Dotacje: 1 mld więcej dla francuskiego nuklearnej!

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Dotacje: 1 mld więcej dla francuskiego nuklearnej!




przez Christophe » 27/06/11, 15:42

Niecałe 4 miesiące po drugiej najpoważniejszej katastrofie ludzkości trzeba było odważyć się przekazać środki publiczne temu sektorowi, zwłaszcza w państwie już nadmiernie zadłużonym!! Zobacz posty z zeszłego tygodnia tutaj: https://www.econologie.com/forums/dette-publ ... t9654.html

Jądrowy. Miliard euro na „jądro przyszłości”. Podczas swojej konferencji prasowej poświęconej inwestycjom na przyszłość” Nicolas Sarkozy zapowiedział uwolnienie środków, w szczególności na „wzmocnienie badań w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego” oraz rozwój energetyki jądrowej 4. generacji.

„Francja ma znaczną przewagę” w dziedzinie bezpieczeństwa. Dlatego też "przegrała przetargi" za granicą - poinformowała głowa państwa. „Nasze elektrownie są droższe, ponieważ są bezpieczniejsze” – sprzedawał.

„Nie ma dziś alternatywy dla atomu” – zdecydował prezydent. Dlatego musimy rozwijać energetykę jądrową i odnawialną”, aby „być tam na rok 2020: 23% energii odnawialnej”

„Francja nie musi ignorować sektorów, rozwija wszystkie sektory” – dalej bronił.

Przypomniał, że na odnawialne źródła energii zostanie przeznaczone 1,3 mld euro. Ponadto „zainwestowano dwanaście miliardów w morskie turbiny wiatrowe”, czyli „turbiny wiatrowe w oceanie”, uznał za stosowne sprecyzować. [Właściwie to więcej niż dziesięć miliardów, przeczytaj ponownie tutaj]

Ale, jak powiedział, „jedną z najbardziej obiecujących energii na przyszłość jest oszczędzanie energii”.

-> Przejrzyj całe przemówienie: http://www.dailymotion.com/video/xjk34k ... iques_news

(...)


source pakiet: http://www.liberation.fr/economie/01012 ... e-du-futur

Przeczytaj kilka reakcji, są interesujące...

Zanim przekształcimy miliard w elektrownię jądrową...
Możesz zapytać mnie o zdanie?! Bo to ja wygrałem tę forsę!... Podpisano: lud Francji
poniedziałek, 27 czerwca o 15:24
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 27/06/11, 16:03

samozadowolenie, zaślepienie, piekło, defraudacja antydemokratycznych środków publicznych...

Obrazwszystko jest tam, przed muzykąObraz
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 27/06/11, 16:18

ciekawy artykuł na ten temat.
Zielone energie: klub pięciu kieszeni zakład
Francja się spóźnia.


Przy wsparciu państwa EDF, Areva i spółka zabiły w zarodku pionierskie MŚP w tym sektorze

Wszystko dzieje się w Paryżu, gdzie, za przyzwoleniem państwa, pięć klubów energetycznych (EDF, GDF-Suez, Veolia, Total i Areva) zadowala się zgarnianiem zysków z najbardziej soczystych źródeł energii odnawialnej, bez rzeczywistej struktury sektorów w trakcie realizacji. »
[]

kwestia kultury

Pokrewieństwo istniejące między państwem a tymi wielonarodowymi koncernami można również dostrzec w polityce rozwoju biomasy. Ten zawiły termin oznacza wytwarzanie energii elektrycznej poprzez spalanie odpadów i pozostałości materii organicznej i roślinnej. Nikt nie wie, ale jest to pierwsze źródło zielonej energii.

Nieliczni rolnicy chętni do produkcji energii elektrycznej - Działają 24 rolnicze instalacje metanizacji w porównaniu z 5 w Niemczech - podążaj ścieżkami usianymi pułapkami. Nie są jedyni.

Samorządy położone w pobliżu lasów rzadko uzyskują zezwolenia na budowę elektrociepłowni, które wytwarzają ciepło poprzez spalanie drewna. Nawet jeśli kluczem jest ogrzewanie tysięcy domów.

„Énarques, inspektorzy finansowi, mosty X, kopalnie X z łatwością przechodzą z jednego gabinetu ministerialnego do drugiego, ale nigdy nie spotykamy tych wyższych urzędników na czele MŚP” — lamentuje Yvan Stefanovitch.

[]
„W energetyce wiatrowej sytuacja nie jest dużo lepsza. Jednak i tutaj Francja wystartowała z pole position.

Źródło: gazeta „South West”.
I wiele innych rzeczy do przeczytania w tym artykule.


Wracając do sedna tego tematu, chciałbym na to zwrócić uwagę energetyka jądrowa przyszłości, zakwalifikowana jako „4 generacji”, są to reaktory powielające neutrony szybkie chłodzone ciekłym sodem typu Superphenyx.
0 x
Obraz
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 27/06/11, 16:37

żeby uściślić rzędy wielkości, chciałbym przypomnieć, co to jest MILIARD EURO, bo wygląda na to, że niektórzy już tego nie wiedzą, zwłaszcza ci, którzy bawią się naszą forsą : Evil:
a potem, dzięki wysłuchaniu 1 miliarda tu, miliarda tam, to słowo przestało już wiele reprezentować dla naszych uszu.

Więc to jest to:
jeśli KAŻDĄ SEKUNDĘ położymy na stole banknot 10 euro: tik-tak-tik-tak bez zatrzymywania się dzień i noc,
zarobienie miliarda euro zajęłoby ponad 3 LATA.

to naprawdę dużo pieniędzy, cholera, i to jest nasze!! :płakać:
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 27/06/11, 16:38

Nigdy nie zrozumiesz krasnoluda!

Kiedy będzie słuchać ludzi we Francji!

On nie ogląda sondaży! : Evil:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 27/06/11, 16:50

Alain G napisał:Kiedy będzie słuchać ludzi we Francji!
We Francji co 5 lat wybieramy króla na podstawie zmediatyzowanego tematu, który krystalizuje uwagę w czasie wyborów (kärcherisation of racailles w 2007 r.; następnym prawdopodobnie będą małżeństwa homoseksualne), a raz wybrany dokonuje wyboru decyzje, których chce we wszystkich innych obszarach : Evil:
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 27/06/11, 17:01

Francuzi są (średnio) dla jądrowy...
Oni wierzyć oszczędza im pieniądze...

Jedynym sposobem, aby naprawdę wiedzieć, czy ktoś jest pewien i pewny, że chce energii jądrowej, jest zapytanie go, czy zgadza się, aby następna elektrownia znajdowała się 50 m od jego domu.

Tam, jestem pewien, byłoby znacznie więcej niechęci : Chichot:
Ale inaczej nie ma szans...
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 27/06/11, 17:16

Witam,
Wiem, że to sposób mówienia, ale 50m?.

W przeciwnym razie są one w pewnym sensie logiczne, ponieważ będąc na czele tematu, ukrytym celem, myślę, jest znalezienie technologii, aby móc wykorzystać odpady jako surowiec.I dlatego logiczne jest, że tego nie rozumiemy.

Mam nadzieję, że Niemcy pójdą w ślady Szwajcarii w tym, że ta ostatnia musi zdecydować, czy dobrze zrozumiałem podwyższenie ulg podatkowych z 200 do 300 mln od momentu, gdy dotyczy ona pasywnej izolacji domu (ściany dachu).

Teraz jedna rzecz mnie zasmuca, jeśli chodzi o oszczędności, które wszyscy robią, ponieważ ostatecznie w wartościach bezwzględnych, jeśli nie konsumujemy, to nie produkujemy, dlatego w tej kwestii wielu opowiada się za samochodem elektrycznym.
Z pewnością nie jest to najlepszy sposób na wysłanie sygnału odmowy stylu produkcji, stąd też wkrótce słychać, że sprzedaż klimatyzatorów eksplodowała.

Odpowie mi, że niektórzy stawiają nam panele fotowoltaiczne i że produkuje mniej więcej tyle ile zużywa a kiedy więcej to sprytnie bo odsprzedaje kilka razy drożej niż kupuje.

Tak mocno, że akceptuje indywidualności w krecie 6kw będziemy mogli zobaczyć samochody elektryczne 2 tony : Evil:

Cóż, trochę prowokacyjne, przyznaję.
a + Claude
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 27/06/11, 17:18

Witaj Indy!

Jeśli przeszukamy „francuski sondaż na rzecz energii jądrowej”, natrafimy na szereg sondaży za lub przeciw, niektóre są stronnicze (zwłaszcza te przeprowadzone w imieniu Arevy i francuskiego rządu), a inne są bardziej realistyczne i pokazują, że od czasu katastrofy w Japonii większość jest nieprzychylna!

Referendum w tej sprawie przez rząd. krasnolud byłby dobrym sposobem na rozwiązanie problemu raz na zawsze, ale żołnierz nie będzie naciskał na tę opcję!


Problem polega na tym, że Francja coraz bardziej ugrzęzła i obudzi się zbyt późno, jak to często bywa, pozwalając innym krajom na rozwój sektora ENR przy jednoczesnym tworzeniu jak największej liczby miejsc pracy, z których ludność francuska nie będzie mogła czerpać korzyści, będąc zobowiązany do zakupu sprzętu wykonanego gdzie indziej!

Żal mi Cię!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/06/11, 18:03

Dirk Pitt pisze:
jeśli KAŻDĄ SEKUNDĘ położymy na stole banknot 10 euro: tik-tak-tik-tak bez zatrzymywania się dzień i noc,
zarobienie miliarda euro zajęłoby ponad 3 LATA.


Mały błąd, jest 10 razy gorzej, spędzamy tam całe życie:
10^9/(24x35600x365)=31,71 ans !!

WIĘC :

jeśli umieścimy monetę [b]1 euro na stole CO SEKUNDĘ: tik-tak-tik-tak bez zatrzymywania się dzień i noc,
zarobienie miliarda euro zajęłoby ponad 31 LAT i 8 miesięcy, 5.[/b]



Mam nadzieję, że katastrofa Fukushima-Tcherno we Francji potrwa dłużej, nieunikniona wcześniej czy później, ponieważ ten miliard stracony na odnawialne źródła energii nie wystarczy, aby nasi supermani nuklearni byli nieomylni!!


Ale obawiam się, że nasze starzejące się rośliny, uciekające coraz większymi tetrabekerelami, eksplodują pierwsze!!
Ostatnio edytowane przez dedeleco 09 / 07 / 11, 22: 29, 2 edytowany raz.
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 227