jest jasne, dotyczyło również okładki artysty Saeza (zniszczonego przez media, ocenzurowanego ...).

Zdjęcie, które było wyraźnie ironiczne, ponieważ oskarżył społeczeństwo konsumenckie (och tak, to też nie podobało się ...) i chciał złamać wizerunek kobiecego obiektu ...

W przypadku AdopteUnMec jest to wyłącznie komercyjny przekaz marketingowy, tak komercyjny, że jest o wiele poważniejszy ... moim zdaniem (logicznie jesteśmy bardziej tolerancyjni wobec artystów ...)

Saez_jaccuse.jpg


Hej, chłopaki, obudźcie się ... gdzie będziemy za lata 20?

Bronię tylko równości, nie dajcie się zwieść czytając to przesłanie i kocham kobiety (z wyjątkiem czystych i twardych feministek, których metody są asymilowane z faszyzmem i które uważają, że są lepsze od mężczyzn i wzmacniają jeszcze większe nierówności mężczyzn kobiety ... bandę nazistów ^^) ... ale tam w tej kampanii jest oczywiście degradacja wizerunku człowieka, który nikogo nie indukuje ...

Ponadto można zadać pytanie, czy strona AdopteUneMeuf byłaby ... po prostu ... możliwa? (ponieważ również zaatakowany ze wszystkich stron)

Wreszcie, kiedy pokazuję te zdjęcia belgijskiemu przyjacielowi, jest obrażony jak ja ...

A ty Drogi Przyjacielu, co myślisz? Jestem całkowicie obok talerza, czy to naprawdę firma się tam zsuwa?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Kampania seksualna AdopteUnMec! Feminizacja naszego społeczeństwa?




przez Christophe » 04/09/17, 13:55

ps: Panie, możecie mnie obrazić, ale to nie zmusza mnie do zmiany zdania na temat tej sprawy ... : Chichot:
0 x
lazzaret
x 17

Re: Kampania seksualna AdopteUnMec! Feminizacja naszego społeczeństwa?




przez lazzaret » 04/09/17, 15:09

dwie rzeczy tłumaczą brak reakcji: Francuz nie jest postrzegany jako mniejszość do obrony, więc zwolennicy politycznej poprawności nie obchodzą. Po prostu nic do zyskania, potępiając to, politycznie lub socjologicznie. Innym powodem jest to, że znacznej części mężczyzn schlebia postrzeganie siebie jako obiektów „seksualnych”. Ale może to być mniej pochlebne po kilku pokoleniach ćwiczeń ...
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Kampania seksualna AdopteUnMec! Feminizacja naszego społeczeństwa?




przez Christophe » 04/09/17, 15:26

O tak, to są dobre powody dla 2 Nie myślałem ... powodów, by nic nie robić *!

Gorzej niż wygrać cokolwiek, oburzony (uh, to ja tam lol) może przegrać: ponieważ fakt wypowiedzenia może sprawić, że będzie wyglądał jak macho ... pffff ...

A jednak jest to dalekie od mojego przypadku ... z drugiej strony jestem antyfeminizmem, gatunek ultra "kobiety są lepsze niż mężczyźni", kobiety muszą być ponad mężczyznami, mścij się za stulecia degradacji ... itd. itd ... i przepraszam, ale śmiem to powiedzieć: jeśli na Ziemi są wielkie dupki, są też wielkie dupki! : Chichot:

Trochę szybko o tym zapominamy. Myślę, że ... z drugiej strony nasze społeczeństwo wie lepiej, jak wiktymizować kobiety niż mężczyzn ...

Ale spójrz na liczbę separacje rodzinne obecnie (Teraz stabilna rodzina jest podstawą szczęśliwego społeczeństwa ...) Cóż, kiedy się rozglądam (rodzina, przyjaciele, przyjaciele, znajomi ...) 80% jest wynikiem decyzji kobiety ... a mężczyzna na ogół ma o wiele więcej problemów ze skakaniem niż kobieta po bolesnej separacji więc kim są tam ofiary? Ach, ale mężczyzna „nie może być ofiarą kobiety”… Zobaczmy, wchodzimy w tamtejsze tabu społeczeństwa… i to prawda, że ​​psychiczna przemoc (i cierpienie) nie jest widoczna ...

Tu i w domu? Jak to jest Czy masz osobiste statystyki?

ps: nadal musielibyśmy wyjaśnić mi pojęcie „mniejszości kobiecej” we Francji ...

* zespół tchórzy lol
0 x
lazzaret
x 17

Re: Kampania seksualna AdopteUnMec! Feminizacja naszego społeczeństwa?




przez lazzaret » 04/09/17, 16:24

mylisz „dobre” i „uzasadnione” powody w oczach tych, którzy powinni zareagować. Właśnie wyjaśniłem moim zdaniem, dlaczego ...

zadałeś pytanie, dałem ci moje uczucie. Jeśli chcesz zwiększyć czytelność, korzystasz z sieci społecznościowych i potępiasz tę kampanię. Zobaczysz dość szybko, czy stanie się wirusowy czy nie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Kampania seksualna AdopteUnMec! Feminizacja naszego społeczeństwa?




przez Christophe » 04/09/17, 16:40

Dobra, ważna ... niuans jest słaby w mojej semantyce : Chichot:

Masz rację, opublikuję go na stronie ekonologicznej witryny, nawet jeśli nie ma to nic wspólnego z ekonologią (ale ewolucja społeczeństwa dotyczy ekonologii ...) ... roooh Nadal będę to robić przyjaciele !! : Chichot: : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Kampania seksualna AdopteUnMec! Feminizacja naszego społeczeństwa?




przez Christophe » 04/09/17, 17:06

Cóż, nie jestem zbyt dobry w Photoshopie, a oryginalny obraz nie był świetny ... nadal musimy znaleźć "podpis", aby uzyskać wiadomość o obiekcie człowieka w 10 sekund ...

Po lewej: „dobrze”, „tolerowany”, „zabawny”, „obojętność” ...
Właściwie „niedobrze”, „niedopuszczalne”, „poniżające”, „obrażające” ...

Pakiet przymiotników mógłby to zrobić ... jakieś sugestie?

Kampania_adoptemec.jpg
Campaign_adoptemec.jpg (62.9 Kio) Dostęp do 13403 razy
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Re: Kampania seksualna AdopteUnMec! Feminizacja naszego społeczeństwa?




przez Christophe » 04/09/17, 17:12

W końcu niektórzy i tak są oburzeni: http://www.huffingtonpost.fr/2017/07/29 ... _23055423/

Audrey Pulvar potępia seksizm logo „AdopteUnMec”

„Gdyby mężczyzna pchał kobietę na wózku, byłby to skandal”.

29 / 07 / 2017 15: 13 CEST | Zaktualizowano 29 / 07 / 2017 15: 14 CEST

SEKSYZM - „Ani mężczyźni, ani kobiety nie są towarem”. Znana w szczególności ze swojej walki z seksizmem, Audrey Pulvar forsuje nowy rant w sieciach społecznościowych. Cel? Reklamy serwisu randkowego „AdopteUnMec” i jego kultowe logo przedstawiające kobietę pchającą wózek w supermarkecie ... z mężczyzną jako towarem.

Dziennikarz, niedawno prezes Fundacji na Rzecz Natury i Człowieka, wystąpił przeciwko tej formie seksizmu, stwierdzając w szczególności: „Gdyby mężczyzna pchał kobietę na wózku, byłoby to skandaliczne. Nie mniej szokujące!”. "

(...)


Całkowicie się zgadzam !! I to musi być kobieta, która to mówi ...

Istnieje nawet strona FB do wypowiedzenia kampanii: https://www.facebook.com/sexismepublicitaire/ z ... członkami 36 ... co to za wielki wirus ... nano ale lol co : Chichot:

Wszystko to potwierdza nierówność traktowania, które potępiłem powyżej. Sam czuję się trochę mniej lol

http://messergaster.over-blog.com/2016/ ... unmec.html
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12306
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2967

Re: Kampania seksualna AdopteUnMec! Feminizacja naszego społeczeństwa?




przez Ahmed » 04/09/17, 18:51

Myślę, że mylisz konsekwencje i przyczynę. Jako system z natury hegemoniczny, gospodarka kapitalistyczna ma tendencję do inwestowania wszystkich aspektów życia ludzkiego, aby przywrócić je do jego „aktywnej zasady”: utowarowienia. Dlatego ta reklama tłumaczy tylko ukrytą rzeczywistość. Niepewność relacji małżeńskich również zmierza całkowicie w tym kierunku: jest związana, zarówno pod względem szkolenia, jak i czasu trwania, z docenieniem przewag komparatywnych, a zatem może zostać odwołana, jeśli „rynek” oferuje ciekawsze możliwości.
Język „syna pubu” ma przynajmniej tę zaletę, że oferuje niepokojące skróty w wyglądzie, jaki możemy wnieść do naszego społeczeństwa, z dala od zawiłych akademickich konwulsji ... :D
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Kampania seksualna AdopteUnMec! Feminizacja naszego społeczeństwa?




przez Adrien (były nico239) » 05/09/17, 01:58

Ich cel został osiągnięty ... robią szum : Mrgreen: QED
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 210