Kampanii Eva Joly 2012. Kandydat i prezydent ... Jeden dzień?

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 29/03/12, 11:08

To naprawdę dobry rap dla Joly!

Eva Joly, sekcja zwłok wypadku

Podczas gdy sondaże wciąż są niskie, kandydatka ekologów poddaje w wątpliwość swój obóz… i sama przyznaje, że wypadła „bardzo źle”. Zapewnia jednak, że wytrwa do końca.


Wczoraj Eva Joly po raz pierwszy przyznała, że ​​ma trudności z wprowadzeniem tematów ekologicznych na wieś: „Kiedy widzę, że siła nabywcza jest dla Francuzów priorytetem, a ekologia ostatnim, mówię sobie, że byłam bardzo zła i że Nie udało mi się sprawić, by ludzie zrozumieli kwestie ekologiczne – żałowała ze zdumiewającym mea culpa.
Jeśli Joly mimo wszystko odważnie i „trzyma poprzeczkę”, jego kampanię obciążają trzy słabe punkty. (...)


http://www.leparisien.fr/election-presi ... 929380.php

A ekonomiczna siła nabywcza, co?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 29/03/12, 11:20

Nie mam zwyczaju rozmawiać o polityce, ale szczerze mówiąc, kiedy rozpoczynasz kampanię od propozycji typu „stłumienie parady 14 lipca”, pokazuje to „poziom” kandydata.
Jak gdyby w obecnym stanie społeczeństwa (kryzys, bezrobocie itp.) głównym zmartwieniem Francuzów była parada 14 lipca. :zaszokować: i nie ma to nic wspólnego z ekologią! Krótko mówiąc, obok obaw Francuzów, obok obaw dotyczących ochrony środowiska, podwójnie mija się z sednem...
Dla mnie ona była spalona od samego początku tego rodzaju bzdurami
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 29/03/12, 11:24

Pewne jest, że jego szczerość mu nie pomogła... to właśnie przewidziałam powyżej w tym samym temacie: szczerość i polityka = KO!!!

„Pieprzyć go” (do Corinne Lepage) zszokowało mnie znacznie bardziej!

Podczas parady została podpalona przez merdias, którzy skrócili jej przesłanie, ponieważ chciała go zastąpić paradą nie tylko wojskową...

Ale prawdą jest, że Francja jest nadal drugim lub trzecim sprzedawcą broni na świecie… więc kiedy masz jaja, musisz im to pokazać, prawda? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 29/03/12, 11:33

Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę samą istotę przesłania, które miało podsumowywać „zmodyfikowanie parady 14 lipca”, pozostaje to najmniejszym zmartwieniem Francuzów.
Nie przy tego typu propozycjach kandydat jest wiarygodny.
To największy błąd, jaki pamiętam, ale były też inne.
Nie będąc głęboko ekologiem, nadal mam pewne przekonania ekologiczne i czasami głosuję na „zielonych”. Ale mając takiego kandydata, jest jasne, że w następnych wyborach nie głosowałbym na Zielonych. I myślę, że zniesmaczyła więcej ludzi, niż ich przekonała.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 29/03/12, 12:00

Problemem ekologów jest całkowity brak zdrowego rozsądku.
Ideologicznie najbardziej wiarygodnym przedstawicielem partii jest Yves Cochet.
Następnie, ze strategicznego punktu widzenia, to Nicolas Hulot miał największe szanse na uzyskanie dobrego wyniku, niezależnie od tego, czy jest „eko-tartuffe”, cel uświęca środki.

Innym problemem ekologów jest to, że są... lewicowi!
Ekologia musi być apolityczna.
Wiele lewicowych działań ma pozornie charakter społeczny, ale w rzeczywistości nie jest ekologiczny.
A co do prawicowej ekologii... widzieliście rezultat!
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 29/03/12, 12:01

Oczywiście, ale przyznajmy, że merdia zaostrzyły sprawę... do rangi niemal "sprawy państwowej"!!!

Eva Joly (oraz Zieloni, których przypominam, osiągnęli w Europie prawie 20%!) wystraszyła wiele osób...więc myślę, że padła ofiarą gównianej bezlitosności (każdy błąd jest szeroko nagłaśniany)...na pewno więcej niż inni kandydaci!

Mélenchon także mówi szczerze!! Nie był aż tak obciążony...

W każdym razie ta kampania jest niepokojąca… ze względu na charakter prowadzonych w niej debat… nie istnieje lub jest daremna! (rozmawialiśmy o cenie baryłki za 150 dolarów za kilka tygodni?)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 29/03/12, 12:20

Christophe napisał:Oczywiście, ale przyznajmy, że merdia zaostrzyły sprawę... do rangi niemal "sprawy państwowej"!!!

Eva Joly (oraz Zieloni, których przypominam, osiągnęli w Europie prawie 20%!) wystraszyła wiele osób...więc myślę, że padła ofiarą gównianej bezlitosności (każdy błąd jest szeroko nagłaśniany)...na pewno więcej niż inni kandydaci


Pojawienie się prawdziwej ekologii politycznej – a nie zielonego prania dla międzynarodowych korporacji – to najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się obecnemu systemowi gospodarczemu.
Eva Joly jako jedyna wśród kandydatów nie poparła idei wzrostu.
Angażuje się także w walkę z planowanym starzeniem się produktów… co oznacza, że ​​została z wyprzedzeniem umieszczona na czarnej liście!


Mélenchon także mówi szczerze!! Nie był aż tak obciążony...

Mówi otwarcie, ale jest także masonem, członkiem Wielkiego Wschodu. Obiecuje podwyżkę płac poprzez zwiększenie wzrostu poprzez konsumpcję gospodarstw domowych… super kandydat antysystemowy! : Lol:

W każdym razie ta kampania jest niepokojąca… ze względu na charakter prowadzonych w niej debat… nie istnieje lub jest daremna!


Absolutnie, wszystkie strategiczne pytania są pomijane!
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 19/04/12, 16:12

CV Evy Joly VS CV Sarkozy'ego

Obraz

Cienki, nieczytelny, więc oto oryginał: http://www.elysezvous.com/images/infogr ... ow_res.jpg

Znaleziono na kuponie: http://www.elysezvous.com/
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 19/04/12, 20:37

dziękuję Christophe dla tego dokumentu porównawczego; Po raz pierwszy widzę, że logo UMP przedstawia chmurę w kształcie grzyba!

Sen-no-sen, kiedy powiesz:
Ekologia musi być apolityczna.

Zwracam uwagę, że „apolityzm” dotyczy wyłącznie polityki partyjnej, a nie prawdziwego apolityzmu sensu stricto.
To samo wynika z jednego z Twoich innych zdań: „Pojawienie się ekologii politycznej, prawdziwego…”
To zwięzłe sformułowanie nie powinno powodować godnego pożałowania zamieszania.

Z drugiej strony, kiedy mówisz o N. Hulot:
...nieważne czy jest "eko-twardzielkiem", cel uświęca środki.
Nie mogę się zgodzić, bo środki szybko zamieniają się w cele
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 28/04/12, 18:05

Ahmed napisał:
Z drugiej strony, kiedy mówisz o N. Hulot:
...nieważne czy jest "eko-twardzielkiem", cel uświęca środki.
Nie mogę się zgodzić, bo środki szybko zamieniają się w cele


Przepraszam, że łamię Twój idealizm, ale w obecnym systemie ludzie głosują przede wszystkim na osoby telegeniczne...
Gdyby pojawił się Hulot, EELV bez większych trudności zarobiłby prawie 10%.

Mam jednak nadzieję, że Éva Joly obejmie stanowisko Ministra Ekologii w następnym rządzie.

Zwracam uwagę, że „apolityzm” dotyczy wyłącznie polityki partyjnej, a nie prawdziwego apolityzmu sensu stricto.

Mówiąc o apolityzmie, miałem na myśli słynny podział na lewicę i prawicę.
Czy drzewo jest lewe czy prawe?
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 175